Passo Rolle aktuální report z 14.02.2024

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Passo Rolle - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: doum25
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.02.2024 do: 14.02.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při našem týdenním pobytu v San Martinu di Castrozza jsme na jeden den vyrazili do nedalekého střediska Passo Rolle, mající se San Martinem společný skipas. Jedná se o menší (cca 15 km sjezdovek), nepříliš známé středisko ležící ve vysokohorském průsmyku Rolle Pass, které vzhledem ke své poloze disponuje velice slušnou sněhovou nadílkou i v současném období. Areál je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, vzhledem ke svému profilu sjezdovek. Nevýhodou je, že areál je rozdělen silnicí, přes kterou je nutné sundat lyže a přejít přes silnici (nikde není žádný nadjezd ani podjezd).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku jsou spíše kratší, nepříliš prudké sjezdovky, snad s výjimkou sjezdovek Paradiso I a II vedoucích podél stejnojmenné lanovky. Ostatní sjezdovky jsou převážně velmi mírné, trochu sportovnější svezení pak nabízejí ještě sjezdovky podél třísedačky Castellazzo, ovšem i ty mají některé pasáže téměř rovinaté.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k nadmořské výšce střediska (okolo 2 000 m n. m.) je zde dostatečná sněhová pokrývka (o uplynulém víkendu ještě připadl nový sníh), takže se zde lyžuje na přírodním sněhu. Úprava sjezdovek byla dobrá podél lanovek Paradiso, Cimon a Ferrari. V druhé části areálu (přes silnici) byly někde špatně napojené pruhy od rolby (nerovnosti).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení jsou zde oproti jiným alpským střediskům dosti zastaralá, není zde ani jedna odpojitelná lanovka, tzn. všechny lanovky jsou pomalé a při nástupu nezpomalují. Nachází se zde dvě čtyřsedačkové lanovky, jedna třísedačková a jedna dvousedačková. To vše ještě doplňuje talířový vlek (poma) a jeden pojízdný pás (ten nebyl v době naší návštěvy v provozu).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Středisko není příliš známé a možná i díky horší dostupnosti byla zalidněnost velmi nízká. Na lanovky jsme nikde nečekali a na sjezdovkách bylo ve většině případů také relativně prázdno. Co je zajímavé, že po domácích Italech tvořili nejpočetnější skupinu návštěvníci z České republiky.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve srovnání se sousedním San Martinem di Castrozza jsou dle mého možnosti občerstvení v tomto středisku lepší. My jsme navštívili restauraci Rifugio Capanna Cervino a s jídlem i obsluhou jsme byly spokojeni (příklad cen: pivo 0,4 l – 5 €, minerální voda ¾ l – 3 €, řízek s hranolky 12 €, guláš se špekovými knedlíky – 17 €, těstoviny s omáčkou a parmazánem 7 €).

Doprava do střediska a parkování:

Byli jsme ubytování v San Martinu, cesta odsud do Passo Rolle vede po horské silnici plné serpentin. V době naší návštěvy panovalo pěkné počasí, takže silnice byla sjízdná bez problémů. Parkoviště je se nachází přímo u sjezdovek a je zdarma.

+ plusy

 • Pohodový areál vhodný i pro rodiny s dětmi
 • Nízká zalidněnost
 • Počasí na jedničku – výborné sněhové podmínky
 • Lepší možnosti občerstvení ve srovnání se sousedním San Martinem

- mínusy

 • Starší přepravní zařízení
 • Nutnost sundávat lyže při přesunu přes silnici

Diskuze: Passo Rolle

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

02.02.2018  | Passo Rolle

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Malé středisko, které nás velmi zklamalo. Silnice dělí areál na levou a pravou část. My jsme lyžovali jen tu pravou stranu. Část areálu byla totiž uzavřena, přitom zde svítilo na světelné tabuli, že vše je v provozu. Přejezd přes silnici špatně značen, spíše jsem jej nenašel, ale jelo to i po té sil...

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

Lienz

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 33 km