Fanningberg - aktuální report z 17.02.2020 - SNOW.cz

Fanningberg aktuální report z 17.02.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Fanningberg - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 22988
 • hodnocení:
 • návštěva od: 17.02.2020 do: 17.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při rozhodování, kam vyrazíme v údolí Lungau na pondělní lyžovačku, padla při rodinné radě volba na sice malé, ale úžasné lyžařské středisko Fanninberg. Ráno v údolí, kde jsme ubytovaní, bylo lehce pod nulou, ale ve středisku bylo krásné jarní počasí s teplotami okolo 10 °C. Na lyžování možná trochu moc velké teplo. Celkově jsme si ale i přes vysoké teploty skvěle zalyžovali.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na tomto menším areálu vyniknou krásné a široké carvingové dálnice, kde si každý vybere svoji oblíbenou pistu. Já volím, kromě velmi oblíbené červené č. 5 Schmiedabfahrt, skoro netknutou kombinaci modré č. 8 a černé č. 9, obzvláště černá Stöffei-Steilhang vydržela celý den kompaktní, bez muld a ledových ploten, a hlavně liduprázdná. Tajným tipem jsou skoro zapomenuté červené a modré sjezdovky okolo vleku Moserkopf, kde je lyžujete bez davů na sjezdovce a bez tlačenice u vleku. Jako bonus máte na dlani krásné výhledy na obec Mautendorf a okolní kopce.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou zde velice dobré, středisko uvádí od 80 do 150 cm. Na sjezdovkách ani mimo nejsou žádná vytátá místa a všechny vleky a sjezdovky jsou v provozu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve středisku jsou dvě rychlé odpojitelné 6sedačky s bublinou a dále tři vleky - vše v provozu. Kuriózní situace mě potkala na lanovce Zirbenjet, kdy nám přijela sedačka s držáky na lyže sklopená dolů a obsluha lanovky i cestující si této prekérní situace všimli pozdě, sedačka nás stáhla pod nástupní rampu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost střední, dopoledne se tvořily fronty hlavně na sedačce Samsonbahn, a to do 5 minut, jen při mé druhé jízdě se tato lanovka z nějakého důvodu zastavila na 15 minut, odpoledne bez front.

Občerstvení a aprés-ski:

Na sjezdovkách klasické horské chaty, občerstvení jsem nevyužil, jen z vlastní zásoby.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska serpentinovou silnicí, cesta bez problémů čistá vetšinou suchá, místy od tajícího sněhu vlhká. Parkoviště ráno zpevněné se zbytky odklizeného sněhu, odpoledne místy odtávalo, kapacita dle mého dojmu dostatečná. V případě plné kapacity je možné parkovat v obci Fanning na odstavném parkovišti hned u silnice s možností výjezdu skibusem.

+ plusy

 • Široké sjezdovky všech stupňů obtížnosti
 • Počasí
 • V okrajových částech střediska liduprázdno

- mínusy

 • Na únor vysoké teploty
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.03.2022  | Fanningberg

 • autor: zemlo
 • hodnocení:

Fanninberg jsem navštívil poprvé v životě a středisko mě velmi mile potěšilo. Areál se nachází zhruba 400 výškových metrů nad obydleným údolím nad obcí Weisspriach a přístupová cesta připomíná výjezd na Ovčárnu v Jeseníkách. Sjezdovky jsou situované na východním a jižním svahu ve výšce od 1 500 do 2...

10.12.2016  | Fanningberg

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Fanningberg je malý areál s hodně sjezdovkami, tedy takový tajnější tip oblasti Lungau, kam si rádi vyrazí místní. A oblíbí si jej taky každý, kdo miluje carvingové „tělocvičny“. I přes absenci sněhu se tu už „cvičí“ na přehledných dálnicích všech obtížností.

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 295 cm
Otevřené lanovky a vleky 11 z 21
Otevřené sjezdovky 25 z 60 km