Dolní Morava - aktuální report z 17.03.2019 - SNOW.CZ

Dolní Morava | aktuální report z 17.03.2019

Dolní Morava - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Králický Sněžník

průměrné hodnocení Dolní Morava:
autor: radez
hodnocení:
návštěva od: 17.03.2019 do: 17.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Podle infa na pokladně se bude jezdit jen do konce března. Sníh by sice byl delší dobu, ale potřebují dostavět dlouhou bobovku (nevím jestli to má souvislost, ani jestli to je pravda :-), ale tak zněla odpověď na dotaz, kdy se končí).
Ráno byla ledovka jak hrom, a tak nezdatní jedinci se po pádu doklouzali dolů. Viděl jsem i děti, co nahoře sundaly lyže a šly dolů po straně. Jinak modré traverzy pěkně upraveny a dlouho se na nich dalo pěkně zajezdit.
Díval jsem se, že došlo k uzavření lesního propoje mezi sjezdovkou Kamila a areálem U Slona. Tak už se tam dá dojet jen od horní stanice hlavní lanovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Asi to způsobilo večerní pršení a noční teplota pod nulou, ale ráno to bylo zrcadlo. I se na tom excelentně lesklo slunko. První 4 jízdy, než povrch teplem povolil, to fakt byla jízda po ledu, pak už to byla paráda.
Supr jezdění po modrých traverzech, díky tomu, že vše ostatní bylo fest zmrzlé. Až povolila červená, tak se dalo tam a nakonec i na černé se dalo povozit. Hlavně z důvodu, že se tam fakt jezdící lidi dali spočítat na prstech jedné ruky.

Sněhové podmínky:

U Slona jsem viděl, že se jezdilo, ale už spodní část má nejlepší za sebou. Asi ještě rolbaři dokážou udělat nějaký zázrak rozhrnutím hromad, které slouží jako skokánky, ale nevím, jestli vydrží do konce března.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechno bylo v pohodě, akorát ráno se vystupovalo z lanovky přímo na led.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost velice malá. Jen snad po poledni jsem zahlídnul chvilkovou frontu u hlavní lanovky, ale to bylo dnes poprvé a naposledy, kdy tam bylo vidět větší množství lidí, jinak člověk jen projížděl turniketama.

Doprava do střediska a parkování:

Na parkovištích nebo jejich částech, kde není asfalt, hrozí akorát bláto. Místa je samozřejmě už dostatek. I tak jsem U Slona i pod Vistou viděl ráno pána ve vestě, ale asi neměl moc práce s korigováním dopravy a parkujících aut.

+ plusy

  • Parádní počasí i pojezd
  • Málo lidí

- mínusy

  • Konec zimy :-)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.03.2019  | Dolní Morava

autor: 0ndra
hodnocení:

Sobotní předpověď slibovala nic než slunce a ač by člověk nevěřil, teplota se vyšplhala odpoledne až k 16 stupňům. Ale nepřijel jsem z Prahy takovou dálku, abych se jeden ze dvou dnů opaloval... :-D
Počasí nezhatilo můj plán poprvé se podívat na Dolní Moravu. Překvapivé naopak bylo, jak skvěle byl...

zobrazit celý report

24.03.2019  | Dolní Morava

autor: doum25
hodnocení:

Nejspíše za posledním letošním lyžováním jsme vyrazili na Dolní Moravu i vzhledem k možnosti využít skipas 1+1 ze SNOW, díky čemuž nás lyžování vyšlo na 570 Kč. Počasí sice nebylo úplně jarní (azuro), ovšem i tak jsme si užili lyžování na téměř prázdných sjezdovkách.

zobrazit celý report

23.03.2019  | Dolní Morava

autor: Ruda Skuteč
hodnocení:

Na Dolní Moravu jsme vyrazili v rámci akce SNOW 1+1, kdy nás na konci sezony vyšel skipas "jen" na 570 Kč. Celý den bylo krásné počasí a svítilo sluníčko. Bohužel pěkné počasí přivítalo i kupu návštěvníků Stezky v oblacích, kteří každou chvíli zpomalovali lanovku svým nástupem a výstupem.

zobrazit celý report

20.03.2019  | Dolní Morava

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k nočním teplotám, které se pohybovaly kolem -4 a předpovědi slibující polojasné počasí, nebylo co řešit a vyrazil jsem na Dolní Moravu. Provoz ve všední dny je již omezen, tzn. v provozu horní areál (Sněžník A, Sněžník B, Vyhlídková a Kamila). Jediné, co není v provozu v horním areálu, je ...

zobrazit celý report

16.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

U Slona dnes dvě akce: MČR ve snowboardcrossu a Big Pool Contest. I tak díky malému množství lidí se na lanovku nečekalo ani U Slona, ani na hlavní lanovku nad Vistou.
Nejlepší ježdění bylo po modrých traverzech, kdy se dalo asi už naposledy fakt dobře zakárvovat a táhat to ze strany na stranu, rá...

zobrazit celý report

15.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Noční sněžení navalilo tak dvacet centimetrů sněhu. Ráno bylo neupraveno (upravují pouze večer), tak ve spodní části všech sjezdovek to bylo hodně těžký. Přišlo mi, když jsem se na moment zastavil, že vlastně všichni stojí a přemýšlí, jakým nejefektivnějším způsobem by to sjeli, aby se moc nezmastil...

zobrazit celý report

15.03.2019  | Dolní Morava

autor: Hanimora
hodnocení:
Moje třetí letošní návštěva. Ani jednou nebyly po nočním sněžení upravené sjezdovky. V lednu to až tak nevadilo, protože sníh byl sypký a lehčí, ale tentokrát to byla cca 20cm vrstva těžkého hutného sněhu, ve kterém se horko těžko dal vůbec točit oblouk. Byla to hodně velká dřina a dost nebezpečné! Za cenu skipasu bych očekávala větší komfort. Letos jsem s DM opravdu nespokojena!

