Domů Střediska Polsko Beskidy Korbielow - Pilsko

Korbielow - Pilsko

Foto

Na polské straně Oravských Beskyd poblíž města Zywiec se zdvihá patnáctisetmetrový vrchol Pilska, po jehož severovýchodních svazích se rozbíhají rozmanité sjezdovky. Lyžařský areál působí lehce omšele, zato má příjemnou domáckou atmosféru.

Korbielow - Pilsko - sjezdovky

25%62%13%
12 celkem sjezdovek (km)

Korbielow - Pilsko - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
3
sedačka expres
1
11900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

750-1450 m n.m.700 m

Mapa sjezdovek

Korbielow - Pilsko - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Korbielow - Pilsko - lyžování

Sjezdovky na severovýchodních, zalesněných svazích Pilska jsou rozděleny do dvou pater, propojených přejezdovými cestami a lanovými vleky – spodní patro (Buczynka) je převážně mírné, vhodné i pro začínající lyžaře, horní patro (Pilsko) je členitější a místy i strmější.

Páteřními lanovkami jsou fixní 4sedačka na Solisko, odkud navazuje již odpojitelná 4sedačka na vrchol Buczynka (1 098 m). Podél nich klesá červeně značená, převážně však nenáročná sjezdovka, která se v závěru dělí na dvě varianty. Na dojezdu svahu se lehce stranou nachází ještě hrkavá dvousedačka Baba, tvořící další nástupní místo areálu.

Z Buczynky vede dlouhá přejezdová cesta, vybavená ve stoupajícím úseku lanovým vlekem, do horního patra areálu – k nástupní stanici vleků v lokalitě Szczawiny (1 067 m). Ty obtéká prostorná červená sjezdovka v lesním průseku, z opačné strany pak neupravovaná černá trať s krátkým, zato velmi strmým hangem. Na dvojici vleků navazuje z Haly Miziowe (1 290 m) další kotvový vlek pod vrchol Pilska (1 450 m), podél nějž klesají dvě varianty lehce proměnlivých červených sjezdovek. O kus stranou se točí ještě kratší vlek s pozoruhodně nízkou konstrukcí podpěr a poměrně členitou modrou a červenou sjezdovkou. Od něj vede návratová cesta do spodního areálu.

Podél sjezdovek stojí několik jednoduchých bufetů a chatek, nabízejících až překvapivě chutné polské speciality (klobásy, sýry, polévky).

Vrchol Pilsko, druhý nejvyšší vrchol Oravských Beskyd po Babí hoře, se nachází přímo na slovensko-polských hranicích a je z něj daleký rozhled – dominantou je právě bezlesý vrcholek Babí hory (1 722 m).

Do areálu vede bezproblémová příjezdová silnice z města Zywiec, jen prakticky nepřetržitě lemovaná vesnicemi. Kousek za obcí Korbielow se z hlavní silnice odbočí – parkuje se na omezených plochách u dvou nástupních stanic lanovek nebo podél silnice (za poplatek).

Korbielow - Pilsko - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

990

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • rozmanité sjezdovky
  • vyšší nadmořská výška a z ní plynoucí sněhová jistota
  • nižší ceny

Minus:

  • solidní převýšení areálu nelze využít nepřerušovaným sjezdem
  • zastaralé vleky
  • nepohodlný přejezd mezi spodním a horním patrem areálu

Odkazy

Belalp

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 13
Otevřené sjezdovky 0 z 38 km