Černý Důl - aktuální report z 04.02.2019 - SNOW.CZ

Černý Důl | aktuální report z 04.02.2019

Černý Důl - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Černý Důl:
autor: JM.arch
hodnocení:
návštěva od: 04.02.2019 do: 04.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do Černého Dolu jsem se vrátil po dvou letech. Novinkou je prodloužená lanovka Family Express, což přináší i delší červené sjezdovky a novou část modré (v provozu byla již před otevřením prodloužené lanovky). Počasí bylo perfektní, sněhu hromady, zalidněnost slušná, takže jednoznačně pozitivní dojem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní část střediska tvoří poměrně mírné červené, které jsou dostatečně široké a příjemně sklonité i na dlouhý rychlý oblouk. S prodloužením lanovky v roce 2017 byla prodloužena i sjezdovka Vyhlídková, která je v horní části červená a postupně přejde do poměrně rovinaté modré části. Na rozdíl od svého názvu z ní není vidět nic jiného ani zajímavějšího než z hlavních červených sjezdovek. Další modrá Holandská na opačné straně areálu je delší a nabízí konstantnější sklon. Kotva Böhnischovy boudy obsluhuje příjemnou, ale poměrně krátkou (600 m) sjezdovku.

Sněhové podmínky:

Sněhu je více než dostatek. Ráno perfektně upraveno, postupně se sníh místy nahrabával a kolem poledne začal na osluněných místech dost měknout. Překvapivě špatně upravená byla modrá Holandská, jinak není co vytknout.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Family Express je příjemně rychlá odpojitelná čtyřsedačka bez bubliny. Delší Saxner je pomalá trojsedačka, které trvá ujet trošku přes kilometr 7 minut, ale je to jediná možnost, jak se dostat na kotvu Böhnischovy boudy. U centra střediska je ještě pěkně vybavený dětský park pro nejmenší lyžaře.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Fronty na lanovkách vždy do 5 minut, na sjezdovkách nebylo prázdno, ale také ne nával. Oproti sousedním Janským Lázním, kde bylo mnohem více lyžařů, dnes nabízel Černý důl určitě příjemnější a bezpečnější svezení.

Občerstvení a aprés-ski:

Stravování nabízí Fordbar, bufet Pizza u Horské a restaurace, vše u dolních stanic lanovek. V bufetu polévka s pečivem za 55 Kč a svařák za 40 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště bylo kolem 10 hodin prakticky plné, ale kapacita stačila. Černý Důl je dobře spojen skibusem s ostatními středisky Skiresortu přes Janské Lázně, včetně přímého skibusu do Pece pod Sněžkou. Skibusy jezdí spolehlivě podle jízdního řádu. Silnice mokré, ale bez sněhu.

+ plusy

 • Dobře upravené sjezdovky, hodně sněhu
 • Fronty do 5 minut, nepřelidněné sjezdovky
 • Prodloužená rychlá lanovka Family Express
 • Pořád ještě komornější atmosféra
 • Napojení skibusem na ostatní střediska Skiresortu

- mínusy

 • Přeci jen menší středisko

Zajímavé odkazy

www.skiresort.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.01.2019  | Černý Důl

autor: Predátor
hodnocení:

První návštěva tohoto střediska a vzhledem k ceně celodenní pernamentky pro top sezónu od 19.1. asi i poslední. V sobotu večer jsem se rozmýšlel, kam v neděli na lyže, a vybral Černý Důl z důvodu deklarovaných širokých sjezdovek v barvě červeno-modré a pro nás blízké dostupnosti. První dojem byl hod...

zobrazit celý report

03.01.2019  | Černý Důl

autor: jenda0007
hodnocení:

Ráno se rozhoduji, zda a kam vyrazím na lyže, a volal kamarád, že bychom si mohli jet zalyžovat do Černého dolu vedle Černé hory. Když koukám na to, jak se sype venku sněhu, tak největší obavu mám z cesty, jak se tam ráno dostanem a jak budou silnice udržovány. Jedeme přes Jaroměř do Trutnova a pak ...

zobrazit celý report

24.12.2018  | Černý Důl

autor: tereskaska
hodnocení:

Menší krkonošské středisko, kde byla dnes, na Štědrý den, parádní lyžovačka bez front a na poloprázdných sjezdovkách.