14.03.2019  | Dolní Morava

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k předpovědi počasí slibující noční teploty pod bodem mrazu jsem hned ráno vyrazil směr Dolní Morava. Dle mého názoru asi nejlepší areál na Moravě.

zobrazit celý report

13.03.2019  | Dolní Morava

autor: kabo007
hodnocení:

Po 2 letech jsme navštívili středisko, které je považováno za top na Moravě (i když už leží v Pardubickém kraji). Do 13 h to také potvrzovalo, vyšší ceny odpovídají úrovni. Ve 13 h výpadek proudu, 30 minut jsme čekali u Marcelky, poté vyšlapali kopec a sjeli po spojce k pokladnám U Slona. Tam spoust...

zobrazit celý report

10.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Víkend sice v dolní části propršel, ale v horní si mohl člověk užít pořádnou chumelenici. Aladin predikuje na pondělí sněžení a další dny má být kolem nuly a zase má, alespoň lehce, sněžit. Takže s ježděním nakonec ještě není konec. Silný vítr přes noc ze soboty na neděli akorát naházel větvičky na ...

zobrazit celý report

09.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Zahájení ráno výjezdem hlavní lanovkou ke Slaměnce a po zmrzlém modrém traverzu dolů zpět na Kamilu. Traverz už byl místama dost hnědý, ale kamení vidět nikde nebylo. Spíš to bylo hodně takové špinavé od jehličí apod.
Pak sjetí je Slonovi, kde ale kolem desáté začalo pršet, tak rozhodnutí padlo př...

zobrazit celý report

03.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

11. prosince jsem byl na prvním lyžování letošní sezonu na Dolní Moravě a 3. března asi na posledním. Sice u vleku říkali, že plánují provoz ještě první týden v dubnu, ale předpověď je dosti děsivá.

zobrazit celý report

02.03.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Snad ještě nebyl poslední lyžovací víkend. Manžestr už byl po ránu nepříjemně zmrzlý, takže už se do toho ani pořádně nerakousne hrana skluznice. Časem se to dosti zhoblovalo. Příjemný byl modrý traverz, ale na něm je už znát, že bílého sněhu už začíná být místama málo. Ráno byla horní část středisk...

zobrazit celý report

28.02.2019  | Dolní Morava

autor: mikels
hodnocení:

První návštěva ve skiresortu Dolní Morava a milé překvapení. Moc se mi tam líbilo, a to vzhledem k rozmanitosti sjezdovek i zázemí skiresortu. Zde si každý najde, co se mu líbí. Hvězdičku jsem ubral pro horší stav parkování, ale kdo chce, místo si najde a také za vyšší ceny jídla a pití v restauraci...

zobrazit celý report

23. - 27.02.2019  | Dolní Morava

autor: Tom426
hodnocení:

Dříve jsme jezdili do Krkonoš, ale letos jsme zkusili změnu a rozhodně nelitujeme. Morava nás mile překvapila, řekl bych ideální na zimní dovolenou v Česku. Bohužel ke sjezdovkám musíme dojíždět a pokud si nepřivstanete, parkujete dosti daleko.
Celkový dojem ovšem parádní, sjezdovky dostatečně šir...

zobrazit celý report

26.02.2019  | Dolní Morava

autor: Bohouš
hodnocení:

Tak úterní návštěva Dolní Moravy se nepovedla. :-( Ráno u mě doma v Letohradě -2 °C, cestou teploměr stoupal, v Králíkách kolem nuly, na parkovišti U Slona po osmé hodině +6 °C. Celý den bylo oblačno a foukal silný nárazový vítr, proto celý den nejel Slamník. Dokud nezačne mrznout, nestojí to za náv...

zobrazit celý report

23.02.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Ráno pěkně připravený manžestr byl pěkně zmrzlý a pády musely bolet. Vlastně bolelo to i po sedření manžestru, kdy to člověk položil odpoledne na ledu :-).
Škoda, že zatím podle předpovědi je toto poslední víkend, kdy mrzne. Snad se tedy nevyplní předpověď a nezačne už jaro.
U Slona pěkně připra...

zobrazit celý report

17.02.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Neděle a předpověď slibující celý den slunečno nemohlo nechat nikoho sedět doma. Bylo vidět i dnes na Dolní Moravě, jak a co všechno se dá v zimě provozovat: skialpy, běžky, sjezdky, sněžnice, paraglajd, paraglajd z lyžema, chození a pak i ta pofiderní fošna, na které jsem se jal tři odpoledne učit ...

zobrazit celý report

15.02.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Celý týden sledování webky a předpovědi, kdy na webkách bylo hodně mlhavo a na předpovědi byla děsivá čísla nad nulou.
Dnešní den bylo parádní jasno, škoda jentěch vysokých teplot nad nulou. Letos ježdění v největším vedru.
Po ránu bylo hodně zrmzlé, viz níže, pak už to začlo zase dost měknout,...

zobrazit celý report

27.01.2019  | Dolní Morava

autor: radez
hodnocení:

Zakončení víkendu v teplotách, které ještě ráno byly lehoučce pod nulou, později už se přehouply lehce nad nutu a sníh začal být těžký. V horních částech byla hodně mlha a dosti tam foukalo. Sice se několikrát stezka z mlhy vynořila a byla vidět od Visty, ale za chvíli zase padla mlha. U slona mi to...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Dolní Morava

Lyžařské zájezdy

Apartmány Casa Vittoria
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 755 Kč/os.
Residence Gruber
Orientační cena za noc vč. skipasu 867 Kč/os.
Gasthof Penzion Kaiserblick
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 203 Kč/os.