Říčky v Orlických horách - aktuální report z 29.03.2019 - SNOW.CZ

Říčky v Orlických horách | aktuální report z 29.03.2019

Říčky v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Říčky v Orlických horách:
autor: 0ndra
hodnocení:
návštěva od: 29.03.2019 do: 29.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Takřka na den přesně po roce jsme se vydali opět do Říček, jako součást dvoudenního výletu do Orlických hor. Podmínky se od minulého roku moc nelišily, jen počasí přálo více - minule nás okolo 15. hodiny vykázal silný déšť a letos nás až do zavíračky provázelo slunce.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu klasicky všechny tři. V nejlepším stavu byla asi modrá. Její pravá "odnož" ve vrchní části již množstvím sněhu neoplývala, ale levá část stejně jako zbytek sjezdovky disponoval dostatečnou pokrývkou bez kamenů či hnědých míst. S postupně měknoucím sněhem ale byla stále pomalejší, a tak bylo nutné jezdit raději červenou a černou.
Červené kazil pocit dokonalosti místy nahnědlý sníh a také horší stav úpravy - lyžařů zde bylo trochu více.
Na černé bylo lyžařů po celý den velmi málo, přesto bohužel rozbředlý sníh neumožňoval žádné radostné svezení. O to hůř, že spodní rovinatá pasáž byla kvůli němu bez přibruslení nesjízdná. Jel jsem ji tedy asi jen 3x.
U dojezdu modré otevřena i objízdná varianta, z důvodu pomalého sněhu ale nebyl zájem o její využití.

Sněhové podmínky:

Kvůli teplotě šplhající ke 12 stupňům a povětšinou svítícímu slunci nebyly podmínky excelentní, ale to se dalo čekat. Sněhu mají v Říčkách naštěstí tradičně dost, a tak ani tyto teplé dny nezamezí provozu v dalším týdnu. Na červené sjezdovce místy sníh již hnědnul a asi na dvou místech vykoukla i hlína, jinak ale všude okolo půl metru sněhu, a to i u dojezdu. Ostatně po špinavém sněhu je stále možný dojezd až k parkovišti - to je lepší než před rokem. :-)
Jinak dle očekávání měkký jarní firn, stále však jakž takž držící konzistenci po celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zde se nic nemění. Lanovka potěší měkkým polstrováním, rychlost průměrná. Oba vleky mimo provoz a je to tak dobře - lyžařů je málo a není důvod trápit nohy, areál tak může ušetřit a nezdražovat permanentky, jako se to děje jinde. :-D Zázemí stále stejné, WC u SkiRestu na dobré úrovni.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla nízká, vzhledem k pátku a konci března bych ji ale čekal ještě nižší. Na parkovišti dopoledne minimálně 30 až 40 aut a zaplněná byla tak každá třetí až pátá lanovka.

Občerstvení a aprés-ski:

Otevřen byl SkiRest a bufet o kousek výš u dojezdu černé sjezdovky. Druhý jmenovaný má pouze omezenou nabídku pokrmů, a tak jsme si dali polévku v dražším SkiRestu. Výhodou byla lehátka na terase, která zprostředkovala hodinku opalování po obědě. Gulášová polévka s chlebem za 50,- a půllitr koly za 44,-.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Prahy relativně bezproblémová, za 2 h a 15 min pod svahem. Příjemným překvapením je nová silnice vedoucí do Říček směrem od Rokytnice. Na pohled hezká jsou i svodidla "vyzdobená" kládami a mosty s dřevěnými svodidly. Tak do příště snad jen zmodernizovat i silnici vedoucí ke středisku...
Parkování zdarma na rozlehlém hlavním parkovišti, povrch tentokrát takřka bez bahna. Sousední auto bohužel ale mělo smůlu na píchlou pneumatiku, tak opatrně. ;-)

+ plusy

  • Nízká zalidněnost
  • Skipas ze SNOW
  • Vše v provozu
  • Slunečné počasí
  • Lehátka na terase restaurace

