Ovronnaz - lyžování - SNOW.cz
Foto

U nás zcela neznámé Ovronnaz si Švýcaři oblíbili díky přítomnosti termálních pramenů. Přímo uprostřed letoviska na náhorní slunečné terase stojí hotelový komplex Thermalp, který ukrývá nejen termální bazén, ale i nejrozličnější wellness a kosmetická zařízení. Zdejší lyžařský areál může být dobrou trefou pro rodiny s dětmi, náročnější lyžaři se nechají zlákat spíše nedalekými Čtyřmi údolími.

Ovronnaz - sjezdovky

20%70%10%
30 celkem sjezdovek (km)

Ovronnaz - lanovky a vleky

vlek
6
sedačka
2
16270 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1400-2500 m n.m.1100 m

Mapa sjezdovek

Ovronnaz - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Ovronnaz - lyžování

Malý lyžařský areál Ovronnaz dělí obří skalní bloky na několik částí s odlišným charakterem. Z nejvyššího bodu ve 2 500 m n. m. se v nepravidelném sklonu svažuje sjezdovka Tsantonnaire, sněhově nejspolehlivější v celém Ovronnaz, jako vymodelovaná pro carvingovou jízdu. Okolo centrální restaurace zase vyhoví rekreačním lyžařům. Zkrátka nepřijdou ani hraví freerideři, kteří v členitém terénu mohou rozvinout svoji vynalézavost. Hlavní osu sjezdovek obstarávají dvě expresní čtyřsedačky, ostatní tratě pak lemují vleky.

Pobyt v Ovronnaz zpříjemňuje fakt, že do skipasu je možné zahrnout i každodenní vstup do termálu za cenu, která je jinde obvyklá „jen“ za permanentku. Ovronnaz má ale štěstí nejen na termální prameny, ale také na horskou kulisu, která jej obklopuje. Nevyniká výškou jako mnohé čtyřtisícovky v oblasti, zato svými bizarními, hravými tvary.

Ovronnaz - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

540

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

SNOW tipy