Ifen - aktuální report z 23.03.2019 - SNOW.cz

Ifen aktuální report z 23.03.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.03.2019 do: 23.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krásný slunný den a předpověď hezkého počasí nás vylákala do oblasti Kleinwalsertal. No a protože teplo mělo být opravdu velké, vydali jsme se na Ifen, kde místní Olympiabahn otevírá již v 7:45. Navnaděn recenzemi zde i známých jsme očekávali prázdné sjezdovky, leč to jsme se zmýlili. Ráno skibusy navezly pěkný dav lyžařů a parkoviště bylo již v 7:30 natřískané. Po tomto zklamání jsme naštěstí byli příjemně překvapeni, že na sjezdovkách to nebylo vůbec strašné. Areál kupodivu dokáže pojmout hodně lyžařů a nebylo to tedy moc znát. Začali jsme tedy na červených sjezdovkách, protože černá byla nejplnější a tak jsme se na ní nevydávali. Červené č. 2 byly po ráno v dobrém stavu, ale přece jen trošku měkčí, takže jsme předpokládali jezditelnost tak na hodinu. Ale první 3 kola bylo krásné svezení. Poté jsme vyjeli nahoru, po otevření všech sjezdovek a ranní manšestr neměl chybu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Červené sjezdovky byly po ránu perfektně upraveny, leč sluníčko a jižní strana dělaly rychle své a za hodinu již byly měkké. Poté jsme vyjeli do horní části areálu a zdejší modré i červené sjezdovky byly perfektní. Bohužel však počasím se dalo v horní polovině lyžovat tak do 12, poté to již byl boj, spodní část odpadla už po desáté. Holt jaro a teploty +10 a více. Obdivovali jsme vytrvalce, lyžující do odpoledne. Je pravda, že krom spodní červené byly sice sjezdovky měkké, ale nebyly až takové muldy, jak bych čekal.

Sněhové podmínky:

Na jaro a konec března výborné, sněhu velmi mnoho a spadek tvrdý a kvalitní.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tak zde již známá nová desetikabinka a šestisedačka. Rychlé, moderní a kvalitní, super je v mezistanici doplňující se každá druhá kabinka.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na jaro a pozdní termín docela překvapivě velká zalidněnost. Čekali jsme o hodně méně. Ale fronty max do 5 minut, spíše méně. Na sjezdovkách většinou zdatní lyžaři, takže dse jezdilo pěkně. A skoro žádní snowbordisté, takže se nikdo neválel vsedě za horizonty...

Občerstvení a aprés-ski:

Využita chata na vrcholu, ceny rakouské a vyšší, ale tak to je standard.

Doprava do střediska a parkování:

Pendlující skibus co 10 minut z vedlejší vesnice, další skibusové linky, my dojeli na parkoviště autem, parkovné bohužel 3 eura.

+ plusy

 • moderní lanovky
 • pěkné výhledy a krajina
 • pěkné členité sjezdovky

- mínusy

 • parkovné
 • jížní svahy

Diskuze: Ifen

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 07.03.2020  | Ifen

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Ifen nás letos vytrestal přívalem sněhu. Po oba dny se zde konala dopolední chumelenice, což znamenalo zejména v sobotu jezditelnost pouze v ranních hodinách. Takového sněhu jsem již dlouho nikde neviděl a nezažil. Nahoře udávají celé 3 metry! Velká pochvala Rakušákům za úpravu sjezdovek, dělali, co...

Ifen

Ifen