Boží Dar - Hranice - aktuální report z 24.01.2020 - SNOW.cz

Boží Dar - Hranice aktuální report z 24.01.2020

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Boží Dar - Hranice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Nojby
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.01.2020 do: 24.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Skiareál Hranice je od minulé sezóny součástí skiareálu Klínovec, ale prodávají i samostatné permanentky na Hranici. Ty platí i na božídarský vlek Za Prahou (Hranice + Za Prahou = Skiareál Boží Dar). Jednou za čas pokročilému lyžaři prospěje zalyžovat si na velmi mírné sjezdovce a za krásného inverzního počasí nemělo dnešní lyžování na Hranici chybu. Být v provozu i druhý vlek, neváhal bych dát plný počet vloček.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Momentálně se jezdí na sjezdovkách po obou stranách kotvového vleku Hranice I.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovce vlevo podél vleku dokonalý manšestr na technickém prašanu, jen na několika místech zmrzlý technický sníh. Na sjezdovce vpravo upravena jen užší část šířky sjezdovky, zbytek se zmrzlým technickým sněhem bez úpravy rolbou.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od prvního reportu přibyl kotvový vlek Hranice II. podél silnice (rok výstavby 2018), který je v probíhající sezóně kvůli nedostatku sněhu ještě mimo provoz. U kotvového vleku Hranice I. jsou nyní bezkontaktní turnikety osazené zřejmě při začlenění do Skiareálu Klínovec. Dále je v areálu dětský vlek a dětský pás, tato přepravní zařízení dnes v provozu nebyla. Areál Hranice je relativně nový a stále se v něm buduje. V současné době je ve výstavbě budova kousek nad původním bufetem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Předpokládal jsem, že na Hranici bude klidný provoz. Ale že budu téměř hodinu jezdit na vleku a sjezdovce úplně sám, jsem nečekal. Po 10. hodině se svah začal pomaloučku plnit. Celé dopoledne se lyžovalo s přímým průchodem turnikety.

Občerstvení a aprés-ski:

Kousek nad původním bufetem je umístěn stylový food truck s grilem a pěkným moderním posezením. Bohužel jsem si doma zapomněl peněženku a tak jsem hamburgry jen omrkl. Ještě před otevřením jsem chvilku poseděl na jejich pohodlném sedacím vaku a poslechl si několik songů nesmrtelného Jamese Browna z jejich repráku.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd z Karlových Varů přes Ostrov a Jáchymov po vymrzlé silnici, z božídarského náměstí k vleku pak po cestě pokryté zmrzlým sněhem. Malé zasněžené parkoviště přímo u vleku.

+ plusy

 • poklidný lyžařský areálek
 • slunečné inverzní počasí
 • parkování přímo u vleku

- mínusy

 • částečný provoz kvůli nedostatku sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.02.2018  | Boží Dar - Hranice

 • autor: Omut83
 • hodnocení:

Malé středisko prakticky v centru města, při velmi malé zalidněnosti pro nenáročné lyžaře a začátečníky uspokojující. Potřebovali jsme loučku pro začínající dítě a k tomu je areálek vhodný.

17.12.2016  | Boží Dar - Hranice

 • autor: Nojby
 • hodnocení:

Skiareál Hranice je sice součástí skiareálu Boží Dar - Neklid, ale prodávají i samostatné permanentky jen na Hranici. Areál dýchá novotou, je v provozu teprve pár sezón. Je to placka pro opravdové začátečníky a mírně pokročilé děti (přechodový stupeň mezi božídarskými Novakem a Neklidem).

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

Výška sněhu 367 cm
Otevřené lanovky a vleky 29 z 31
Otevřené sjezdovky 142 z 143 km