Watles - aktuální report z 16.01.2014 - SNOW.cz

Watles aktuální report z 16.01.2014

    průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Watles - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: skiwelt
  • hodnocení:
  • návštěva od: 16.01.2014 do: 16.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Watles původně ani nebyl v našem lyžařském itineráři, ale vzhledem k předpovědi počasí pro oblast Suldenu, kam jsem měl původně v plánu zavítat, jsem se rozhodl k bližší dojezdové variantě vůči našemu ubytování. Pro Sulden am Ortler byla hlášena zatažená obloha a ve spojení s nadmořskou výškou střediska (až 3 250 m n. m.) jsem se obával, že neuvídíme ani špičky lyží.

Watles je skoro neznámé středisko jen pár km od Reschenpassu. Ještě těsně ráno před naším odjezdem z ubytování jsem váhal, zda jej opravdu navštívíme. Dle informací na internetu jsem zjistil, že má pouze dvě lanovky a 18 km sjezdovek. Má tedy vůbec cenu kupovat si zde skipas, když v okolí jsou střediska mnohem větší? Na tuto otázku již nyní mohu odpovědět ANO má, tedy alespoň pro nás s přítelkyní to cenu mělo. Popravdě rozhodnutí na Watles vyrazit jsem učinil po přečtení této věty, kterou jsem vyčetl zde na SNOW.cz: Jihovýchodní stráně Watlesu s několika parádními červenými ranvejemi jsou typickým "klein, aber fein" střediskem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdových tratí ve Watles moc nenajdete, zato zde ale také nenajdete ani moc lyžařů a tak jsou svahy prakticky vlastně jen vaše. První sjezdovka, která vám nábídne svůj sklon po výjezdu sedačkovou lanovkou, je červená č. 1 - ta vede zpět do údolí k lanovce, trať je chráněná lesem a je dostatečně široká, délku musím jen odhadnout, nezapl jsem si zde GPS, ale tipuji ji tak na 2 km. Další tratě padají kolem druhé sedačkové lanovky, která vede již na bezlesné plání s krásnými výhledy. Jde o tratě číslo 3 a 4. Jsou to přesně ty sjezdovky, o kterých se píše zde na SNOW.cz, tedy parádní červené ranveje. Mají skvělou šířku i sklon a opravdu jsem si na nich užil. Dětem je k dispozici modrá krátká trať u vleku.

Sněhové podmínky:

Nikde ani stopa po kamenech či jiným nepříjemnostech. Udávaná výška sněhu 120 cm na vrcholu řekl bych odpovídá. Po ránu sjezdovky nádherně upravené a ani odpoledně žádné muldy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě lanové dráhy a jeden vlek. Lanovky nejsou nijak zastaralé a celkem rychlé a naprosto dostačují pro toto malé středisko.

Zalidněnost:

Lidí na sjezdovkách bylo minimum a nebýt závodního týmu ze Švýcarska, který zde prý trénuje pravidelně, byl bych s přítelkyní první dvě hodiny na svazích sám. Poté se k nám ještě přidalo několik lyžařů a dokonce se nám jednou stalo, že jsme na lanovce nejeli sami dva.

Občerstvení a aprés-ski:

I když je toto středisko malé, najdete zde několik příjemných chat, kde je možné zahnat hlad i žízeň. U dolní stanice lanovky je také jeden bar.

Doprava do střediska a parkování:

Protože Watles leží v nadmořské výšce 1 750 metrů a výš, je třeba překonat několik serpentin a ještě více výškových metrů. Stoupat se začíná ve vesnici Malles, která leží prakticky pod Watles v nadmořské výšce něco kolem 1 200 metrů. V době naši návštěvy byl příjezd absolutně bez problémů, cesty mokré a bez sněhu, i když v okolí bylo sněhu dostatek.

+ plusy

  • Krásné a široké sjezdovky
  • Minimum lyžařů
  • Slušná cena skipasu, zvášť pokud bydlíte v Malles

- mínusy

  • Nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

SNOW tipy