Werfenweng - aktuální report z 25. - 27.01.2020 - SNOW.cz

Werfenweng aktuální report z 25. - 27.01.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Werfenweng - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:
 • návštěva od: 25.01.2020 do: 27.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V posledních letech při návštěvě známého lyžařského střediska Schladmingu se snažíme vložit do programu i nějaké menší středisko. Letos jsme vybrali Werfenweng, který se nachází při příjezdu od Salcburku cca 45 km před Schladmingem v krásném prostředí pohoří Tennengebirge. Pěkné ubytování, do kterého jsme mohli přijet ze střediska na lyžích, celkově krásná kulisa a pohoda Werfenwengu a k tomu pěkné počasí nám zajistilo spokojenost z našeho výletu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky ve středisku Werfenweng se rozkládají především na svazích hory Bischlinghöhe a sousedního Ladenbergu, které jsou svým profilem rozmanité, převážně barvy červené a modré v dostatečné šířce. Nám se jevila nejlepší asi 4 km červená z výstupu kabinky Ikarus k jejímu nástupu, která klesá z Bischlinghöhe lesním průsekem a v závěru se lomí do prudkého černého hangu. Za zmínku stojí červený sjezd ke kotvě Ladenbergl D. Pěkné jsou modré sjezdovky pod kabinkou Rosnerköpfl, škoda, že nejsou delší. Ve spodní části střediska jsou také cvičné louky pro dětí a začínající lyžaře.

Sněhové podmínky:

Na tvrdém podkladu dostatečné množství mixu technického sněhu s přírodním, pěkně upraveno vydrželo po celý den. Muldy se nevytvořily, ledové plotny se vyskytly nepatrně odpoledne. Nedostatečně vysněžen traverz udávaný jako modrá sjezdovka 1 B. V okolní krajině cca 30 cm přírodního sněhu. V oblasti Werfenwengu velké množství upravených stop pro běžkaře.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní lyžařskou oblast zabezpečuje 8místná kabinka Ikarus, která zdolává velké převýšení za krátký čas. Čtyřsedačky (Strussing-Bischling - B, Ladenberg - C) jsou neodpojitelné sedačky, které jsou pomalejší. Ladenberg (C) je polstrovaná. Ostatní vleky jsou také pomalé. Pro výjezd do restaurace Auszeit, odkud vede modrá sjezdovka č. 11, slouží 8místná kabinka Rosnerköpfl. Ve středisku zázemí na vysoké úrovni se vším, co lyžař potřebuje.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Návštěvnost blížíci se střednímu rázu, ale vzhledem k tomu, že areál je rozsáhlejší, tak žádné fronty u přepravních zařízení nebyly a na sjezdovkách žádné omezení větším počtem lyžařů, tudíž jízdy super.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyhlášená restaurace Auszeit na horní stanici kabinky Rosnerköpfl s krásnými výhledy. V podstatě u každého nástupu a výstupu lanovky stylové dřevěné restaurace s terasami. Nabídka široká, ceny odpovídající rakouskému standardu. Obsluha ochotná.

Doprava do střediska a parkování:

Na dálnici ze Salcburku do Villachu sjedete do Werfenu, podjete pod dálnicí a pokračujete stoupáním serpentinami do Werfenwengu. Cesta byla řádně ošetřena, příjezd na parkoviště, která jsou zdarma, bez problému. Kapacita dostatečná. V obci jezdí skibus.

+ plusy

 • Pěkné počasí
 • Nádherná panoramata a všeobecná pohoda ve Werfenwengu
 • Málo lyžařů na sjezdovkách, skvělé jízdy
 • Pěkně upravené sjezdovky, které vydržely celý den v dobrém stavu.

- mínusy

 • Orientačně horší přejezdy mezi nástupy kabinek Ikarus a Rosnerköpf
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25. - 26.12.2021  | Werfenweng

 • autor: vojtek.robert
 • hodnocení:

Středisko Werfenweng není nikterak rozsáhlé. Má ale nádhernou kulisu k lyžování.

23.02.2019  | Werfenweng

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Nebýt výborného článku Ondřeje Nováka o Werfenwengu, pravděpodobně bych si tohoto menšího areálu vůbec nevšiml - a to by byla škoda. Werfenweng mne totiž nadchnul a zase mi jednou dokázal, že ke krásnému lyžování ...

Val di Fassa Carezza

Val di Fassa Carezza

SNOW tipy