Pustevny - aktuální report z 24.02.2020 - SNOW.cz

Pustevny aktuální report z 24.02.2020

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Pustevny - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Nahoru Adolu
  • hodnocení:
  • návštěva od: 24.02.2020 do: 24.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžařský areál Pustevny leží v nadmořské výšce 620 až 1 098 metrů a disponuje sedmi sjezdovkami všech obtížností, jejichž vzájemné propojení sjezdovek není zrovna ideální. Na Pustevnách je jen starší dvousedačka a několik starších vleků. Z těchto důvodů v poslední době stále klesal zájem lyžařů. K tomu ještě táhlé dohadování s ochranáři ohledně celkové modernizace areálu a aby toho nebylo málo, je zde málo vody pro zasněžování. To všechno vedlo k rozhodnutí dočasně přerušit provoz od sezóny 2018/19. Majitel prý stále doufá, že se vše obrátí k dobrému a podaří se mu areál zmodernizovat. Bylo by to fajn, mohlo by to být největší a nejhezčí středisko v Beskydech. Mimo lyžařské aktivity je možné si zapůjčit sněhoběžky a také zde vyrostla stezka v oblacích. Každý rok v lednu jsou na Pustevnách k vidění nasvícené a ozvučené ledové sochy. Na ty jsme se těšili, ale kvůli oblevě a vydatným dešťům z nich už nezbylo skoro nic. Tak jsme se ještě pokochali už téměř dokončenou kopií Jurkovičovy vyhořelé chaty Libušín a hurá někam na lyže.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny sjezdovky jsou severně orientované a od loňského přerušení provozu jsou v létě stále udržované, takže v případě dostatečné nadílky přírodního sněhu je můžete využít pro freeride. V horních partiích leží slabá vrstva přírodního sněhu, ale dolů k lanovce se už dojet nedá. Pro ubytované v Hotelu Radegast je snad občas v provozu poma obsluhující krátkou sjezdovku Pod kaplí. Pro běžkaře denně upravují trasu z Pusteven na Radhošť, a to je asi tak všechno, kde se dá letos na Pustevnách sklouznout.

Sněhové podmínky:

Na hřebeni leží asi 20 cm zmrzlého sněhu. V pátek, po našem odjezdu, připadlo asi 15 cm nového, ale zase má přijít obleva.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Veškeré zařízení, kromě nové restaurace u horní stanice lanovky, je třeba zmodernizovat. Od loňska je v provozu pouze dvousedačka.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Parkoviště na Pustevnách bylo ráno skoro prázdné a během dne se zaplnilo asi tak z jedné třetiny.

Občerstvení a aprés-ski:

Na Pustevnách je otevřena nová restaurace u horní stanice lanovky. Otevřeny jsou tam i další restaurace a bufety, dokonce i bufet u Radegasta. Na oběd jsme se zastavili v Horském hotelu Radegast. Mají tam výbornou českou kuchyni za rozumné ceny.

Doprava do střediska a parkování:

Parkovat je možné v Ráztoce u dolní stanice lanovky nebo za stovku na Pustevnách, ale toto parkoviště má omezenou kapacitu. Silnice na Pustevny byla suchá až k předposlední zatáčce. V horním úseku ležel zledovatělý sníh.

+ plusy

  • Krásné výhledy

- mínusy

  • Přerušení provozu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05.02.2015  | Pustevny

Pustevny jsou malebným horským střediskem s pestrými svahy v podstatě pro všechny lyžaře. Jedinečný genius loci areálu je ještě umocněn vyšší nadmořskou výškou. Pustevny jsou však z lyžařského hlediska decimovány restitucemi, a tak si lyžař aktuálně užije pouze dvě kratší červeno-černé tratě, výletn...

Alpe Cermis

Alpe Cermis

Alpe Cermis

Alpe Cermis

Alpe Cermis

Alpe Cermis

SNOW tipy

Výška sněhu 60 cm
Otevřené lanovky a vleky 7 z 7
Otevřené sjezdovky 24 z 24 km

Předpověď počasí