Passo Rolle aktuální report z 02.02.2018

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Passo Rolle - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 02.02.2018 do: 02.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé středisko, které nás velmi zklamalo. Silnice dělí areál na levou a pravou část. My jsme lyžovali jen tu pravou stranu. Část areálu byla totiž uzavřena, přitom zde svítilo na světelné tabuli, že vše je v provozu. Přejezd přes silnici špatně značen, spíše jsem jej nenašel, ale jelo to i po té silnici díky množství sněhu. :D Následně jsem se s lyžemi vydal k pomě, když svítilo, že funguje. Když jsem k ní doťapal, tak zde vlekaři už v 10 hodin zamykali a odcházeli do nejbližší restaurace. Zřejmě tam už vůbec nikdo nelyžoval. Sice jsem byl střediskem zklamán, ale snad příště bude přát počasí a toto středisko si více užiji.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko je menší a vzhledem k tomu, že polovina střediska byla zavřená, tak dispozici byly jen 4 sjezdovky. Z toho na jednu jsme se zřejmě ani nedostali. Viděli jsme tyčky a spustili se mezi ně v hlubokým sněhu. Zda šlo o část černé sjezdovky, nebo ne, to nevíme. Následně jsme se nějak dostali na červenou sjezdovku, ale spodní část černé sjezdovky ne a ne trefit. :D

Sněhové podmínky:

Ve středisku panovaly přímo pohádkové sněhové podmínky. Během večera zde připadlo cca 50 cm sněhu a stále sypalo. Vzhledem ke špatné viditelnosti a špatnému značení sjezdovek jsme si v této peřině užili srandy a pádů do hlubokého sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

O komfortu se nedá vůbec mluvit. Zde jsou pouze 2- a 4sedačky bez bublin. V tomhle počasí by se sakra hodily. Dále se zde nachází jedna poma, která byla v druhé části. Tu zavřeli. Tudíž nebylo možné se dostat k dalším sjezdovkám v areálu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Níkdo. Slovy řečeno nikdo, asi proto byla uzavřena druhá část střediska. Na lanovky se fronty nestály a sjezdovky prázdné. I vlekaři se nudili a vylézali z kukaní, až když jsme přijeli k turniketům.

Občerstvení a aprés-ski:

V tomto středisku jsme občerstvení nevyužili. No spíše jsme jej nenašli. :D

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska jsme se vydali z města Ziano přes Predazzo na Belamonte do průsmyku Passo Rolle. Už v Predazzu na kruhovém objezdu se dvě auta potkala. Silnice byly pokryty vrstvou ujetého sněhu, což vydrželo až do střediska Bellamonte. Následně se již tvořila silnější vrstva asi do 10 cm. Zde už začali někteří řidiči panikařit a nasazovat sněhové řetězy. Jednomu řidiči to stejně nepomohlo a skončil v betonové zdi, která lemovala silnici. Naštěstí my se vyškrábali i bez řetězů a zaparkovali na parkovišti. Parkoviště bylo otevřené z jedné třetiny, kde již ležel sníh ve výšce cca 20 cm. Ve zbylé části parkoviště již byl asi tak půl metr sněhu. Tam nikdo neparkoval, jen obytňák. Asi čeká na jaro. Parkoviště zde bylo zdarma.

+ plusy

 • Množství sněhu
 • Málo lidí
 • Parkoviště zdarma

- mínusy

 • Stav silnice do střediska
 • Počasí - mlha a silné sněžení
 • Zastaralé přepravní zařízení bez bublin
 • Málo občerstvovacích míst
 • Polovina střediska v provozu. Přitom na tabuli svítilo, že je vše v provozu
 • Neochotní vlekaři
 • Špatné značení sjezdovek

Diskuze: Passo Rolle

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

14.02.2024  | Passo Rolle

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Při našem týdenním pobytu v San Martinu di Castrozza jsme na jeden den vyrazili do nedalekého střediska Passo Rolle, mající se San Martinem společný skipas. Jedná se o menší (cca 15 km sjezdovek), nepříliš známé středisko ležící ve vysokohorském průsmyku Rolle Pass, které vzhledem ke své poloze disp...

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 16