Sportgastein aktuální report z 21.02.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Sportgastein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 21.02.2019 do: 21.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jako zlatý hřeb na nás zapůsobil Sportgastein. Protože dole nemělo být jasno, ale zde ano, byla to pro nás jasná volba. A Sportgastein vyhrál! Nejlepší středisko za celý pobyt. Luxusní počasí, úžasný sníh a kvalita sjezdovek a minimum lidí. Sportovní a hravé červené sjezdovky, příjemné a nenudné modré a pro fajšmekry a profíky černá se sklonem 70 % (tu jsem ale nejel). Pro lyžaře, kteří nemusí černé, stačí horní polovina areálu. Dolů je to buď nepěkná červená, anebo černé. A ty luxusní výhledy...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V horní polovině mě nadchly všechny sjezdovky: od modré S1, která se dá jezdit několika variantami přes krásnou červenou širokou S3, velmi hravou červenou S6, kde jsou příjemné a zábavné protisvahy, kde to člověk pustí (až jsem to jednou málem přehnal a už mi zatrnulo...), až po sportovní červenou S2. Sjezd až dolů po červené mě nenadchl a na černou ještě s varováním "pouze pro experty" jsem si opravdu netroufl. I když je zde málo sjezdovek, tak protože jsou dlouhé a dají se kombinovat varianty, tak jsem celý den mohl jezdit a kombinovat. A nejsou zde pomalu se ploužící Holanďané.

Sněhové podmínky:

Výborné, naprostý dostatek kvalitního prašanu, který vydržel po celý den až do odpoledních 4 hodin bez muld a bez ploten. Naprostá spokojenost.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní kabinka s dostatečnou kapacitou doplněná jednou kotvou, kterou jsem ani nepoužil.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost na jarní prázdniny luxusní. V ČR tohle nezažiji ani v lednu v pracovní dny. Fronty nula, přijedu a jedu. Sjezdovky občas zcela prázdné a pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyzkoušena chata Witblick, pohoda a chutné jídlo.

Doprava do střediska a parkování:

Skibusem s 15minutovým intervalem z Bad Hofgasteinu, cesta trvá cca hodinu a vyplatí se sem zajet. Auta platí mýto, ale to mě netrápí.

+ plusy

 • Nádherné výhledy
 • Kvalita sjezdovek, šířka a sněhové podmínky
 • Moderní lanovka
 • Zapadlý areál bez náporu Holanďanů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.01. - 01.02.2024  | Sportgastein

 • autor: HH
 • hodnocení:

Když svítí sluníčko, lyžujete sami na sjezdovce, když sněží, lyžujete sami v celém středisku. Takhle by se dal shrnout náš týdenní pobyt ve Sportgasteinu. Od pondělí do středy parádní počasí, azúro a super sjezdovky, od čtvrtka sníh a horší viditelnost, ale úplně sami na sjezdovkách. A všude kolem v...

19.01.2022  | Sportgastein

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:

Středa slibovala nejhezčí počasí, a tak byl Sportgastein jasná volba. I přes plný skibus se obava plného střediska nevyplnila a na sjezdovkách bylo prázdno. Užil jsem si úžasné lyžování a klidně bych tu vydržel řádit několik dní.

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 31
Otevřené sjezdovky 0 z 21 km