Whakapapa - aktuální report z 10.07. - 20.08.2020 - SNOW.cz

Whakapapa aktuální report z 10.07. - 20.08.2020

  průměrné hodnocení:

Nový Zéland Nový Zéland

 • autor: fish33
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.07.2020 do: 20.08.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Největší a nejnavštěvovanější středisko na Novém Zélandu charakterem připomíná evropské ledovce. Nabízí většinou zmrzlý sníh, velké možnosti freeridu a v horních částech pouze kotvy. Vzhledem k poloze bývá plný především o víkendech a školních prázdninách.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Happy Valley je část určená pro začátečníky se dvěma sjezdovkami a posuvnými koberci. Sjezdovka Rock Garden obsluhovaná moderní 4sedačkou je vhodná pro mírně pokročilé (modrá/červená). Horní část střediska dostupná novou kabinkou SkyWaka a dále obsluhovaná kotvami Valley T-bar a Knoll T-bar je určená pro pokročilé (červené/černé sjezdovky) a nabízí mnoho možností freeridu ve stylu "co morál dovolí".

Sněhové podmínky:

Naprosto odlišné od Evropy. Neexistuje zde prašan, sníh je většinou zmrzlý a nejlepší ježdění je odpoledne, kdy trochu povolí. Umělé zasněžování na Rock Garden a částečně i v Happy Valley. Letošní zima je prozatím na sníh slabá, a tak se v dolních částech mohou objevovat kameny a v horních jsou možnosti freeridu značně omezeny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní kabinka SkyWaka, odepínací 4sedačková lanovka Rangatira obsluhující Rock Garden a ve vyšších polohách kotvy. Středisko má pouze jeden přístup, kde je lokováno téměř vše - půjčovna, školka, obchod a restaurace.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Jelikož se jedná o největší novozélandský areál, jeden z mála na severním ostrově a nejbližší od Aucklandu, je návštěvnost poměrně velká. Především v době školních prázdnin a víkendů je areál dost narvaný. Velké množství lidí ale přijíždí pouze na vyhlídky nebo zůstává v nižších polohách, tudíž vyšší část areálu, která nabízí více možností sjezdovek, je poměrně v pohodě.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace v cílové stanici kabinky SkyWaka, restaurace v centru střediska a bistro v Happy Valley.

Doprava do střediska a parkování:

Přístupová cesta často omezená pouze pro 4kolky nebo povinně s řetězy. Skibusy zajišťují dopravu z nedalekého National Parku nebo od některých hotelů. Ve středisku se nachází 10 záchytných parkovišť, které jsou zdarma, ale od letošní sezóny se musí na víkendy bookovat. Během víkendů jsou často plná a po naplnění kapacity se silnice od vesnice Whakapapa zavírá.

+ plusy

 • Největší areál Nového Zélandu
 • Panoramatické výhledy na vulkány a NP Tongariro
 • Možnosti freeride ve vyšších polohách

- mínusy

 • Absence prašanu a většinou zmrzlý sníh
 • Velká zalidněnost především o víkendech
 • Pouze jedna přístupová cesta a malé centrum areálu

Diskuze: Whakapapa

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hlubočky

Hlubočky

Hlubočky

Hlubočky

Hlubočky

Hlubočky