zobrazit celý report

03.03.2018  | Černý Důl

autor: andy97
hodnocení:

Už několikrát jsem letos navštívil Černý Důl a stal se pro mě opravdu areálem sezony, který se vyrovná i leckterému většímu areálu. Ani tentokrát mě nezklamal.

zobrazit celý report

15.02.2018  | Černý Důl

autor: Rychle
hodnocení:

Vedle Černé hory jsem ještě na poslední 2 hodiny do čtvrté zkusil středisko Černý Důl, kde platí stejný skipas a kde jsem ještě nebyl. Je to rodinnější středisko v porovnání s Černou horou, ale i sportovní lyžař si zde přijde na své. Byť i tady, podobně jako na Černé hoře, chybí pořádná černá sjezdo...

zobrazit celý report

06.02.2018  | Černý Důl

autor: andy97
hodnocení:

Po týdnu jsem se vrátil zpět do areálu Černý Důl, který je ideální zastávkou při cestě do hor na jednodenní lyžování. Počasí znovu nezklamalo, s jarními prázdninami však přibylo návštěvníků.

zobrazit celý report

30.01.2018  | Černý Důl

autor: andy97
hodnocení:

Po cestě z Pece pod Sněžkou do Liberce jsem navštívil dle mého opomíjený skiareál spadající pod Skiresort Černá hora, a to Černý Důl. Areál příjemně překvapil a i přes oblevu během předchozích dnů byly sjezdovky ve velmi dobrém stavu. Doporučuji jeho návštěvu.

zobrazit celý report

21.01.2018  | Černý Důl

autor: jenda0007
hodnocení:

Středisko má být vhodnější pro rodiné lyžování, což je pravdou, akorát si myslím, že jsou zde zbytečně drahé permice. Jistou výhodou dnešního dne bylo určitě slunce, které krásně osvětlovalo černodolské svahy.

zobrazit celý report

25.03.2017  | Černý Důl

autor: škubánek
hodnocení:

Stejně jako v Peci pod Sněžkou, tak i na Černé hoře to vlivem většího počtu lyžařů a vysokých teplot začne být kolem 11. hod. pěkně rozrytý a když člověk ještě nemá dost a chce ze svého zaplaceného skipasu dostat co nejvíc, je na čase přejet někam, kde nikdo není. Stejně jako Velká Úpa i Černý Důl p...

zobrazit celý report

07.02.2017  | Černý Důl

autor: Bubla
hodnocení:

Příjemné překvapení! Dvě zastaralé a hlavně pomalé trojsedačky vás sice nejdříve dost otráví, ale pokud se necháte zlákat na jejich „klidný rytmus“, uvědomíte si, že vlastně není kam spěchat a celý den si začnete tak nějak více užívat. V tom užívání vám pomůžou pestré sjezdovky a „vychytávky“ středi...

zobrazit celý report

20.02.2016  | Černý Důl

autor: Milka
hodnocení:

Do Černého Dolu by mě normálně asi ani nenapadlo jet kvůli často používanému označení "rodinné středisko". K návštěvě nás zlákalo testování lyží Rossignol, jejichž dvoje lyže z nové kolekce jsem měla vyhlédnuté a chtěla je vyzkoušet.

zobrazit celý report

23.02. - 01.03.2013  | Černý Důl

autor: snowboard1

Areál se nachází mezi Vrchlabím a Janskými Lázněmi v nadmořské výšce 1 001 m n. m. Dle mého názoru je vhodný pro rodiny s dětmi, protože jsou zde hodně široké sjezdovky. Od horních stanic dvou lanovek a dvou vleků (kotev) se dá sjíždět několika sjezdovkami. Běžně je příjezd k areálu bezproblémový, a...

zobrazit celý report

27. - 29.01.2012  | Černý Důl

autor: tereskaska

Středisko se nachází na stráních nad obcí Černý Důl nedaleko Vrchlabí a disponuje:

 • 2x trojsedačková lanovka (dlouhé 1 050 a 750 metrů)
 • 2x kotva
 • 2x kratší poma
 • pomička a koberec v areálu pro děti a začátečníky
 • lyžařská a snb škola, půjčovna, restaurace
zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Chiara
Orientační cena za noc 3 221 Kč/os.
Hotel St. Johannerhof & Central
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 2 822 Kč/os.
Sport Hotel Pampeago
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 692 Kč/os.