Olešnice v Orlických horách - chata Juráška - aktuální report z 06.02.2023 - SNOW.cz

Olešnice v Orlických horách - chata Juráška aktuální report z 06.02.2023

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Olešnice v Orlických horách - chata Juráška - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 06.02.2023 do: 06.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsem navštívil skiareál u chaty Juráška. Tento skiareál jsem objevil náhodou v době covidu. Tenkrát bylo opatření, že mohlo lyžovat tuším max. 12 lidí a tady na základě zavolání to fungovalo. Vzhledem k tomu jsem se sem vrátil a bylo by škoda o tomto areálu nenapsat report. Za mě fajn dopoledne, které jsem si užil opravdu sám v celém areálu. Teda pardon, ještě tu byla obsluha. I když středisko je maličké, tak já jsem si to skvěle užil a proto dávám plný počet bodů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

K dispozici je jedna sjezdovka pojmenovaná jako Kačenčina sjezdovka. Její max. délka je cca 350 m. Dnes se lyžovalo na úseku o délce 220 m. Horní část, kde se dnes nelyžovalo, je mírnější a slouží pro výuku děti. Zbývajících 220 m je v příjemném sklonu, ale délka asi tak na pár oblouků.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou skvělé na sjezdovkách leží cca 50 až 60 cm sněhu. V případě, že by byl nedostatek sněhu, tak zde provozují sloupové zasněžování. Po ránu byla sjezdovka perfektně upravená a díky množství lidí jsem si našel i kolem poledne nějaký ten manžestr.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Skiareál je vybaven 3 vleky v provedení poma, které lemují sjezdovku jak z levé, tak z pravé strany. V horní části je ještě jedna kratičká poma určena pro výuku dětí. V dolní části skiareálu se nachází v prostoru chatiček 1x lano, které také slouží k výuce dětí, které na lyžích stojí poprvé. Všechny vleky bývají v provozu, ale dnes asi i díky tomu, že jsem tu byl jediný, tak ten jeden mi bohatě stačil. K dispozici je zde půjčovna, lyžařská škola.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ve zdejším areálu se pohybovaly dva kurzy, které v době mého příjezdu akorát končily. Najednou jako mávnutím kouzelného proutku jsem měl celý areál pro sebe. Opravdu jsem se zde lyžoval sám až jsem se zde trošku bál. :-)

Občerstvení a aprés-ski:

Základní občerstvení dostanete přímo u okénka, kde si také zakoupíte skipas. K jídlu vám zde udělají Tortilu za cenu 90 Kč a nebo párek v rohlíku za 40 Kč. Když jsem se dotazoval na jídlo, tak je možné se občerstvit v chatě Juráška, ale jídlo se objednává den předem a nebo by měli být schopni vám udělat hranolky. K pití zde dostanete pivo v plechu za 40 Kč a nebo svařák za 60 Kč. Posezení najdete jak venku, tak v případě nepříznivého počasí se schováte v malé klubovně pro veřejnost, která je vybavena lavičky a stolky.

Doprava do střediska a parkování:

Cestu do skiareálu jsem zvolil z Hradce Králové po dálnici D11. Následně jsem odbočil směrem na Smiřice a pak dále na Libřice Opočno, Dobruška. Za benzinovou čerpací stanicí v Dobrušce jsem odbočil na Ohnišov, Bohdašín a dále na Olešnici v Orlických horách. Zde jsem projel náměstí a pokračoval směrem k chatě Juráška. Cesta k této chatě je dobře značená. Silnice byly suché, až za Bohdašínem se místy objevoval ve stinných místech sníh. Od Olešnice v Orlických horách již silnice byla pokryta vrstvou ujetého sněhu krytého posypovou drtí. Parkoviště přímo u chaty Juráška prázdné a bezplatné.

+ plusy

 • Parkování zdarma
 • Vlek a sjezdovka jen pro sebe
 • Ceny
 • Skvělé počasí

- mínusy

 • Krátká sjezdovka
 • Nebylo vše v provozu

Zajímavé odkazy

Ceny skipasů:

 • celodenní skipas 490 Kč
 • půldenní skipas 350 Kč
 • 2 hodiny 300 Kč

Diskuze: Olešnice v Orlických horách - chata Juráška

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sportgastein

Sportgastein

SNOW tipy