Veľká Rača Oščadnica - aktuální report z 16.03.2019 - SNOW.CZ

Veľká Rača Oščadnica | aktuální report z 16.03.2019

Veľká Rača Oščadnica - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Slovensko Slovensko - Kysucké Beskydy

průměrné hodnocení Veľká Rača Oščadnica:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 16.03.2019 do: 16.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na konci sezóny jsme vyrazili k našim východním sousedům. Po nočním sněžení, kdy napadlo několik cm mokrého sněhu, to ale bylo trošku náročnější, než jsme čekali.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Otevřeno bylo zatím vše, kam jsme zajeli, od modrých na Dedovce až po černé Laliky. Areál je dostatečně velký, takže nabízí mnoho možností sjezdu.

Sněhové podmínky:

Počítali jsme s jarním lyžováním a měkčím sněhem, avšak v noci napadlo několik nových mokrých cm, takže se velmi brzy začaly tvořit velké rozměklé kupy a hlavně dole na Dedovce to byl problém a lidé zde poměrně dost padali.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovka na Dedovce jela klasicky poměrně pomalu, takže se člověk mohl dlouze kochat, proto jsme raději vyjeli kotvou nahoru na Laliky a jezdili převážně tam. Tamní odpojitelná lanovka jezdila o poznání rychleji a je mnohem příjemnější.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vypadá to, že většina lidí už vyměnila lyže za řídítka, takže i přes naši sobotní návštěvu zde lidí nebylo opravdu mnoho a nikde se nečekalo, když tak opravdu jen chvilku.

Občerstvení a aprés-ski:

Po areálu mnoho možností občerstvení, ale tentokrát jsme nevyužili, takže jsme ani blíže nezkoumali, které jsou otevřeny a které už ne.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta v pohodě, dojezd až na pakroviště pod Dedovku.

+ plusy

  • Málo lidí
  • Velký areál

- mínusy

  • Kvalita sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.02.2019  | Veľká Rača Oščadnica

autor: Špaky
hodnocení:

Vyjeli jsme na otočku, předpověď počasí byla příznivá a vyšla, takže dopolední lyžování splnilo naše očekávání.

zobrazit celý report

25.01.2019  | Veľká Rača Oščadnica

autor: jiri.krt
hodnocení:

Po několika letech jsme opět navštívili toto středisko. Byla krásná lyžovačka díky velikému množství sněhu a prázdnému středisku. Poprvé jsem ho zažil v provozu úplně celé. Jediným problémem bylo počasí: mlha, která se sice během dne rozpustila, ale zůstalo zataženo. K tomu byl docela slušný mráz.

zobrazit celý report

25.02.2018  | Veľká Rača Oščadnica

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše nedělní návštěva padla na Snowparadise Veľká Rača, který se nachází v pohoří Kysucké Beskydy nedaleko od českých hranic. Areál je rozčleněn do tří propojených lokalit – Dedovka, Marguška a nejvzdálenější Laliky. Přivítalo nás mrazivé počasí se sluníčkem a chvílemi nepříjemným větrem. Toto poča...

zobrazit celý report

12. - 13.02.2018  | Veľká Rača Oščadnica

autor: HH
hodnocení:

Snowparadise Veľká Rača se nachází v pohoří Kysucké Beskydy. S celkem 14 kilometry sjezdovek a 3 sedačkovými lanovkami patří k nejlepším československým střediskům. Velkou výhodou je poloha nedaleko českých hranic.

zobrazit celý report

30.12.2017  | Veľká Rača Oščadnica

autor: Lehla
hodnocení:

Večerní lyžování od 17:30 do 20:30 bylo moc pěkné. Rozhodně stojí za návštěvu. Sedm příjemných jízd rozhodně zlepšilo večer. :)

zobrazit celý report

26.02.2017  | Veľká Rača Oščadnica

autor: LBS
hodnocení:

Po týdnu oblevy a dešťů jely děti opět s lyžařskou školou do Oščadnice, proto jsme na dopoledne vyrazili zkontrolovat, jak to vypadá na Rači. Asi to bylo počasím, ale oproti poslední návštěvě bylo ve středisku mnohem méně návštěvníků. Trošku jsem se lekl, když jsem se při prvním kontaktu se sněhem z...

zobrazit celý report

16.02.2017  | Veľká Rača Oščadnica

autor: cico
hodnocení:

Velká Rača, resp. sjezdovky v údolích pod ní, jsou jedním z míst, kam jsem už jako dítě vyrážel z Ostravy na jednodenní lyžařské zájezdy. Od té doby, tj. konce 80. let, se toho ovšem hodně změnilo. Středisko dnes obsluhují tři kapacitní sedačkové lanovky a systém přejezdů mezi jednotlivými sjezdovka...

zobrazit celý report

31.01.2017  | Veľká Rača Oščadnica

autor: jajos
hodnocení:

Po dvou letech jsem se opět rozhodl navštívit slovenské středisko Snowparadise Velká Rača. Středisko se nachází nedaleko hranic s naším východním sousedem.
Využil jsem možnosti nákupu přes slevový portál, a tak mě stál celodenní skipas 440 Kč. Přestože předpověď počasí nebyla příliš optimistická, ...

