Innsbruck - Patscherkofel - aktuální report z 07. - 09.03.2022 - SNOW.cz

Innsbruck - Patscherkofel aktuální report z 07. - 09.03.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Innsbruck - Patscherkofel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kapitän_von_Trapp
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.03.2022 do: 09.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko blízko Innsbrucku hostilo zimní olympijské hry v letech 1964 a 1976. Od té doby se mnoho změnilo a středisko bylo v roce 2019 modernizováno takovým způsobem, že zde nezůstal prakticky kámen na kameni - kromě nejslavnější olympijské sjezdovky. Po celou dobu se ze sjezdovek naskýtá výhled na město Innsbruck jako z letadla. Nabízí cca 20 km sjezdovek, běžného lyžaře to zabaví na max. 2 dny. Při pobytu v oblasti je vhodné za týden vyzkoušet více středisek, která jsou blízko sebe.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko nabízí dvě možnosti sjezdu. První možností je olympijská sjezdovka s parametry olympijského sjezdu. Je to sjezdovka odshora až dolů kombinující červené a černé úseky. Ta je vhodná pro pokročilé lyžaře. Pro méně zdatné a začátečníky se dá celá trasa objet po modrých a mírných červených sjezdovkách. Všechny sjezdovky jsou upravené, široké a velmi přehledně značené. Není to nějaké rozsáhlé, ale vzhledem k tomu, že bylo málo lidí, tak byly sjezdovky prázdné.

Jediné, co mě trochu překvapilo, že podél trasy nebyly záchytné sítě a ochranné ploty, na což jsme z Alp zvyklí. Když to nějaký šílenec rozjede a nevybere zatáčku, tak může vletět do lesa. Záchytné systémy měli jen v nejnebezpečnějších úsecích.

Sněhové podmínky:

Byli jsme zde v první polovině března a sněhu byl dostatek. Nikde nebyly žádné známky nedostatku sněhu. Asi je to každý rok jinak, ale letos bylo sněhu opravdu hodně. Odhaduji, že to může být v provozu až cca do května. Středisko je otočené na sever, tak zde není rozměklý sníh ani odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V roce 2019 došlo zde ke kompletní změně infrastruktury. Pochopil jsem, že zde dříve byla nějaká stará kabinová lanovka a nějaké čtyřsedačky - vše je již zdemolované. V současnosti je hlavní dopravní možností střediska 10místná kabinková lanovka s mezistanicí. Je to to nejmodernější lanovka z produkce Doppelmayru včetně například wi-fi přímo v kabinkách lanovky. Ve stanicích lanovky jsou vybudované nové restaurace, které se chlubily nějakým oceněním za design. Zkrátka vše nové, čisté. Jsou tu například i prostory, kde si návštěvníci mohou odpočinout a zkonzumovat své svačiny - vše s výhledem na Innsbruck. Pro děti a začátečníky jsou zde i kotvy a pohyblivý koberec - ten jsme nevyužili, ale při nákupu jízdenky pouze na kotvu se platí cca poloviční jízdné.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Za naší přítomnosti (po-st) bylo středisko úplně prázdné. Je možné, že o víkendu bude lidí více, ale my jsme měli kabinkové lanovky prakticky sami pro sebe. Podle ostatních středisek a všudypřítomných slev už bylo v této části Alp po sezóně.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve stanicích lanovky (u údolí i nahoře) se nachází moderní restaurace s vyhlídkovými terasami. I když je vše moderní a designové, není to žádný fastfood a dá se zde dobře najíst. Nabízí tradiční alpská jídla, takže nemusíte jíst pořád Wienerschnitzel nebo pizzu. Ceny přiměřené. U horní stanice je dále tradiční horská chata Schutzhaus. Podél sjezdovky jsou asi 2 menší chaty, kde jsme nebyli, ale měli vývěsky s jídlem.

Doprava do střediska a parkování:

Pod hlavní stanicí lanovky je prostorné parkoviště. Platí se zde parkovné, které vám vrátí při nákupu jízdenky na vlek. Další možností je použít skibus, který jede až z Innsbrucku v desetiminutových intervalech.

+ plusy

 • Výhled na Innsbruck
 • Úplně nová infrastruktura a restaurace
 • Nižší ceny jízdenek a méně lidí oproti velkým střediskům
 • Díky blízkosti Innsbrucku se domluvíte i anglicky

- mínusy

 • Vzhledem k malé velikosti tak na max. 2denní pobyt
 • O víkendu a v hlavní sezóně prý bývá více lidí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.02.2012  | Innsbruck - Patscherkofel

Z hlediska náročnosti a počtu kilometrů sjezdovek najdete v Tyrolsku určitě zajímavější skiareály. Patscherkofel by přesto neměl vynechat žádný skutečný milovník lyžování - je totiž unikátní nejen svým nádherným výhledem na město Innsbruck, ale především svojí olympijskou historií.

Patscherkofe...

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 36 km