Aktuální minireport

  • Minireport neboli krátká aktuální zpráva z navštíveného střediska obsahuje především vlastní zhodnocení aktuálních sněhových podmínek a zalidněnosti, připojena může být i jedna fotografie.
  • Odesláním reportu stvrzujete, že jste autorem textu i uložených fotografií nebo k nim máte autorská práva. Po schválení správcem portálu bude minireport zveřejněn.

Aktuální podrobný report

  • Podrobný report obsahuje vlastní komplexní pohled na navštívené středisko – sjezdovky, sněhové podmínky, komfort, zalidněnost, občerstvení a aprés-ski, doprava a parkování, připojeny musí být min. 2 fotografie.
  • Report musí mít v době zveřejnění informační hodnotu (viz FAQ a rady pro začínající reportéry) a musí z něj být zřejmé, že autor dané středisko opravdu navštívil.
  • Odesláním reportu stvrzujete, že jste autorem textu i uložených fotografií nebo k nim máte autorská práva. Po schválení správcem portálu bude podrobný report zveřejněn.

FAQ a rady pro začínající reportéry

Minireport, nebo podrobný report?
V případě, že se chcete podělit hlavně o aktuální podmínky v navštíveném středisku, vložte prosím minireport. Chcete-li navštívené středisko popsat ze svého pohledu ve více ohledech, vložte podrobný report. V případě, že dané středisko už bylo popsáno ve více reportech, přečtěte si je, abyste neopakovali již vícekrát uvedené nebo obecně známé skutečnosti.

Co by měl report obsahovat?
Hlavním smyslem reportu je zhodnocení aktuálních podmínek (sníh, zalidněnost) a trvalých kvalit a specifik střediska - záludnosti příjezdové cesty, parkování, přístupnost lanovek a vleků, zalidněné či naopak poloprázdné sjezdovky, úprava tratí nebo třeba horské chaty (velmi vítané jsou i ceníky občerstvení).
V reportu není třeba uvádět obecné faktografické údaje (nadmořská výška střediska, počet lanovek a vleků ap.) ani jiné informace, které jsou obecně známé nebo snadno zjistitelné.

Do kdy je nutné aktuální report vložit?
Ideální je vložit minireport nebo podrobný report do 1 až 3 dnů od návštěvy střediska. V případě reportů s obecnějšími zkušenostmi nebo reportů ze vzdálenějších středisek nevadí ani odstup 1 týdne. Poté již report ztrácí na aktuálnosti, nicméně může sloužit právě svými trvale platnými postřehy. Nevkládejte prosím více podrobných reportů s prakticky shodnými zkušenostmi ze stejného období návštěvy.

Mohou se reporty opakovat?
Ano, rozhodující je aktuální informační hodnota reportu - ověřte, zda nebyl nedávno vložen report se shodnými zkušenostmi. Není vhodné opakovat informace z předešlých reportů, v takovém případě stačí vložit minireport s aktuálními podmínkami.

Je možné přidat report z jakéhokoliv střediska?
Ano, můžete se podělit o své zkušenosti ze známých i exotických lyžařských destinací. Nejprve zkuste středisko vyhledat v seznamu a pokud jej nenaleznete, přidejte jej jako nové.


Odměna za každý publikovaný report

Za každý zveřejněný report bude na účet autora připsána odměna ve SNOWbonech (zpravidla 10 a více v případě minireportu, 100 a více v případě podrobného reportu).
Aktuální stav SNOWbonů najdete ve svém uživatelském účtu v záložce Objednávky (po přihlášení na portál SNOW.cz).
SNOWbony můžete využít k nákupu v e-shopu SNOW.