- mínusy

  • Vzdálenost od parkoviště
  • Rozbředlý sníh
  • Neodpojitelná lanovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k tomu, že některá střediska v Orlických horách již zavřela, padla volba na osvědčené Říčky. Z mých zkušeností vím, že toto středisko disponuje největší sněhovou nadílkou z Orlických hor a specifickým mikroklimatem. I tak se jednalo o klasické jarní lyžování se sluníčkem a jarním firnem.

zobrazit celý report

27.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: mikels
hodnocení:

Blíží se konec měsíce března a pomalu se uzavírají lyžařská střediska. V Orlických horách už jsou v provozu jen dvě - Deštné v Orl. h. a Říčky v Orl. h. Já jsem se rozhodl právě pro Říčky a udělal jsem dobře. Skvělé počasí, málo lidí a po nočním mrazu lehce umrzlá pista. Z areálu jsem odjížděl velmi...

zobrazit celý report

23.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Kašpi
hodnocení:

Na sobotu slibovala přepověď jasné a slunečné počasí, avšak s vyššími teplotami. Předpověd se vyplnila. Byl to tedy krásně strávený den na horách, ovšem i na jaro dosti teplý.

zobrazit celý report

20.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: bobu
hodnocení:

Díky kuponu z časopisu SNOW jsme se opět po roce zajeli podívat a zalyžovat si do Říček a moc za tuto možnost děkujeme. Jarní lyžování, vynikající podmínky, sjezdovky poměrně dlouhé, široké a zajímavé a minimum lyžařů, to stojí i za tu delší cestu. Před nedávnem jsem četla report odsud od jiného lyž...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: svena
hodnocení:

Návštěva Říček byla dnes pro mě jedno z nejlepších lyžování v letošní sezoně u nás. Příjezd do areálu jsme plánovali na první lano, sice jsme ho nestihli, ale o půl 9 jsme už byli na svahu. Navíc jsme využili skipas zdarma 1+1, málo lidí, nikde fronty a počasí téměř katalogové. Co víc si přát...

zobrazit celý report

14. - 15.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: pmaja
hodnocení:

Nejlepší lyžování za sezónu. Sjezdovky velice dobře upraveny. V noci na čtvrtek cca 5 cm nového sněhu, v noci na pátek asi 20 cm nového sněhu, ale ještě před provozem urolbováno. Minimum lidí - sjezdovky v perfektním stavu po celý den. Příjemný personál, kvalitní zázemí.

zobrazit celý report

15.02.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V pátek ráno jsem vyrazil na první lano do Říček v Orlických horách. Předpověď počasí se vyplnila do puntíku, modrá obloha a teploty hodně nad nulou. Prvních 10 jízd bych hodnotil 5*. :-)

zobrazit celý report

30.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Pajulka
hodnocení:

Nádherné počasí, líp být ani nemohlo. Mráz tak akorát, vítr nefoukl, sluníčko, modrá obloha. Sjezdovky tradičně dobře upraveny, pouze černou rolbař poněkud odflákl, výrazné přechody mezi pruhy, v jednom místě nechané hroudy sněhu. Na všední den vysoká návštěvnost, asi předznamenání pololetních a jar...

zobrazit celý report

21.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Pondělní ráno v Říčkách nemělo chybu, modrá obloha, teplota po ránu kolem -10 °C, sluníčko, skvěle připravené sjezdovky a minimum lidí. Super svezení. Zaslouženě hodnotím pěti hvězdami.

zobrazit celý report

20.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: kokesx
hodnocení:
Nědělní lyžování naprosto úchvatné. Přijeli jsme "pozdě" kolem desáté, takže horní parkoviště už bylo zaplněné, ale služba bezproblému navigovala na prázdné parkoviště. Skibus přijel do 15 minut. Na lanovku fronty kolem 10 minut, ty se výrazně zkrátily uderem dvanácté, odpoledne už prakticky bez čekání. My využívali povětšinou pomu, kde jste za dobu co byla fronta na lanovku, těch 10 až 12 minut, stihli i sjet zpátky dolů. A i v případě, že na lanovce fronta není, poma je výrazně rychlejší. Úprava sjezdovek bezchybná a ani odpoledne na nich žádné problémy nebyly. A ačkoliv parkoviště napovídala, že budou přeplněná, tak tomu tak nebylo. Fandové "Špindlu" prominou, ale tamní rolbaři by se do Říček měli jezdit učit, jak se to dělá. Občerstvení možné na všech dostupných místech a za relativně rozumné ceny (langoš + cola + bombardino = 130 Kč).

