See im Paznauntal - aktuální report z 20.12.2021 - SNOW.cz

See im Paznauntal aktuální report z 20.12.2021

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

See im Paznauntal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 22988
 • hodnocení:
 • návštěva od: 20.12.2021 do: 20.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nádherné pondělní lyžování na liduprázdných sjezdovkách, kde "manšestr" vydržel až konce provozní doby areálu. Za mně jeden z mých nejlepších zážitků na lyžích vůbec. Tento pocit umocnilo počasí, které v Alpách panuje již druhý týden. Dávám 5 hvězdiček a kdyby to šlo, tak bych dal i šestou.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu 32 km sjezdovek, převážně červené, široké a liduprázdné. Modré jsou jen u vleků umístěných u vrcholové stanice 6sedačky Zeins a u Medrig centra. Dále se klikatí modrá č. 11 jako svážnice podél 6sedačky Zeinis. Skirouty uzavřeny. Uzavřená byla ještě černá č. 25 podél 4sedačky Rossmoos a červená č. 13 ve vrchní části, ale dala se bez problému sjet, jen nebyla nahoře upravena. Poměrně jezditelná byla i návratová červená č. 1 (zvlášť ve spodní části).

Sněhové podmínky:

Středisko uvádí 40 až 90 cm sněhu, což myslím odpovídá. Jedná se o směs technického sněhu, promíchaný s přírodním. Na skirouty to zatím ještě nestačí. Úprava sjezdovek velmi dobrá.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní nekrytá rychlá 6sedačka Zeinis obsluhuje střední část areálu. Na západní části za hřebenem jezdí moderní 8kabinka Versing a východní část obsluhuje pomalá nekrytá 4sedačka Rossmoos. Z údolí vás dopraví starší 6kabinka Medgrigjochbahn a dále je zde několik kotev a pojízdných pásů. Kromě dlouhé kotvy Rauhkopflift, která kopíruje 6sedačku Zeinis a slouží dle informací střediska pouze pro večerní lyžování, v provozu všechna přepravní zařízení.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Minimální zalidněnost, sedačky a kabinky jezdily prázdné, za celý den jsme nejeli s cizími lyžaři.

Občerstvení a aprés-ski:

Horská chata Gratli i přilehlý SkyBar byly v pondělí mimo provoz. V provozu horská chata Ascherhutte a Panoramarestaurant. Nevyužil jsem.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do středisku údolím Paznau, silnice suché a vymrzlé. Parkování u lanovky 6kabinky Medgrigjochbahn zdarma na prázdném parkovišti, na zpevněném odhrnutém sněhu.

+ plusy

 • Parádní široké sportovní sjezdovky
 • Nulová návštěvnost
 • Počasí

- mínusy

 • Nekryté sedačky v případě nepřízně počasí
 • Delší návratový traverz od kabinky Versing
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05.03.2017  | See im Paznauntal

 • autor: gibon09
 • hodnocení:

Prvni stredisko v udoli Paznaun. Zde jsme rozprostreli zakladni tabor. Po cely pobyt jsme meli stesti na pravidelnou davku prasanu pres noc (20 az 30 cm) a ackoliv to tak na fotkach nevypada, tak i pres den neco napadlo. Pri prijezdu vesnice hola, pri odjezdu jiz drzel zas snih i dole a cepice tak 5...

28.01.2017  | See im Paznauntal

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

See je „první“ lyžařskou vesničkou v údolí Paznauntal s velikostně umírněným areálem, podobně jako Kappl nebo Galtür – ideální na jeden den, v případě off-pistu ale klidně i mnohem více.

Tanvaldský Špičák

Tanvaldský Špičák

Tanvaldský Špičák

Tanvaldský Špičák

Tanvaldský Špičák

Tanvaldský Špičák

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 10