Megeve / Evasion Mont Blanc - aktuální report z 19. - 25.01.2020 - SNOW.cz

Megeve / Evasion Mont Blanc aktuální report z 19. - 25.01.2020

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Horní Savojsko

Megeve / Evasion Mont Blanc - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: eva
 • hodnocení:
 • návštěva od: 19.01.2020 do: 25.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

445 km propojených tratí je rozprostřeno do tří hlavních oblastí - St. Gervais, Megéve a St. Nicolas.
St. Gervais je normální pětitisícové městečko s obyvateli, polohou je dost nízko a k areálu vede dlouhá kabinková lanovka Bettex. Na lyžích se dá sice jindy dojet až dolů k nástupní stanici, ale teď to nebylo možné, bylo málo sněhu. Samotná lanovka je vzdálena asi 800 m od městečka, ale vše je propojeno místními skibusy. Resort je oddělen údolím na dvě části, přemístit se lze obří kabinou a celkem brzy se začnete orientovat, nelze zabloudit. Hodnotila bych tak lepší průměr ve srovnání s ostatními středisky ve Francii.
V rámci skipasu je i středisko Les Contamines (120 km sjezdovek), dostupné skibusem, cesta trvá 20 minut a platí se 3,5 eura. Určitě ale stojí za návštěvu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Perfektně zasněženy a upraveny, jen v nižších polohách místy vydřená místa, ale šlo se jim vyhnout. Koncem týdne se oteplilo, což se projevilo na kvalitě sjezdovek, ale i odpoledne se našla krásná místa s minimem lidí a kvalitním povrchem.

Středisko nabízí dlouhé sjezdy z vrcholu až dolů, což bohužel nebylo možné plně využít kvůli nedostatku sněhu. Já si nejvíce oblíbila sjezdovky od Mont d'Arbois ke kabinkové lanovce Princesse a červené okolo Petite Fontaine a Croix du Christ. Stojí za to pobýt zde delší dobu, pokud už máte projeté vše ostatní. Nejvyšší vrcholy Mont Joly a Cote jsou nejvzdálenější místa, ale není problém je během dne stihnout ještě s velkou časovou rezervou.

Ve středisku Contamines určitě neopomenout vrchol Aiguille Croche a pokochat se krásným výhledem.

Sněhové podmínky:

Sněhu málo, ale díky umělému zasněžování vše perfektní. Koncem týdne se oteplilo, sníh měkčí. Nebylo možné dojet na lyžích až k ubytování.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Historická, pomalá sedačka na Mont Joly a asi dvě další podobné, jinak tak průměr na Francii, vyloženě moderní nebo expresní žádná. Několik kabinkových lanovek, nejpohodlnější z hlediska nástupu a výstupu byla Princesse.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost ve všední dny malá, zlom nastal ale v sobotu - u stěžejních lanovek se tvořily velké fronty. Zalidněnost stoupala vždy odpoledne.

Občerstvení a aprés-ski:

Ceny překvapily, nikde ve Franci jsem nezažila dražší občerstvení. Nejlevnější je káva, tak za 3 eura, s pivem se leckde můžete dostat až hodně přes deset eur. Velký rozdíl je mezi restauracemi s obsluhou a stánky bez obsluhy. Levněji je v Contamines a St. Nicolas.

V Saint Gervais je malý bazén, lze využít zubačku "Tramway du Mont Blanc" do střediska Hauteluce, kde ale neplatí zdejší skipas. Autobusová linka vede i do sousedního Chamonix.

Doprava do střediska a parkování:

Bez problémů, autobus CK.

+ plusy

 • Krásné sjezdovky, upravené, zasněžené
 • Možnost pěších výletů, propojenost skibusy
 • Počasí

- mínusy

 • Drahé jídlo a pití
 • Málo sněhu v nižších nadmořských výškách

Zajímavé odkazy

https://www.saintgervais.com/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 18.01.2014  | Megeve / Evasion Mont Blanc

 • autor: Jiřa
 • hodnocení:

Středisko St. Gervais je stejně jako známější Megéve součástí lyžařské oblasti Evasion Mt. Blanc. Skipas zahrnuje areály St. Gervais, Megéve, St. Nicolas (tyto jsou propojeny lanovkami), Jailet, Combloux, Giettaz a Contamines-Hauteluce (musí se dojet skibusem nebo autem). Je zde téměř vše trochu jin...

Megeve / Evasion Mont Blanc

Megeve / Evasion Mont Blanc

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 81
Otevřené sjezdovky 0 z 263 km