Innsbruck - Patscherkofel - aktuální report z 07. - 09.03.2022 - SNOW.cz

Innsbruck - Patscherkofel aktuální report z 07. - 09.03.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Innsbruck - Patscherkofel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kapitän_von_Trapp
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.03.2022 do: 09.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko blízko Innsbrucku hostilo zimní olympijské hry v letech 1964 a 1976. Od té doby se mnoho změnilo a středisko bylo v roce 2019 modernizováno takovým způsobem, že zde nezůstal prakticky kámen na kameni - kromě nejslavnější olympijské sjezdovky. Po celou dobu se ze sjezdovek naskýtá výhled na město Innsbruck jako z letadla. Nabízí cca 20 km sjezdovek, běžného lyžaře to zabaví na max. 2 dny. Při pobytu v oblasti je vhodné za týden vyzkoušet více středisek, která jsou blízko sebe.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko nabízí dvě možnosti sjezdu. První možností je olympijská sjezdovka s parametry olympijského sjezdu. Je to sjezdovka odshora až dolů kombinující červené a černé úseky. Ta je vhodná pro pokročilé lyžaře. Pro méně zdatné a začátečníky se dá celá trasa objet po modrých a mírných červených sjezdovkách. Všechny sjezdovky jsou upravené, široké a velmi přehledně značené. Není to nějaké rozsáhlé, ale vzhledem k tomu, že bylo málo lidí, tak byly sjezdovky prázdné.

Jediné, co mě trochu překvapilo, že podél trasy nebyly záchytné sítě a ochranné ploty, na což jsme z Alp zvyklí. Když to nějaký šílenec rozjede a nevybere zatáčku, tak může vletět do lesa. Záchytné systémy měli jen v nejnebezpečnějších úsecích.

Sněhové podmínky:

Byli jsme zde v první polovině března a sněhu byl dostatek. Nikde nebyly žádné známky nedostatku sněhu. Asi je to každý rok jinak, ale letos bylo sněhu opravdu hodně. Odhaduji, že to může být v provozu až cca do května. Středisko je otočené na sever, tak zde není rozměklý sníh ani odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V roce 2019 došlo zde ke kompletní změně infrastruktury. Pochopil jsem, že zde dříve byla nějaká stará kabinová lanovka a nějaké čtyřsedačky - vše je již zdemolované. V současnosti je hlavní dopravní možností střediska 10místná kabinková lanovka s mezistanicí. Je to to nejmodernější lanovka z produkce Doppelmayru včetně například wi-fi přímo v kabinkách lanovky. Ve stanicích lanovky jsou vybudované nové restaurace, které se chlubily nějakým oceněním za design. Zkrátka vše nové, čisté. Jsou tu například i prostory, kde si návštěvníci mohou odpočinout a zkonzumovat své svačiny - vše s výhledem na Innsbruck. Pro děti a začátečníky jsou zde i kotvy a pohyblivý koberec - ten jsme nevyužili, ale při nákupu jízdenky pouze na kotvu se platí cca poloviční jízdné.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Za naší přítomnosti (po-st) bylo středisko úplně prázdné. Je možné, že o víkendu bude lidí více, ale my jsme měli kabinkové lanovky prakticky sami pro sebe. Podle ostatních středisek a všudypřítomných slev už bylo v této části Alp po sezóně.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve stanicích lanovky (u údolí i nahoře) se nachází moderní restaurace s vyhlídkovými terasami. I když je vše moderní a designové, není to žádný fastfood a dá se zde dobře najíst. Nabízí tradiční alpská jídla, takže nemusíte jíst pořád Wienerschnitzel nebo pizzu. Ceny přiměřené. U horní stanice je dále tradiční horská chata Schutzhaus. Podél sjezdovky jsou asi 2 menší chaty, kde jsme nebyli, ale měli vývěsky s jídlem.

Doprava do střediska a parkování:

Pod hlavní stanicí lanovky je prostorné parkoviště. Platí se zde parkovné, které vám vrátí při nákupu jízdenky na vlek. Další možností je použít skibus, který jede až z Innsbrucku v desetiminutových intervalech.

+ plusy

 • Výhled na Innsbruck
 • Úplně nová infrastruktura a restaurace
 • Nižší ceny jízdenek a méně lidí oproti velkým střediskům
 • Díky blízkosti Innsbrucku se domluvíte i anglicky

- mínusy

 • Vzhledem k malé velikosti tak na max. 2denní pobyt
 • O víkendu a v hlavní sezóně prý bývá více lidí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.02.2012  | Innsbruck - Patscherkofel

Z hlediska náročnosti a počtu kilometrů sjezdovek najdete v Tyrolsku určitě zajímavější skiareály. Patscherkofel by přesto neměl vynechat žádný skutečný milovník lyžování - je totiž unikátní nejen svým nádherným výhledem na město Innsbruck, ale především svojí olympijskou historií.

Patscherkofe...

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

SNOW tipy