Černý Důl - aktuální report z 27. - 29.01.2012 - SNOW.CZ

Černý Důl | aktuální report z 27. - 29.01.2012

Černý Důl - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Černý Důl:
autor: tereskaska
návštěva od: 27.01.2012 do: 29.01.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko se nachází na stráních nad obcí Černý Důl nedaleko Vrchlabí a disponuje:

  • 2x trojsedačková lanovka (dlouhé 1 050 a 750 metrů)
  • 2x kotva
  • 2x kratší poma
  • pomička a koberec v areálu pro děti a začátečníky
  • lyžařská a snb škola, půjčovna, restaurace

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Delší sedačkovka obsluhuje hlavní, širokou červenou sjezdovku. V její horní části je paralelní poma, která ale není vždy v provozu. Lze jet také o něco delší a mírnější sjezdovkou, která vede v podstatě paralelně s hlavní sjezdovkou, jen nahoře se od ní odpojí a dole zase traverzem připojí.

Kratší sedačkovka, na jejímž místě ještě nedávno stávala poma, obsluhuje spíše modřejší, kratší, ale dostatečně širokou sjezdovku, kterou ocení především děti a začátečníci.

V horní části areálu je ještě jedna kratší, spíše červená sjezdovka obsluhovaná kotvou. Na druhé straně od této kotvy bývával za minulého provozovatele kvalitní snowpark, poslední dva roky leží rampy, zábradlí apod. na hromadě. Kromě skokánku, který postavili kluci z místní chalupy, zde není po snowparku ani památky :-(

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly vzhledem k perfektnímu počasí ideální, areál je vyněžován děly a pečlivě rolbován.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky - vyřazené ze zahraničního areálu - jsou trojsedačkové, v porovnání s lanovkami v jiných areálech ale jezdí poměrně pomalu. Lidé v Čechách nějak nejsou schopni řadit se do trojic, a tak jezdí po jednom, maximálně po dvou. Vlekaři, místo toho, aby lyžaře nějakým způsobem přiměli k naplnění kapacity lanovky a výrazně tak zmenšili frontu (například pruhem pro jednotlivce nebo organizací lidí do trojic, jako to funguje především v zahraničních areálech), raději koštětem zablokovali vstup do jedněch otevíracích vrátek - prý po dvou to odsýpá rychleji, než když lidi zmatkují s trojicemi :-D. Výsledkem byly ještě větší zmatky a hádky vlekařů s lyžaři, během kterých projížděly desítky prázdných sedaček, a fronta tak zbytečně rostla a rostla...
Kotva obsluhující část svahu paralelně s lanovkou se rozjela až v momentě, kdy se u lanovek vytvořily fronty.
Cedule u horní kotvy hlásí konec v 16:00, vlekař ale každý den kolem 15:40 hlásí: "Poslední jízda, už mi sem nejezděte, jdu sklízet plůtky."

Černý Důl nenabízí večerní lyžování ani slevy pro studenty. Podle mě se dá za stejné peníze lyžovat i ve větším a pohodlnějším areálu.

Na lanovce platí (a je striktně vyžadován) zákaz přepravy osob bez lyží/snb na nohou, nelze si zde zakoupit ani jednotlivou jízdu, což je komplikace pro ubytované v chalupách nahoře.

Zalidněnost:

Lidí v areálu nebylo tolik, přesto se tvořily fronty. Díky šířkám sjezdovek bylo ale na svahu dostatek prostoru pro všechny.

Občerstvení a aprés-ski:

Možnosti občerstvení jsou pouze dole - self service restaurace a venkovní bufet. Doporučuji zajít si na 300 metrů vzdálené náměstí do jedné z restaurací, kde se lze za stejné peníze najíst mnohem lépe. Na aprés ski také raději do Černého Dolu, restaurace pod sjezdovkou zavírá nedlouho po vypnutí vleků.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště zdarma přímo pod dolní stanicí lanovky, na náměstí zajíždí skibus obsluhující Skiresort Černá hora.

+ plusy

  • široké sjezdovky
  • parkoviště zdarma

- mínusy

  • nepříliš kvalitní služby
  • poměrně drahé skipasy v porovnání s nabídkou služeb a velikostí areálu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

21.01.2018  | Černý Důl

autor: jenda0007
hodnocení:

Středisko má být vhodnější pro rodiné lyžování, což je pravdou, akorát si myslím, že jsou zde zbytečně drahé permice. Jistou výhodou dnešního dne bylo určitě slunce, které krásně osvětlovalo černodolské svahy.

zobrazit celý report

25.03.2017  | Černý Důl

autor: škubánek
hodnocení:

Stejně jako v Peci pod Sněžkou, tak i na Černé hoře to vlivem většího počtu lyžařů a vysokých teplot začne být kolem 11. hod. pěkně rozrytý a když člověk ještě nemá dost a chce ze svého zaplaceného skipasu dostat co nejvíc, je na čase přejet někam, kde nikdo není. Stejně jako Velká Úpa i Černý Důl p...

zobrazit celý report

07.02.2017  | Černý Důl

autor: Bubla
hodnocení:

Příjemné překvapení! Dvě zastaralé a hlavně pomalé trojsedačky vás sice nejdříve dost otráví, ale pokud se necháte zlákat na jejich „klidný rytmus“, uvědomíte si, že vlastně není kam spěchat a celý den si začnete tak nějak více užívat. V tom užívání vám pomůžou pestré sjezdovky a „vychytávky“ středi...

zobrazit celý report

20.02.2016  | Černý Důl

autor: Milka
hodnocení:

Do Černého Dolu by mě normálně asi ani nenapadlo jet kvůli často používanému označení "rodinné středisko". K návštěvě nás zlákalo testování lyží Rossignol, jejichž dvoje lyže z nové kolekce jsem měla vyhlédnuté a chtěla je vyzkoušet.

zobrazit celý report

23.02. - 01.03.2013  | Černý Důl

autor: snowboard1

Areál se nachází mezi Vrchlabím a Janskými Lázněmi v nadmořské výšce 1 001 m n. m. Dle mého názoru je vhodný pro rodiny s dětmi, protože jsou zde hodně široké sjezdovky. Od horních stanic dvou lanovek a dvou vleků (kotev) se dá sjíždět několika sjezdovkami. Běžně je příjezd k areálu bezproblémový, a...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

OREA Resort Sklář
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 143 Kč/os.
Privátní apartmány Maishofen SKI OPENING
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 460 Kč/os.
Penzion Bergblick
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 973 Kč/os.