Vent - aktuální report z 05.04.2024 - SNOW.cz

Vent aktuální report z 05.04.2024

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Vent - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jakublanovkar
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.04.2024 do: 05.04.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Za okrajem slavného Söldenu se odpojuje klidné údolí Venter Tal, na jehož konci najdeme malebnou vesnici Vent s přilehlým střediskem. Areál překvapil převýšením - dolní stanice je v 1 890 metrech nad mořem a horní přibližně ve 2 600 metrech, tudíž pro milovníky vysokohorského lyžování optimální. Inu, Vent je východiskem mnoha skialpinistických tras, například na nejvyšší tyrolskou horu Wildspitze, na ledovec Schnalstal či do míst, kde byl objeven Ötzi.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Kolem horního úseku sedačky stéká široká červená dálnice, od níž se odpojují dvě modré sjezdovky - jedna širší, která pouze objíždí nejprudší hank, a druhá užší, vedoucí přes menší úžlabinu v kopci a poté se napojující zpět na červenou.

Do údolí vede mírná červená, klikatící se pod trasou dolní sedačky. V jedné části se rozděluje na tři varianty, které se však brzy spojují zpět.

Přímo v obci pak je dvojice modrých sjezdovek u vleků Gampen a Ochsenkopf, které se zbytkem střediska nejsou nijak propojeny.

Sněhové podmínky:

Díky vysoké nadmořské výšce byla možnost si v horní partii střediska vychutnat prašan, závěrečný hank k mezistanici sedaček byl již lehce navlhlý, ale šlo stále o dobře pojížditelný firn, na sjezdovce do údolí pak dolní část byla pokryta těžkým mokrým sněhem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí stoupá starší fixní dvojsedačka Wildspitze, na kterou navazuje moderně vypadající šestisedačka Wildes Mannle. V údolí se pak nachází dvojice vleků, Gampen a Ochsenkopf. Provoz lanovek a vleku Gampen začíná až v 9:30, u vleku Ochsenkopf dokonce až v 10:00, přičemž tento vlek není provozován mezi 12. a 14. hodinou a nesvezete se na něm ani v sobotu, v tento den je vždy mimo provoz.

Lanovka Wildes Mannle jezdila nezvykle pomalu, pouhých 2,8 metru za sekundu, což při nemalém rozestupu mezi sedačkami tvořilo nárazové fronty.

Co se zázemí týče, v areálu je jediná restaurace s WC.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost minimální. První tři jízdy byl areál doslova privátní, poté se nárazově tvořila fronta na šestisedačku kvůli nízké rychlosti a závodům lyžařské školy, ale na sjezdovce měl člověk vždy své místo. Dvojsedačka po většinu dne jela naprázdno, stejně jako oba vleky.

Občerstvení a aprés-ski:

V celém středisku je jediná restaurace Stabeleinalm v mezistanici sedaček. Cenovou výši netuším, nevyužil jsem. Co se barů na aprés-ski týče, jeden se nachází cca 200 m od střediska, ovšem zdali funguje, říct nedokážu.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Prahy zabrala lehce kolem 6 hodin, parkoviště se nachází téměř u lanovky, ovšem není zrovna extra kapacitní. Pro nelyžaře je i zpoplatněno částkou 6 €, pro lyžaře je parkování zdarma.

+ plusy

 • Malé klidné středisko
 • Minimum lidí
 • Poslední den sezóny

- mínusy

 • Rozbředlý sníh
 • Pomalá lanovka Wildes Mannle
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.02.2023  | Vent

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Zapadlá vesnička Vent, zasazená hluboko mezi třítisícové štíty, disponuje malým, ale o to příjemnějším areálem. V provozu byla fixní dvojsedačka Wildspitze i odpojitelná šestisedačka Wildes Mannle, stejně tak údolní vlek Gampenlift. Mimo provoz lokalita Ochsenkopf (5a, 5b), neboť zdejší kotva poněkud kuriózně o sobotách nejezdí. Údolní červená (1, 1a) je místy trochu cestovitá, ale svižná, s jedním poctivým hangem. Na horním úseku se kolem šestisedačky Wildes Mannle nacházejí modré a červené tratě, konkrétně modrá č. 2, rychlá a hravá červená č. 3 a vyhlídková modrá č. 3a, zavádějící lyžaře do horské pustiny ve vedlejším "údolí". Výborný oběd s milou obsluhou v chatě Stablein - domácí roláda s kaší, jablečný štrúdl s vanilkovou omáčkou a Skiwasser, dohromady za 31,90 €. Pro klidnou atmosféru a téměř mizivou zalidněnost rád odpouštím drobné chyby jako ne zcela dokonalou úpravu sjezdovek, jejich horší značení v terénu a na půl plynu zpomalenou šestisedačku Wildes Mannle.

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 31
Otevřené sjezdovky 0 z 21 km