Oravská Lesná - Orava Snow - aktuální report z 12. - 13.03.2022 - SNOW.cz

Oravská Lesná - Orava Snow aktuální report z 12. - 13.03.2022

  průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Kysucké Beskydy

Oravská Lesná - Orava Snow - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: cico
 • hodnocení:
 • návštěva od: 12.03.2022 do: 13.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Orava Snow u Oravské Lesné je velmi příjemné rodinné středisko, vhodné zejména pro rodiny s menšími dětmi, případně pro výuku lyžařů - začátečníků. Nabízí přehledné, převážně modře značené "dálnice", vhodné pro základní výuku, o něco sportovněji laděné sjezdovky pak vedou z vrcholu Kohútik, i ty jsou však relativně méně strmé a zvládnou je i začátečníci. Poměrně mladé středisko se dynamicky rozvíjí, v bezprostředním okolí rostou zejména apartmány a další ubytovací kapacity a také díky obvykle velmi nadprůměrným sněhovým podmínkám je určitě vhodnou alternativou k již etablovaným střediskům v oblasti (např. Velká Rača, Kubínska hoĺa apod.).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V době, kdy s rostoucími denními teplotami již pomalu mizel sníh i z vyšších poloh, bylo v okolí Oravské Lesné (cca 750 m n. m.) ještě nebývalé množství sněhu, což se samozřejmě týkalo i střediska. A ačkoliv byla v neděli dopoledne obě parkoviště beznadějně plná, na sjezdovkách jsme byli takřka sami a u lanovek se v průběhu dne prakticky nečekalo.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly, jak zmiňuji výše, výborné. Oravská Lesná dostála své pověsti o jedné z nejchladnějších obcí na Slovensku a místní klima zřejmě způsobilo, že i v polovině března byly kolem cest skoro metrové sněhové bariéry. V celém středisku jsem za celý víkend nenarazil na jediné vydřené místo na sjezdovkách, ačkoliv některé svahy, zejména v části Kohútik, jsou orientovány na západ a na jihozápad. Pro každý případ jsou ovšem prakticky všechny sjezdovky v obou částech areálu vybaveny zasněžováním. V sobotu byly všechny sjezdovky vzorně urolbovány, přičemž díky nočním mrazům zůstaly ve velmi dobrém stavu i v neděli po celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko je obsluhováno dvěma páteřními čtyřsedačkami: starší Doppelmayr o délce 1 000 m v lokalitě Lehotská a mladší Tatralift 800 m v lokalitě Kohútik. Obě části střediska jsou propojeny talířovým vlekem a poslední zařízení tohoto typu se pak nachází v dolní části modré sjezdovky Lehotská. Zázemí je soustředěno u dolních stanic obou lanovek - v části Lehotská je zázemí tvořeno kapacitní samoobslužnou restaurací Koliba, v části Kohútik pak restaurací stejnojmenného penziónu. V okolí obou zařízení je možné posedět i venku, nicméně venkovní aprés-ski bary byly v době naší návštěvy mimo provoz.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Během obou víkendových dní byla návštěvnost, navzdory krásnému slunečnému počasí, relativně nízká. Přestože se obě parkoviště postupně zaplnila, na sjezdovkách bylo místa dost a u lanovek se netvořily žádné fronty.

Občerstvení a aprés-ski:

U dolní stanice sedačky na Lehotskou se nachází samoobslužná restaurace Koliba s širokým výběrem jídel na váhu (1,60 eur/100 g). Menší fronta se zde vytvořila akorát kolem poledne, jinak vše probíhalo bez problémů. Další možnost stravování v restauraci penziónu Kohútik. Aprés-ski bary u dolní stanice lanovky na Lehotskou byly v době naší návštěvy mimo provoz. Na sjezdovkách a ani u horních stanic lanovek bohužel žádná možnost občerstvení není.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Ostravy zcela bez problémů. V Krásnu nad Kysucou se z hlavní silnice I. třídy č. 11 odbočí na silnici druhé třídy č. 520, ale i ta je suchá a vzorně udržovaná, akorát cesta už pak vede přes jednotlivé obce a je nutné striktně dodržovat rychlostní limity. Z Oravské Lesné se do střediska dá dojet po úzké, leč opět vzorně udržované silnici. Středisko samotné pak v každé své části disponuje bezplatným parkovištěm pro několik desítek aut, což v době naší víkendové návštěvy stačilo.

