Glungezer - lyžování - SNOW.cz
Foto

Na dohled Innsbrucku se nad obcí Tulfes vypíná bezmála dvouapůltisícová hora Glungezer s více než 20 km sjezdovek. Na lyže sem jezdí hlavně místní obyvatelé, i když stubaiský superskipas Ski plus City, který zde rovněž platí, by mohl přilákat i turisty, hledající lyžařskou změnu a klid.

Glungezer - sjezdovky

30%66%4%
23 celkem sjezdovek (km)
1 zasněžování (km)

Glungezer - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
2
7100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

950-2304 m n.m.1354 m

Mapa sjezdovek

Glungezer - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Glungezer - lyžování

Z vesničky Tulfes (922 m), kam se z údolí Inntal vystoupá několika serpentinami, vyjíždí moderní 10místná kabinka na Halsmarter (1 560 m), kde se nachází cvičné louky a mírná modrá sjezdovka pro méně zdatné lyžaře. Odtud pokračuje vzhůru kombinovaná sedačko-kabinková lanovka, kolem níž se širokým lesním průsekem vrací dálniční červená sjezdovka se svižnými pasážemi, využívaná i pro tréninky či závody místního klubu. Kromě sjezdovky se lesem klikatí také sáňkařská dráha, která je zvláště o víkendech hojně využívaná. Od horní stanice lanovky z Tulfeinu (2 055 m) je dále přístupná ještě atraktivní a prostorná lyžařská kotlina pod vrcholem Schartenkogel (2 304 m), obsloužená starou a pomalou 2sedačkou. Od její horní stanice stéká do kotliny spleť červených sjezdovek, okořeněných jednou krátkou černou variantou. Hlavní varianta sjezdu je zvláště ve střední a závěrečné části velkoryse prostorná, okrajové varianty jsou pak subtilnější. Celá kotlina se 400m převýšením je otočená k severozápadu a drží si tak kvalitní sníh dlouho do jara.

Denní skipas stojí něco přes 40 eur, což je o třetinu méně než ve známějších turistických centrech, a atmosféra je tu opravdu domácká. Glungezer navzdory dvěma moderním páteřním lanovkám připomene staré lyžařské časy a vhod může přijít i jako jednodenní útěk z nedalekých rušnějších údolí Stubai či Zillertal.

Glungezer - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

310

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 9