zobrazit celý report

21.01.2017  | Veľká Rača Oščadnica

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Tento víkend nás středisko Snowparadise přivítalo ve velkém stylu. Ideální podmínky, všechny otevřené sjezdovky, vleky i lanovky musely nadchnout každého milovníka zimních sportů.

zobrazit celý report

15.01.2017  | Veľká Rača Oščadnica

autor: LBS
hodnocení:

Po delší době jsme se dnes zajeli podívat na Raču. Dojeli jsme docela včas, takže jsme ještě zaparkovali přímo u střediska, i když až na třetím, horním parkovišti. Skipas od předvánoční doby podražil o další 4 éčka na rovných 24 euro, takže v tomto ohledu je největší pozitivum lyžování dětí do 10 le...

zobrazit celý report

18.12.2016  | Veľká Rača Oščadnica

autor: hans
hodnocení:

Po návratu ze služebního školení v Janských lázních (report) jsem přemluvil rodinu na výlet do top střediska na Slovensku. Oj ja som somáár. Bohužel jsme nemohli v sobotu, ale museli v neděli. Měli jsme zůstat asi doma. Počasí nám od za...

zobrazit celý report

10.12.2016  | Veľká Rača Oščadnica

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko navštěvujeme pravidelně, takže víme, co můžeme očekávat. Vzhledem k předchozí vydatné nadílce přírodního sněhu jsou oficiálně otevřeny všechny sjezdovky. A toho je třeba využít.

zobrazit celý report

04.12.2016  | Veľká Rača Oščadnica

autor: maesttro82
hodnocení:

Na základě páteční informace z webových stránek střediska, že bude jezdit téměř celý areál, jsme se rozhodli vyrazit právě na Raču a bylo to výborné rozhodnutí :). Dokonalé sněhové podmínky, minimum lidí a přímo snové počasí nám přineslo dokonalý začátek lyžařské sezony.

zobrazit celý report

04.12.2016  | Veľká Rača Oščadnica

autor: LBS
hodnocení:

Pro začátek sezóny jsme zvolili středisko, které se sice nachází od nás kousek dále, ale množství sjezdovek je úplně někde jinde než na české straně Beskyd. Navíc potěšila novinka letošního roku, kdy mají děti do 10 let všechno zdarma. Brzy po ránu jsme tedy vyrazili a těšili se na fajn lyžařský den...

zobrazit celý report

03.12.2016  | Veľká Rača Oščadnica

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

V Beskydech nemáme podobné vymoženosti jako na Monínci, do Alp je to daleko, tak nezbývá než vyhlížet spuštění středisek u nás. Prakticky ve stejný den otevřela své brány dvě velká střediska - Bílá na české straně a Snowparadise Velká Rača na straně slovenské. Rozhodli jsme se, že se vydáme o 20 km ...

zobrazit celý report

14.02.2016  | Veľká Rača Oščadnica

autor: LBS
hodnocení:

Jednu slunnou únorovou neděli jsme nechali děti lyžovat dole v Oščadnici a s kamarádkou jsme vyrazili na ranní lyžování na Raču. Odměnou nám byly prázdné a pěkně upravené sjezdovky a možnost porovnání s pozdějším lyžováním v oščadnickém Športcentru. Všechny hlavní sjezdovky byly otevřené, výjimkou b...

zobrazit celý report

07.02.2016  | Veľká Rača Oščadnica

autor: cestmir
hodnocení:

V neděli jsme využili slunečného počasí a toho, že děti lyžovaly pod vedením instruktorů v Oščadnici, a vydali jsme se na bezstarostnou jízdu kousek dále.

zobrazit celý report

20.02.2015  | Veľká Rača Oščadnica

autor: Tesna
hodnocení:

Vzhledem k velmi dobré předpovědi počasí, která nakonec 100% vyšla, jsme na Raču vyrazili znova, a to raději opět mimo víkend.

Při návštěvě obecně platí to, co jsem popsal v reportu minulý týden: http://snow.cz/…ca-oscadnica

zobrazit celý report

11.02.2015  | Veľká Rača Oščadnica

autor: Tesna
hodnocení:

Na Velkou Raču jsme vyrazili snad po 10 letech, a to především proto, že v letošní sezoně nabízí díky celodennímu skipasu za 20 EUR na česko-slovenském pomezí jednoznančně nejlepší poměr cena/výkon (pro srovnání Bílá - 17,50).

Z pohledu lyžování se přímo v areálu po masivním a jinde nevídaném inv...

zobrazit celý report

07.02.2015  | Veľká Rača Oščadnica

autor: cestmir
hodnocení:

Mnozí Severomoravani toto středisko znají z dob totality, kdy se jezdilo na Velkou Raču autobusovými zájezdy. Stálo se v hodinových frontách na jednu tatra pomu a permanentky se škrtaly centrofixem a někdy nejen permanenty. Od té doby se hodně změnilo a středisko si nezadá s menším alpským středis...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Veľká Rača Oščadnica

Lyžařské zájezdy

Hotel Ladinia
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 298 Kč/os.
Sporthotel Di Piancavallo
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 101 Kč/os.
Landhaus Alpenherz
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 967 Kč/os.