Krippenstein aktuální report z 29.12.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

Krippenstein - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: korejs
 • hodnocení:
 • návštěva od: 29.12.2019 do: 29.12.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krippenstein předchází pověst nejlepšího rakouského prašanového střediska, což spolu s předpovědí prvního slunečného dne po asi týdnu sněžení ve mně vyvolalo velké očekávání. Nutno říci, že sněhové podmínky zatím ale stále nejsou ideální, sněhu je dostatek pouze v horní části střediska. Na vrcholku operuje jedna kratší sedačková lanovka a kabina vedoucí k chatě Gjaid Alm, lyžařsky obě nezajímavé, protože vrcholek tvoří spíše rozlehlou náhorní plošinu než strmé svahy. Kvůli nedostatku sněhu dole bylo nutné si ke všem freeridovým trasám dojít značný kus, aby se člověk následně dostal k přestupní stanici lanovky z Obertraunu a nezůstal někde v půli kopce. Čekal bych, že u střediska zaměřeného na freeride, nebude nutné tolik chodit a bude jednodušší se ke sjezdům dostat. Připadá mi, že po takovém výšlapu se člověk dostane k freeridovým svahům téměř v každém větším středisku. Co se týká samotných terénů, v horní části je poměrně náročný terén s menším sklonem, ale s množstvím proláklin, kotlin a děr, kde lze při nepozornosti snadno uváznout, dále směrem do údolí terén přechází v krásně strmé lesní padáky, rozhodně nic pro začátečníky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky v horní části jsou spíše modré vyhlídkové trasy, dlouhý sjezd do údolí aktuálně otevřen nebyl.

Sněhové podmínky:

Na vrcholcích leželo asi metr a půl čerstvého sněhu z minulého týdne, dole v údolí sníh zatím není. Dostatek sněhu pro sjezd je pouze po přestupní stanici lanovky z Obertraunu. Dolní část sjezdovky do údolí, kterou jsem byl nucen absolvovat po špatně naplánovaném freeridu, je zatím led a kamení.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí jezdí nahoru velká kabinová lanovka v intervalu cca 15 minut, což je při větší návštěvě poměrně problém. Snadno se může stát, že se člověk dvakrát nevleze a čeká více než půl hodiny.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vrchol Krippensteinu je krásný vyhlídkový bod, za hezkého počasí, jako v době mé návštěvy, se středisko plní výletníky, kteří se jdou projít po vrcholcích na sněžnicích. Volné terény pro sjezd příliš přeplněné nebyly.

Občerstvení a aprés-ski:

Na vrcholku se nachází dvě chaty s možností občerstvení i stylového přespání.

Doprava do střediska a parkování:

V době mého příjezdu bezproblémová, později přes den vypadalo parkoviště dosti plně.

+ plusy

 • Krásné výhledy
 • Prašan
 • Náročné terény

- mínusy

 • Plytká náhorní plošina
 • Omezená kapacita lanovek
 • Nutnost si ke svahům dojít
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.01.2024  | Krippenstein

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Krippenstein je poněkud neobvyklý lyžařský areál v masivu Dachsteinu, který je jeho parádní živou obrazovou "tapetou". Je znám především jako místo pro freeridery, ale zaujmout umí i mnohé další návštěvníky - milovníky panoramat, nekonečných sjezdů, výletníky na sněžnicích, ale třeba i méně zdatné s...

22.01.2017  | Krippenstein

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Po několika dnech bez lyží jsem se domluvil s kamarádem kéfou a vyrazil s ním do Alp. Vybral jsem středisko Dachstein West. Těsně před příjezdem do střediska jsem ale vzhledem k neděli navrhl cíl změnit na Krippenstein, a to pro menší očekávanou návštěvnost. Příjezd na parkoviště byl v 8:55 a výběr ...

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

Santa Caterina

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 20 km