Korbielow - Pilsko - aktuální report z 18.02.2021 - SNOW.cz

Korbielow - Pilsko aktuální report z 18.02.2021

  průměrné hodnocení:

Polsko Polsko - Beskidy

 • autor: ondraszek
 • hodnocení:
 • návštěva od: 18.02.2021 do: 18.02.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ihned po otevření středisek v Polsku jsem začal zkoumat, kam se vydat. Kde bude nejlepší možnost si zalyžovat, když bylo jasné, že všude bude hlava na hlavě? Po komentářích na internetu a zkušenostech kamarádů, že v areálech u Wisly se čeká na sedačku cca 5 až 10 min (krátké svahy do 800 m) a ve Szcyrku 20 až 40 min (o víkendech možná i víc), jsem se rozhodl, že je třeba navštívit starší středisko. Tak jsme se vydali po delší době opět do "Čechy zatím nepolíbeného" Pilska. A stálo to za to!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál se skládá ze dvou samostatných jednotek, které jsou ovšem vzájemně několika přibližovacími vleky propojeny a díky tomu se dá cestovat tam i zpět v průběhu dne. Na závěr pak čeká pohodový 3,5km dlouhý sjezd z Pilska do Korbielowa.

Spodní část areálu (700 až 1 100 m n. m.) obsluhují 2 lanovky a 2 sjezdové tratě souběžné s lanovkami. Delší má cca 1 600 m, kratší cca 700m. Obě sjezdovky jsou něco mezi modrou a červenou a jsou tak ideální ke krásným obloukům.

Horní část areálu (1 070 až 1 490 m n. m.) je pak lyžařský skanzen na čistě přírodním sněhu. Jsou zde 4 vleky a sjezdovky o délkách 400 až 1 700m. Vleky jsou opravdu staré a příkré, a tak při každé jízdě musíte být obezřetní, ať nenarazíte do někoho, kdo před vámi z vleku spadl - minimálně 1 dvojice je pravidlem. Avšak má to i pozitivní stránku, díky tomu, že jsou zde pouze vleky, nejsou zde rodiny s dětmi a je zde dostatek místa na sjezdovkách.

Sněhové podmínky:

V horních partiích výhradně přírodní sníh, teploty kolem 0 - kvalitní až do večera. Ve spodních částech od cca 12. hodiny rozbředlý sníh (+4 °C), který ovšem díky mírnějšímu profilu sjezdovek až tak moc nevadil. Sněhu zatím dostatek, krom jednoho zúženého místa ve spodních částech nebylo nic vydřeno.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedná se o starší areál, který velmi pomalu prochází rekonstrukcí. Ve spodní části je letos nová 4sedačková odpojitelná lanovka a o pár let starší a kratší neodpojitelná lanovka. V horních částech pak velmi staré kotvové vleky, které jsou mnohdy velmi příkré a vhodné jen pro zdatné lyžaře.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Do střediska jsme schválně vyrazili přes týden a za horšího počasí - mlha a místy sněžení. Vzhledem k tomu jsem očekával alespoň trochu méně lidí - no, nepovedlo se. Když ovšem vezmu v potaz, co panuje v okolních střediscích, tak to bylo velmi dobré.

Fronta na skipas - 10 min
Fronta na kratší lanovku - bez čekání
Fronta na delší lanovku - do 5 min
Fronta na dvojkotvu - cca 7 min
Fronta na vlek na Pilsko - cca 8 min

Od 14. hodiny téměř bez front, pouze na poslední vlek na Pilsko cca 5 min.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu se nachází několik možností, kde se občerstvit - u dolní stanice lanovky, u dolní stanice dvojkotvy, u horní stanice dvojkotvy. V průběhu dne jsme nevyužili.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska se dá z Česka dostat krásně po dálnici až do Zywiece, poté již cesta přes vesnice. V kolonách jsme čekali cca 25 minut, pokud ovšem pojedete dříve než my s příjezdem 9:30, tak se jim pravděpodobně vyhnete. Většina lyžařů přijížděla v čas jako my a mírně později.

+ plusy

 • Vzhledem k situaci poměrně málo lidí
 • Krásné sjezdovky v horních partiích střediska
 • Téměř žádné rodiny s dětmi

- mínusy

 • Absolutní nerespektování jakýchkoli COVID opatření! Roušky (šátek) měla cca 1/4, rozestupy absolutně žádné
 • Kolony před areálem + parkovné (10 až 15 zl za den)
 • Starší infrastruktura v horní části střediska

Zajímavé odkazy

www.korbielow.net
www.pilsko.org

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Schöneben

Schöneben

Schöneben

Schöneben

Schöneben

Výška sněhu 70 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 65 km