Eben im Pongau - aktuální report z 27. - 29.01.2023 - SNOW.cz

Eben im Pongau aktuální report z 27. - 29.01.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Eben im Pongau - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: feelnat
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.01.2023 do: 29.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Monte Popolo v Ebenu známe jako ideální místo pro lyžování s malými dětmi. Letos jsme vyrazili na pár dní bez dětí, abychom zkombinovali sjezdové lyžování a nově otevřenou skitouringovou trasu. Areál vyšel vstříc novým trendům a pro skialpinisty vyčlenil speciální pruh od spodní lanovky až na vrchol Monte Popolo, plus je k dispozici ještě jeden trasa lesem, ale ta pro špatné sněhové podmínky nebyla moc schůdná. Vstup na trasu je zpoplatněn 15,5 euro/den. Lístek si koupíte na pokladně nebo přes web. Pokud máte celodenní skipas, tak za skitouring již neplatíte. Další výhodou je otevírací doba areálu, pro sjezdaře je to od 8:30 do 16:00, ale skialpinisté se v areálu mohou bezpečně pohybovat až do 17:00. Po 17:00 je pohyb na sjezdovce zakázán z důvodu roleb upravujících sjezdovku, které jsou ukotvené na laně.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Monte Popolo se potýkalo v lednu s nedostatkem sněhu, takže sjezdovky byly vysněženy umělým sněhem. Na konci ledna však hodně napadlo, což umožnilo areálu otevřít všechny sjezdovky a vleky, včetně měřeného úseku.

Sněhové podmínky:

V údolí je 40 cm, na vrcholu až 70 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areálu dominují dvě sedačky. Ve spodní části je to pomalejší dvousedačka bez bubliny a v horní části velmi komfortní a rychlá 6sedačka s bublinou.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Obecně zde bývá málo lidí, avšak v neděli za krásného počasí a po tak dlouhém lyžařském absťáku zde bylo více lidí než obvykle. Většina návštěvníků lyžovala v horní části areálu. Radši lyžujeme na prázdné sjezdovce, tak jsme zvolili spodní část areálu na úkor jízdy na pomalejší sedačce.

Občerstvení a aprés-ski:

Musím doporučit Reitelehen Alm - Chata s výbornou kuchyní, rychlou obsluhou a rozumnými cenami: polévka 4,90 až 6,20 euro, Wiener schnitzel 16 euro.

Doprava do střediska a parkování:

Vzdálenost z Prahy je cca 450 km. Cesta přes Dvořiště trvá cca 4,5 hodiny.

+ plusy

 • Příjemný a málo zalidněný areál
 • Skitouringové trasy
 • Nižší cena skipasu

- mínusy

 • V případě hezkého počasí o víkendu může být více lidí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08. - 09.02.2020  | Eben im Pongau

 • autor: Tom426
 • hodnocení:

Malé alpské středisko s pěknými panoramaty, leží hned u dálnice, takže dostupnost super, nicméně jsme ubytovaní přímo v Eben im Pongau a na cestu do areálu jsme využili skibus.

25.01.2017  | Eben im Pongau

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Malinké středisko zaměřené na rodiny s dětmi uspokojí i náročnějšího lyžaře, pokud hledá místo na odpočinek od frekventovaných areálů. Zážitek z jízdy na prázdných sjezdovkách umocňují exkluzivní výhledy na Dachstein, Tennengebirge a směrem k Flachau Wagrain. Množství laviček a houpacích lůžek u hor...

Sillian

Sillian

Sillian

Sillian

Sillian

Sillian

SNOW tipy

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 6 z 7
Otevřené sjezdovky 12 z 21 km