Frymburk - aktuální report z 02. - 05.03.2014 - SNOW.cz

Frymburk aktuální report z 02. - 05.03.2014

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Šumava

Frymburk - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Ferry
 • hodnocení:
 • návštěva od: 02.03.2014 do: 05.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vzhledem k tomu, že se jedná o úplně nový areál, tuto zimu poprvé v provozu, musím smeknout před zhotoviteli, obsluhou jak vleků, tak instruktory tamními lyžařské školy. Malinko jsem se obával jistého amatérismu z jejich strany, ale pravý opak byl pravdou! Vstřícnost a profesionální přístup při výuce byl příkladný a vůbec chování ke všem návštěvníkům tohoto miniareálu byl hodně milým zážitkem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jak psáno výše jest, jedná se o areál vonící novotou - Frymburk-Svatá Marta. Se zájmem jsem sledoval jeho budování již v letních měsících a na podzim padlo rozhodnutí. Proč vyvážet naše děti (pět dětí ve věku 2-10 let) někam do Alp, když tento miniareál máme téměř za humny a na výuku potěru je dostačující. Navíc ubytování v hotelu přímo pod kopcem hodně zvyšuje komfort pobytu s dětmi. V době našeho termínu byl v provozu již jen jediný svah a lyžařská školka. Více tato zima bídná prostinko neumožnila. Přesto musím provozovatele pochválit za jejich každodenní údržbu a přípravu. Lyžařský koutek i svah byl vždy bezvadně upravený. Překvapením byla sjezdovka, která sice není nejdelší, ale umožňuje i hezké carvingové svezení.

Sněhové podmínky:

V době objednávání pobytu našeho jsme měli značné obavy, aby v takto pozdní době a tak nízké nadmořské výšce sníh ještě byl. Nakonec jsme byli mile překvapeni. Rozhodně tam bylo více sněhu, než tou dobou v rakouském Sternsteinu, což jsme mohli posoudit ještě tento týden, kdy jsme si tam zajeli zalyžovat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V lyžařské školce je pojízdný koberec. Ten v době našeho pobytu v provozu nebyl z důvodu nedostatku sněhu v jeho okolí a v provozu bylo pouze nekonečné lano. Hlavní sjezdovka je obsluhována pomou. Nevýhodou je přesun mezi dětským koutkem a sjezdovkou, kdy se musí pěšky vystoupat několik desítek metrů. Na tom by měl provozovatel ještě zapracovat. I přesto, že by byl v provozu celý areál, jedná se o malý resort vhodný především pro výuku dětí. Ale i při ní si dospělý může užít pár ostřejších carvingových oblouků. Sjezdovka svou šířkou, charakterem a sklonem k tomu přímo vybízí. Jak jsem již zmínil výše, výhodou je možnost ubytování v hotelu Kupec přímo pod svahem. Pokoje jsou poměrně luxusně vybavené a prostorné. Obsluha vstřícná, usměvavá. Co ale každého dostane, jsou úžasné výhledy ze sjezdovky na obec Frymburk, Lipenské jezero a široké okolí. Kdo již lyžoval na Kramolíně, tak zná pohled z Jezerní sjezdovky na Lipno. Tento pohled jest v našich podmínkách ojedinělý, ale pohled od kaple Svaté Marty, jenž stojí na vrcholu sjezdovky, ten Kramolínský jednoznačně překonává! Jsou zde nově umístěné i lavičky se stoly, na nichž můžete posvačit a kochat se nádherným výhledem.

Zalidněnost:

Jelikož se jedná o malý areál, určený spíše pro výuku dětí, je zalidněnost malá. Nikdy jsme nestáli velké fronty a na sjezdovce se pohybovalo jen několik dospělých lyžařů. O to vice zde bylo dětí. Výhodou je, že areál je přehledný a tak můžete nechat děti volně lyžovat a přitom je máte stále na očích.

Občerstvení a aprés-ski:

Pod sjezdovkou je malá restaurace s posezením uvnitř i venku. Kdo si chce dopřát většího výběru jídel, může zajít do hotelu Kupec, kde si zajisté vybere. Další možností je zajet do obce, kde je mnoho dalších možností k občerstvení. Aktivit po lyžování se zde nabízí celá řada. Pokud je zamrzlé jezero, můžete se projet na bruslích po nejdelší bruslařské dráze v ČR. Fungují zde mnohé půjčovny kol, kolečkových bruslí atd. Nabízí se možnost návštěvy vodního světa, bowlingu, lanové dráhy, stezky v korunách stromů, hopsária a mnohé další atrakce.

Doprava do střediska a parkování:

Většina z vás jistě již u Lipna byla, tak ví, že doprava tam je bezproblémová. Parkování je možné hned pod svahem a to bezplatně. Kapacita parkoviště je dostačující.

+ plusy

 • nový a málo známý areál
 • ceny permanentek
 • přístup a ochota veškerého personálu
 • nádherné výhledy na Lipno
 • ubytování pod sjezdovkou

- mínusy

 • velikost střediska
 • přístup na sjezdovku a ke kase
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2022  | Frymburk

 • autor: lopatak joe
 • hodnocení:

Po sobotní přeshraniční návštěvě Hochfichtu jsme přemýšleli, zda se i v neděli vypravíme na sjezdovky. Vypravili a volba padla na tento malý skiareál. Na jeho velikost jsou ceny docela dost vysoké - celodenní za 600 Kč, 2 hodiny za 450 Kč... Okolo není moc konkurence krom také ne zrovna levného Lipn...

25.01.2019  | Frymburk

 • autor: Omut83
 • hodnocení:
Navštívili jsme pouze dětský areál. Ve srovnání s blízkým Lipnem liduprázdno, nicméně areál je placený (200,- pro dospělého na hodinu nebo 500,- na den, dítě za 100,- na celý den). Sněhové podmínky byly vynikající, počasí také, celkový dojem výborný. Dětský park je poměrně velký a široký, dobře upravený, pás je dlouhý. Postaveny tři různé tratě. Záchody jsou daleko, v hospodě, pouze nahoře. Na pásu jezdí i sáňkaři. Při příjezdu (dopoledne) nebyl v areálu vůbec nikdo, potom čtyři přišli. Dole bufáč se základní nabídkou, nahoře hospoda s kompletní nabídkou. Parkoviště velké, prázdné, zdarma. Příjezdová silnice čistá.

Whakapapa

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Ovčárna - Praděd

Zugspitze

Sölden

SNOW tipy