Jedlová v Orlických horách - aktuální report z 08. - 11.02.2014 - SNOW.CZ

Jedlová v Orlických horách | aktuální report z 08. - 11.02.2014

Jedlová v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Jedlová v Orlických horách:
autor: V0174
hodnocení:
návštěva od: 08.02.2014 do: 11.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Málokdo ví, že jen kilometr od známého střediska v Deštném v Orlických horách je ještě jeden vlek otevřený pro veřejnost. Není to samozřejmě žádné velké středisko, jen jedna modrá sjezdovka s pomou - na druhou stranu to není ani klasická "sjezdovka za chatou". Jedná se o vlek Start v Jedlové v Orlických horách, vhodný (a používaný) zejména pro výuku začátečníků. Tak jako každý rok jsme tam i letos pořádali lyžařský kurz, kterého jsem se jako instruktor tři dny účastnil. Jeden z nich se bohužel nelyžovalo kvůli silnému dešti.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V "areálu" jsou sjezdovky dvě. Jedna cca 300 m dlouhá modrá s pomou a pak dětský provázkový vlek (naštěstí s madly). Pokud si dobře pamatuji z minulého roku, permanentka z modré na dětský vlek neplatí a s vlekařem je nutno se dohodnout individuálně. Tuto zimu však kvůli sněhovým podmínkám dětský vlek vůbec otevřený nebyl.
Modrá sjezdovka je poměrně široká a mírná, jediný prudší hang je před dojezdem k vleku - ani děti s ním však nemívají problém. Žádné záludnosti vzhledem k délce nečekejte, jde prostě o sjezd přímo dolů, určený zejména pro výuku lyžování. Vleky nejsou daleko od sebe, je tak možné z pomy jezdit k dětské sjezdovce a projíždět mezi zvířátky, pokud to vás, nebo vaše děti naplňuje.

Sněhové podmínky:

Jaká je letos zima, všichni víme. Díky poloze kousek od Deštného, severní orientaci a výšce cca 620 až 670 m n. m. mívá Jedlová dostatek sněhu běžně ještě v březnu, letos se však lyžuje pouze na technickém sněhu. Sjezdovka disponuje sněžným dělem a rolbou, zasněžena byla asi polovina šířky modré sjezdovky, na dětském hřišti nebylo po sněhu ani stopy. Sníh naštěstí vydržel i silný déšť v době návštěvy, ráno byla sjezdovka umrzlá, upravovali ji každý večer.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sjezdovka Start je obsluhována klasickou neodpojitelnou Tatrapomou, při délce 300 m ani nic jiného nemá smysl. Vlekaři jsou ochotní - přeci jen většina návštěvníků jsou lyžařské kurzy. U dolní stanice pomy je mimo pokladny i bufet, u horní je možnost se pomodlit - 350 m od vleku je fotogenický kostel Sv. Matouše (já ho bohužel na fotkách nemám).

Zalidněnost:

Sjezdovka je sice poměrně široká, avšak poměrně krátká a v době návštěvy vysněžená jen do půlky. Většinou tedy se zalidněností problém nebývá, v současných podmínkách však hodně záleželo na počtu lyžařských kurzů. Pokud se tam sešly dva o dvaceti lidech, byl problém se vejít - natož pro někoho, kdo by mezi nimi chtěl v klidu nacvičovat carvingové obloučky. Kolem oběda a brzy ráno je však velice pravděpodobné, že budete mít sjezdovku jen pro sebe a vlek budou zapínat vždy, když sjedete dolů.

Občerstvení a aprés-ski:

Jediným občerstvením na sjezdovce je bufet v dolní části. Jak je to s obědy po pravdě nevím, my jsme využívali stravování na chatě. Pokud chcete v Jedlové lyžovat a nejste nároční, doporučuji se tam i ubytovat - nabídky typu "390 Kč/noc včetně plné penze" v jiných střediscích hned tak nenajdete. Po lyžování mohu rozhodně doporučit saunu v chatě pod sjezdovkou. Za 300 Kč/hodina/sauna (nezávisle na počtu osob) dostanete poctivě vytopenou finskou saunu s ochlazovacím bazénkem. Jen škoda, že se nedá během saunování vylézt z budovy. Objednávat se musí den předem.

Doprava do střediska a parkování:

S dopravou je to jednoduché. Pokud jedete do Deštného od Solnice, kousek před Deštným budete Jedlovou projíždět. Cesta ke sjezdovce je značená. Přímo u sjezdovky je místo jen pro pár aut, pro ostatní je vyhrazeno parkoviště asi 200 m od sjezdovky. Je možnost i parkování na asfaltové cestě vedoucí k chatám, bývá tam však plno.

+ plusy

  • Rozumné ceny
  • Dobré místo pro výuku lyžování
  • Dostatek sněhu
  • Levné ubytování v okolí

- mínusy

  • Děti platí nezávisle na věku
  • Při velkém množství lyžařských kurzů velká zalidněnost
  • Jen jedna "plnohodnotná" sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.01.2017  | Jedlová v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Měl jsem volné dopoledne a dcera mi řekla, že bychom si mohli jet někam zalyžovat, a tak jsem se rozhodnul, že se pojedeme po 14 dnech podívat do Jedlové v Orlických horách. Teplota ráno při příjezdu do Jedlové byla kolem mínus 10 stupňů. Zaparkovali jsme na parkovišti, které je zdarma a vyrazili j...

zobrazit celý report

19.01.2017  | Jedlová v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Ve čtvrtek ráno jsem si vzpomněl na středisko, kde jsem již rok nebyl, kde jsem dceru učil lyžovat, kde je klidné domácí zázemí a prostě, kde nám bude dobře. Volba padla na Jedlovou v Orlických horách.
Jedlová se nachází poblíž Deštného - když přijíždíte do Deštného, tak u restaurace Kozí chlívek...

zobrazit celý report

21.01.2016  | Jedlová v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Dnes ráno, když jsem se probudil a šel se podívat na teploměr a na něm jsem spatřil hodnotu minus 12 stupňů na okraji města Hradec Králové, tak jsem si říkal, že nemůžu se svou dcerou jet hned po ránu lyžovat, jak jsem zvyklý a musím počkat alespoň do desáté hodiny, aby teploty nebyly již tak nízké....

zobrazit celý report

19.01.2016  | Jedlová v Orlických horách

autor: jenda0007
hodnocení:

Na základě doporučení svého kamaráda jsem se dozvěděl o jednom vleku, který se nachází v Orlických horách, a to kousek od Skicentra Deštné v Orlických horách. Jedná se o malinký skiareál, který je dobrý spíš pro začínající lyžaře a hlavně pro děti - jmenuje se Jedlová v Orlických horách. Nejinak tom...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Terrasses de Veret
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 018 Kč/os.
Apartmánový komplex Schönblick
Orientační cena za noc 535 Kč/os.
Park Hotel & Club Diamant
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 740 Kč/os.