+ plusy

 • Sněhová jistota
 • Klidnější středisko
 • Ideální pro začátečníky a děti

- mínusy

 • Pouze méně náročné terény
 • Určitá jednotvárnost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.02.2020  | Oravská Lesná - Orava Snow

 • autor: nbxnbx
 • hodnocení:

Přechod mezi velkými zahraničními středisky a spíše menšími našimi (promiňte, že uvádím slovenské středisko mezi "našimi", ale narodil jsem se v Československu) je ohromný skok, ale je potřeba se na to dívat nezaujatě a hledat to hezké, co se dá najít (a dá se najít všude). Prostě hory nepředěláme, ...

28.02.2020  | Oravská Lesná - Orava Snow

 • autor: 22988
 • hodnocení:
Lyzovani se opravdu povedlo. Po ránu sjezdovky krásné urolbovany. Den predtim snehopad s 20 cm nového prachoveho sněhu. Jezdili jsme na lanovce Kohutik. Ráno liduprazdno, od desáté do 11:45 fronta 2 až 4 minuty, po tom již bez čekání. Mapka areálu zvyšuje obtížnost všech tratí oproti skutečnosti. Středisko spíše pro začínající lyžaře a pro rodiny s dětmi. Sportovní lyžař si zde moc prudkých sjezdovek neužije.

29.12.2019  | Oravská Lesná - Orava Snow

 • autor: LBS
 • hodnocení:

Když jsem dostal od kamaráda nabídku, že jede vyzkoušet středisko Orava snow v Oravskej Lesnej, hned jsme si vzpomněl na dávnou scénku z mého dětství, když jsme si přes tuto zapomenutou vesničku zkrátili cestu do Suché Hory. Cesta vedla pořád do kopce, zužovala se, až se kdesi na hřebenech změnila v...

16.02.2019  | Oravská Lesná - Orava Snow

 • autor: Tom_2222
 • hodnocení:
Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi. Sjezdovky jsou široké, vhodné pro výuku lyžování. Jediný problém byl ráno, když jsme si chtěli koupit skipas. Dluhá fronta u jediné otevřené pokladny pro celé středisko. Management tímto jen ukazuje, jak ignoruje návštěvníky, které nechává přes půl hodiny čekat. Tato situace se opakuje denně. Když jsem žádal pokladní, ať mi zavolá managera, tak mi akorát řekla, že na něj nemá číslo, což mi už připadalo opravdu jako výsměch. Za ty peníze bych předpokládal lepší servis.

27.01.2019  | Oravská Lesná - Orava Snow

 • autor: jurajura
 • hodnocení:
Návštěva z Moravy stojí zato, jen pokud jedete s dětmi nebo pro začátečníky. Ale i to dnes najdete podstatně blíže a levněji. Cesta ze Zlína skoro tři hodiny, furt přes dědiny. Byli jsme tam na zlevněný skipas a počasí vyšlo, takže jako výlet dobré.

13. - 15.03.2015  | Oravská Lesná - Orava Snow

 • autor: lighthouse
 • hodnocení:

Stredisko mensieho typu, relativne nedavno zrekonstruovane, pre nenarocnych lyziarov alebo rodiny s detmi ako stvorene. Toto stredisko sa stava koloniou ludi zo zapadneho slovenska z okolia Bratislavy, Trnavy, ktori tu maju pokupene domy, resp aj cele stredisko

Zugspitze

Zugspitze

Zugspitze

Zugspitze

Zugspitze

Zugspitze

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 20 km