Auris en Oisans - aktuální report z 27. - 28.01.2019 - SNOW.cz

Auris en Oisans aktuální report z 27. - 28.01.2019

  průměrné hodnocení:

Francie Francie

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.01.2019 do: 28.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Už když jsem v srpnu hledal něco zajímavého pro vyzkoušení na zimu, tak mne zaujala cena a potenciál střediska Auris en Oisans. Objednal jsem Residenci Balcons d´Aurea, který leží na náměstíčku v Auris en Oisans. Rezidence je překrásná. Jedná se o nově vybudovaný hotel s wellness. Pokoje jsou pěkně vybavené a i v 6lůžkovém pokoji se dalo v pohodě v 6 lidech fungovat. Pokoj nabízel 2 koupelny, ale jen jedno WC. No nevadí. K lanovce to bylo krásných 80 metrů. Ve středisku je vše, co je potřeba od lékaře přes obchůdky a restaurace. Po oba dny, co jsme zde lyžovali, nám počasí přálo. V noci připadlo pár desítek centimetrů sněhu a ráno už sluníčko hezky svítilo na sjezdovky. Bohužel kvůli každonočnímu sněžení se nepodařilo vše urolbovat dostatečně dobře. Ze zájezdu do Francie i přes velkou vzdálenost nejsem zklamaný, ale na plný počet to taky není.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovku si zde najde každý, protože výběr je ze 17 z nich. Nachází se zde 5 červených, 2 černé a nespočet modrých a zelených sjezdovek. Mezi nejoblíbenější sjezdovky patřila červená velmi široká sjezdovka Fontfroide následována černou La Fuma a poslední velmi často ježděnou byla sjezdovka Stade s dojezdovou modrou le Col. Bohužel u červená Rhodos byl problém s prudší částí sjezdovky, kde asi zapomněli jí upravovat, což je škoda. Ve středisku byla i jedna sjezdovka určená pro děti s různými dřevěnými figurami či zvonky v okolí sjezdovky. Také byla tak pojmenována - Les Bucherons.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly fantastické. Po oba dny vždy přes noc napadalo několik desítek centimetrů sněhu a přes den krásné sluneční počasí. Jen kvůli tomu, že sněžilo až do rána, nebyly sjezdovky stoprocentně upraveny. Při příjezdu byla výška sněhu udávána v údolí okolo 80 cm, při odjezdu z ubytování to již bylo 180 cm. Takže za celý týden zde spadlo metr sněhu, a to především v noci, jen v pátek padal sníh celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko disponuje celkem 11 lanovkami a vleky, ale zdejší zařízení jsou zastaralá. Je zde několik krátkých pom nesoucí jména Col, Foret, Piegut. Poslední z nich byla spíše určena pro výuku dětí a byla umístěna jen kousek od hotelů v Auris en Oisans. Dále se zde nacházela jedna opravdu unikátně stará dvousedačka nesoucí název Marrone, která byla takříkajíc osamocena od ostatních lanovek. Také zde najdete několik čtyřsedaček. Bohužel ani jedna nebyla vybavena bublinou. Nejdelší z nich byla Auris Express, která vás propojila s další částí tohoto střediska - svah Signal de L´Homme. Zde se nacházely 3 čtyřsedačky, z toho jedna z nich sloužila jako propojovací do střediska Alpe d´Huez. Zde jsme využívali nejčastěji lanovku Fontfroide, kterou lemovala velmi široká červená sjezdovka s ideálním sklonem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k tomu, že středisko je bokem od hlavní části areálu střediska Alpe d´Huez, tak se zde netvořily fronty a lidí zde bylo pomálu a když si člověk zajel za kopec na lanovku Marrone, tak lyžoval naprosto sám.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení v horském městečku Auris je dostatečné. Už horší je to na sjezdovkách. U horních stanic nic nenajdete. Jedna restaurace je u spodní stanice Auris Express a druhá opět u dolní stanice Fontfroide. Zato jen v restauraci u Auris express vám udělají Aperol Spritz, což je velice smutný. Pivo se zde pohybuje dle restaurace okolo 6 euro. V jedné restauraci na náměstíčku si dokonce v restauraci účtovali 9 euro za 0,5 l piva. Co se týče jídla, tak steak (jednalo se o mletý steak) s hranolkama a kečupem stál 16 euro.

Doprava do střediska a parkování:

Naplánovaná trasa měřila uctyhodných 1 376 km. Celá cesta vede po dálnici, až kousek za Grenoblem z ní musíte sjet. Trasa: HK, Praha, Rozvadov, Norimberk, Karlsruhe, Mulhouse, Besancon, Lyon, Grenoble, Auris en Oisans. První krušné chvíle přišli před Rozvadovem, kde začalo velmi silně sněžit a na dálnici se držela vrstva ujetého sněhu. Toto nás provázelo i po německé části dálnice až na úroveň Norimberka. Po sjezdu z dálnice za Grenoblem jsme také viděli nám známé žluté vesty, které obsadily dva kruhové objezdy a vesele opékaly párky. Kvůli tomu se zde v úseku cca 5 km jelo opravdu krokem. Ve Francii byly silnice suché a také se nám ukázalo na cestu sluníčko. Příjezd k hotelu již byl po velmi úzké silničce asi tak na jedno auto a bez svodidel. Naštěstí jsme žádné auto, které by jelo v protisměru, nepotkali. Na tuto silnici jsme narazili díky tomu, že jsme dříve odbočili, a to na Alpe d´Huez a pak se snažili dostat nejkratší cestou do našeho střediska.

+ plusy

 • Sjezdovky přímo u hotelu
 • Parkování zdarma
 • Počasí
 • Sjezdovky všech náročností
 • Krásné panoramatické výhledy
 • Nízká zalidněnost
 • Součást oblasti Alpe d Huez s obrovským výběrem sjezdovek

- mínusy

 • Ceny jídla a nápojů
 • Hůře upravené sjezdovky
 • Menší středisko
 • Zastaralé lanovky

Zajímavé odkazy

http://www.auris-en-oisans.fr/


Diskuze: Auris en Oisans

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Bílá

Bílá

Bílá

Bílá

Bílá

Bílá

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 3 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 9