06.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Na Tři krále jsem vyrazil na dopolední lyžovačku do Říček, bohužel podobný nápad mělo i spoustu dalších lidí, takže od rána fronty a tlačenice. Počasí dneska taky nic moc, celý den zamračeno a jemně chumelilo a k tomu dosti čerstvý vítr.

zobrazit celý report

17.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Po sobotní masové akci na DM jsem vyrazil na ranní lyžovaní do Říček v Orlických horách. Bohužel počasí moc nepřálo, byla mlha a sychravo, ale kdo tohle překousl, měl sjezdovku skoro sám pro sebe.

zobrazit celý report

16.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Lucy8891
hodnocení:

Dnes byly otevřené 2 sjezdovky - červená a modrá. Na modré se bohužel hojně zasněžovalo, takže se na sjezdovce moc jezdit nedalo. Dvě jízdy jsme tam sice udělali, ale po obědě nafoukané hromady sněhu začly být trošku nebezpečné. Červená sjezdovka byla jako protipól, byla skvělá. Dopoledne pod lyžem...

zobrazit celý report

12.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: M.art.in
hodnocení:

Zahájení sezóny 18/19 proběhlo 11.12.2018. Na sjezdovku jsme se však dostali až o den déle ve středu 12.12. Zatím je v provozu červená sjezdovka v celé délce a šířce. I letošní zahájení sezóny na Říčkách vyšlo na jedničku včetně počasí. Na svahu minimum lyžařů, probíhá zde školení instruktorů, kteří...

zobrazit celý report

07.04.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Když jsem si před pár lety zaregistroval skipas zdarma na poslední den lyžování v sezóně, rozhodl se areál ukončit provoz již o den dříve. Do střediska jsem tenkrát dorazil v sobotu večer, přespal v chatě Devětsil a v neděli jsem musel pokračovat do střediska Buková hora, kde končili až o den pozděj...

zobrazit celý report

02.04.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: mabures
hodnocení:

Předpověď nočního mrazu a následného slunečního dne mi vnukla myšlenku rozloučit se ještě naposledy s letošní sezonou. Jak se na místě ukázalo, nebyl jsem zdaleka sám, koho taková geniální myšlenka napadla.

zobrazit celý report

31.03.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: 0ndra
hodnocení:

V sobotu jsem s menšími obavami jak z front, tak z počasí vyrazil do Říček. Zatím jsem tu byl jen v létě a tak byla při prodlouženém víkendu v Orlických horách ideální šance to napravit.

zobrazit celý report

29.03.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: bobu
hodnocení:

Dnes jsme zavítali poprvé do Říček, abychom ještě na poslední chvíli využili akci 1+1. Za tuto cenu to odpovídalo. Sníh už byl v dost špatné konzistenci, resp. byla to ta těžká sněhová krystalová kaše, ale víc mě vadilo, že byl hodně špinavý. Počasí taky nevyšlo zrovna dobře, takže jediný plus bylo ...

zobrazit celý report

04.03.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V neděli ráno jsem si přivstal a vyrazil společně se synátory do Říček. Jako vždy jsme jeli na první lano, o půl osmé na horním parkovišti byl pěkný mazec, auta přijížděla o sto šest, už jsem se viděl, jak stojím ve frontě na vlek či lanovku, ale chyba lávky. Nakonec se nikde nečekalo, lyžaři se roz...

zobrazit celý report

24.02.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Kam vyrazit o víkendu na lyže je vždy velká loterie, snažím se vyhnout davům a dnes v sobotu v Říčkách se to podařilo. Většinu lyžníků odradily teploty hluboko pod bodem mrazu, podmračená obloha a vítr.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Říčky v Orlických horách

Lyžařské zájezdy

Hotel Garni Obermair
Orientační cena za noc vč. snídaně 1 543 Kč/os.
Berghotel Rudolfshütte
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 199 Kč/os.
Alps Hotel Wellness Oriental
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 869 Kč/os.