See im Paznauntal - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Rakousko Tyrolsko See im Paznauntal

See im Paznauntal

Foto

Starobylá horská vesnička spočívá na dně údolí Paznauntal a nad ní se na severních svazích rozvíjí přehledné červené tratě podél dvou hlavních sedaček v horním, bezlesém patře areálu.

See im Paznauntal - sjezdovky

24%52%24%
33 celkem sjezdovek (km)
28 zasněžování (km)

See im Paznauntal - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
1
sedačka expres
1
kabinka
1
9400 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1040-2450 m n.m.1410 m

Mapa sjezdovek

See im Paznauntal - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

See im Paznauntal - lyžování

See im Paznauntal je „první“ lyžařskou vesničkou údolí Paznauntal s velikostně umírněným areálem, tedy ideální na jeden či dva dny, v případě off-pistu ale klidně i mnohem více. Téměř patnáctisetmetrové převýšení zasahuje tři lyžařská patra, vrcholící ve dvou a půl tisících metrech.

V prvním patře je jen klikatý a traverzovitý sjezd lesem do údolí. Ve druhém, středním patře se rozlévají holé pláně s krátkým mírnějším „náměstím“, ale hlavně široké, sportovně skloněné sjezdovky. Třetí patro se schovává „za“ hlavním hřebenem a má v podstatě jednu členitou červenou sjezdovku s mírným začátkem a poté sledem ostře červených pasáží.

Kromě krátké, mírné a široké sjezdovky podél vleku Medrigalm a výukového svahu v mezistanici je lehká jen serpentinovitá modrá stezka klestící si cestu strmou pasáží druhého patra, vše ostatní je více či méně červené. Nejčilejší provoz je podél páteřní 6sedačky Zeinis, kde se lyžuje na přímých nebo okružních černých a červených dálnicích. Stranou se pak točí ještě 4sedačka Rossmoos, jejíž červené sjezdovce by slušela spíše černá barva.
Prostorný a dosti svižný je i červený přejezd z hlavního svahu „za“ hřeben k nově vybudované kabince Versing, návrat ale vede dlouhým nudným traverzem. Podél samotné lanovky Versing stéká pestře modelovanou kotlinou další sytě červená trať s ostrými hangy, kolem níž je i dostatek freeridového prostoru či značené neupravované trasy ski-route. V budoucnu by navazující sekce kabinky měla areál propojit se sousedním top střediskem Serfaus.
Sjezd do údolí nejprve dlouze traverzuje, poté se ale lesem a mýtinami řítí v přímém směru i ostrými zatáčkami do údolí.

Z údolí vede kabinka, v horním patře pak lyžaře vozí jedna expresní 6sedačka a jedna superpomalá 4sedačka. V nově zpřístupněném zadním údolí operuje 8místná kabinka.

Zázemí se soustředí do pomyslného centra areálu – v první mezistanici je samoobslužný Panorama Restaurant a hlídání dětí, u horní stanice 6sedačky pak horská chata Gratli a „kosmický“ skleněný apres-ski bar. V půli sjezdovky Versing stojí typická horská chata Ascherhütte.

Nástupní stanice přístupové kabinky se nachází prakticky v centru vesničky See na dně údolí Paznauntal, kaskádové parkoviště se rozkládá podél dojezdu sjezdovky do údolí a je zdarma.

See im Paznauntal - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

280

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • široké svahy se sportovními pasážemi
  • několik ski-route a potenciálně rozsáhlý off-piste terén
  • severní, sněhově spolehlivé svahy

Minus:

  • méně terénů pro méně zdatné
  • dlouhý návratový traverz od kabinky Versing k mezistanici
  • superpomalá 4sedačka Rossmoos

Odkazy

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

Eisacktal

SNOW tipy