Ifen - aktuální report z 06. - 07.03.2020 - SNOW.cz

Ifen aktuální report z 06. - 07.03.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 06.03.2020 do: 07.03.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ifen nás letos vytrestal přívalem sněhu. Po oba dny se zde konala dopolední chumelenice, což znamenalo zejména v sobotu jezditelnost pouze v ranních hodinách. Takového sněhu jsem již dlouho nikde neviděl a nezažil. Nahoře udávají celé 3 metry! Velká pochvala Rakušákům za úpravu sjezdovek, dělali, co se dalo, leč příroda vyhrávala a ani ranní stažení sjezdovky před osmou v sobotu nepomohlo. Škoda, jinak by to byla paráda. Super je ranní lyžovačka již od 7:45. Ta je pro fajnšmekry na prázdných sjezdovkách, protože většina místních volila freeride.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky byly otevřené všechny a stále stejné, modré jsou opravdu modré, nahoře pěkné a i ideální pro trénink dětí. Dolů už je to spíše jen sjížděcí lesní cesta. Opět jsem nepochopil horní černou, která je černá asi jen pro okrasu, zatímco spodní černá je poctivá. Červené dvojky od Olympiabahn jsou luxusní až dolů.

Sněhové podmínky:

Fantastické, prašanu nahoře 3 metry a neustále se sypal další. V sobotu ráno během dvou hodin v horní části napadlo dalších 15 cm. To byl mazec a opravdu se po dvou hodinách jednalo spíš o jízdu ve volném terénu než na sjezdovce. Ale v pátek to byla jedna paráda, tvrdé, upravené, luxusní. Jen po obědě ve spodní části dojezdu modré to začlo měknout a udělaly se menší boule, ale opravdu jen menší.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vyhřívaná Olympiabahn a vyhřívaná 10 moderní kabinka vlastně obstarají vše (pominu boční kotu na tréninkovém hřišti) Tady není x let co zlepšovat.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost v pátek a kupodivu i v sobotu opravdu relativně malá. Navíc většina jezdila po po modrých anebo po černé, takže červené zely prázdnotou a ještě v poledne se v pátek jezdilo v krásných podmínkách. Fronta za celý den žádná, maximálně ta, že jste si čekali na svoji kabinku/sedačku.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužito, každopádně rakouská klasika - v horní i dolní stanici restaurace a v mittel je jedna Hütte.

Doprava do střediska a parkování:

Parkvné 3 eura. To je jediná nevýhoda tohoto střediska (Fellhorn, Nebellhorn i Söllereck). Všude platíte! Doprava veselá, v sobotu kdo neměl čtyřkolku, tak nad Riezlernem ve stoupání 17 % dojezdil a dvoukolky nasazovaly řetězy. Tady se Subárko konečně vyřádilo.

+ plusy

 • kvalita sněhu
 • Rakušáci i přes přívaly sněhu udělali úpravu i ráno
 • lanovky
 • lyžovačka již od 7:45 v březnu
 • skibusy z Oberstdorfu/Riezlernu

- mínusy

 • parkovné

Diskuze: Ifen

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

23.03.2019  | Ifen

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Krásný slunný den a předpověď hezkého počasí nás vylákala do oblasti Kleinwalsertal. No a protože teplo mělo být opravdu velké, vydali jsme se na Ifen, kde místní Olympiabahn otevírá již v 7:45. Navnaděn recenzemi zde i známých jsme očekávali prázdné sjezdovky, leč to jsme se zmýlili. Ráno skibusy n...

Hintertuxer Gletscher

Orlické Záhoří - Jadrná (nová)

Sölden

Mölltaler Gletscher

Zugspitze

Pitztaler Gletscher

SNOW tipy