Příchovice - U Čápa - aktuální report z 05.02.2022 - SNOW.cz

Příchovice - U Čápa aktuální report z 05.02.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jizerské hory

Příchovice - U Čápa - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.02.2022 do: 05.02.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na vyzkoušení nových lyží jsem zvolila Příchovice, protože se mi tam při mé minulé návštěvě moc líbilo a zdejší sjezdovka i sněhové podmínky slibovaly možnost lyže dobře vyzkoušet.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V Příchovicích je oficiálně pět sjezdovek. Dvě z nich jsou mezi vleky a díky remízkům nabízejí několik různých variant sjezdů. Zbylé tři sjezdovky jsou z vnější strany vleků. Zatímco dvě sjezdovky vpravo vedle kotvy Jára jsou další kombinace tras mezi remízky, sjezdovka vlevo vedle kotvy Čáp je využívána částečně jako skicrossová trať.

Sněhové podmínky:

Nestálé počasí posledních dní a týdnů se podepsalo i na stavu zdejších sjezdovek. Na sjezdovkách je patrné, že sníh byl v uplynulé době natátý a rozměklý. Je to znát především na úpravě sjezdovek. Jejich povrch nebyl zcela kompaktní, přesto ale byla úprava v podstatě bezchybná. Ačkoli byly asi -2 °C, nebyl povrch zmrzlý, zároveň ale ani rozměklý a nebořil se.

Sněhu je na sjezdovkách dostatek, nikde nejsou žádná vydřená místa. Na několika místech se objevuje jen spadané listí. Až do odpoledne zůstal stav sjezdovek bezproblémový, bez ledových ploten nebo nahrnutého sněhu.

Sníh leží i mimo sjezdovky a zřejmě je ho dostatek, někteří lyžaři se totiž vydali i v trase dvou sjezdovek, které jsou oficiálně uzavřené. Na parkovišti a silnicích je ho tedy dostatek...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu jsou dva kotvové vleky a malá poma pro výuku začátečníků. Od mé poslední návštěvy se nic nezměnilo a obsluha každému podává kotvu - luxusní servis.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vlek Čáp byl v provozu už asi od 8:15. Během následující hodiny bylo lyžařů naprosté minimum. V 9:00 dorazily lyžařské kurzy. Chvíli ještě trvalo, než si rozdali instrukce, sjezdovku pak zahustili jen nárazově, často někde postávali.

Bohužel fronta na kotvu narostla až na čekací dobu 10 minut. Na oběd sjezdovku opustili, vrátili se zase po obědě a s nimi i zmiňovaná fronta.

Hlavním problémem bylo, že většina jezdila na kotvě jednotlivě, a to ačkoli vlekaři je upozorňovali, že mají jezdit ve dvou. Když jsem jedné slečně nabídla spolujízdu, odmítla mě, že chce jet sama... Paradoxně jich bohužel řada stejně nedokázala vyjet nahoru. Vlekaři se opravdu snažili pomáhat při nástupu, v případě pádu vlek zastavovali, aby byl čas stopu pod vlekem vyklidit.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní zázemí tvoří dřevěná budova, ve které se nachází pokladna, toalety a kiosek.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Prahy až k odbočce na Příchovice byla bez problémů sjízdná, pouze mokrá. Od křižovatky až na parkoviště byla naopak silnice sjízdná velmi obtížně. I na silnici 2. třídy do Příchovic leží umrzlý sníh, místy je z něj ledová roleta. Na tomto zmrzlém podkladu pak leží rozježděný sníh. Na některých místech je zřejmě od pluhu podklad rozbořený, takže v tom celém jsou ještě sněhové výmoly. Parkoviště je taktéž pod sněhem. Zatímco ranní příjezd byl díky prázdným silnicím zcela bezproblémový, odjezd byla zoufalost, auta se nemají na nedostatečně odklizené silnici kde vyhnout, když jeden zastaví, už se na zmrzlém podkladu nerozjede. Ochota chodců je naštěstí velká, takže do uvízlých aut vždy někdo trochu strčí. Na to, že jde o silnici 2. třídy, je její stav zoufalý.

+ plusy

 • Velké parkoviště zdarma
 • Obsluha všem pomáhá s nástupem na vlek
 • Několik sjezdovek s možností přejezdů mezi nimi
 • Široké sjezdovky

- mínusy

 • Komplikovaný příjezd a především odjezd
 • Větší zalidněnost lyžařskými kurzy
 • Nenaplňování kapacity vleků a následné fronty
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.02.2020  | Příchovice - U Čápa

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

K Čápovi jsme s mladší dcerou vyrazili záměrně, poprvé po dlouhé době oprášit snowboardové náčiní. Na takové začátky je pěkný pravidelný mírný sklon střediska ideální, sjezdovka je široká (v dolní části se rozdělí na dvě). Sníh byl na celé ploše sjezdovek (funpark s nedostatkem sněhu mimo provoz), obě kotvy v provozu. Sníh jarní, měkký a vlhký, skvělý pro tlumení občasných pádů. Parkování nad sjezdovkou veliké, lidí tak, že se po obědě tvořily menší fronty, na svahu tedy skoro plný „objem“, což v případě příchovického Čápa nabádá k obezřetnosti. Areál logicky vyhledávají rodiny s dětmi a začátečníci, takže směsice stylů a nestylů (šusujících dětí i různě pokročilých dospělých), je extrémně pestrá. Do toho lyžařský výcvik menších dětí (obdivuju a držím palce učitelkám a učitelům, kteří se nebojí děti vzít na svah) čítající 15 jedinců v dolní částí křižuje sjezdovku ve špalíru z jedné strany na druhou. Jak to bývá, přednost střediska je v exponovaných týdnech i jeho prokletím.

16.03.2019  | Příchovice - U Čápa

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Už dávno na dopolední nebo jednodenní lyžování v českých podmínkách nepotřebuji velký areál typu nedaleké Rokytnice. A stejně tak jsem asi zlenivěla a červené, nebo dokonce černé sjezdovky také ke štěstí nepotřebuji. Zjistila jsem, že mi stačí jeden vlek a u něj jedna sjezdovka. A tak, hlavně když v...

29.12.2018  | Příchovice - U Čápa

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:

Menší skiareál s nenáročnými sjezdovkami, ideální pro rodinu s malými dětmi. Provozovatel udává celkovou délku sjezdovek 3 km. Bokem od hlavního svahu se nachází dětská loučka s pomou a "zvířátkovým" slalomem.

06.01.2018  | Příchovice - U Čápa

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

Naše návštěva areálu U Čápa potvrdila, že se jedná o docela „placaté“ středisko. Tento fakt byl ještě umocněn plusovými teplotami a mokrým sněhem, takže to moc nejelo a nejvíc z toho byla z počátku rozčarovaná nejmladší dcera, které to kvůli chybějícím kilům (a i trochu vysušené skluznici, já vím, m...

29.12.2017  | Příchovice - U Čápa

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:

Pro účel výuky dítěte více méně ideální areál, náročnější lyžař se zde ale musí začít brzy nudit. Líbí se mi odělená sjezkovka s pomičkou a zvířátkovým slalomem pro nejmenší, která je přístupná i veřejnosti - není tedy pouze pro lyžařskou školu, jak někde bývá zvykem. Jsou zde ochotní vlekaři. Front...

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 14
Otevřené sjezdovky 0 z 27