Reinswald - lyžování - SNOW.cz
Foto

Reinswald je malá horská vesnička v lyžařsky téměř nedotčených Sarntalských Alpách severně od Bolzana s malým, osamoceným a cenově přívětivým areálem s širokými, převážně červenými sjezdovkami a dvěma lanovkami. V důsledku své skromné velikosti a polohy daleko od známějších středisek je atraktivní hlavně pro místní obyvatele.

Reinswald - sjezdovky

21%58%21%
14 celkem sjezdovek (km)
14 zasněžování (km)

Reinswald - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka krytá
1
kabinka
1
5500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1570-2460 m n.m.890 m

Mapa sjezdovek

Reinswald - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Reinswald - lyžování

Sjezdovky vyplňují horský kotel pod dvouapůltisícovým vrcholem Sattele a dále stékají po řídce zalesněném úbočí do Reinswaldu. Z údolí vyjíždí 6místná kabinková lanovka, kterou obtékají dvě poměrně přímé a prostorné červené sjezdovky, střídající krátké strmější a odpočinkové pasáže. Mají lehce dálniční charakter, přitom jsou však příjemně terénně členité a v polovině se prolínají. Levá varianta při pohledu zdola je o něco sportovnější, pravá pak pohodovější, obíhající trasu kabinky větším obloukem. Od horní stanice kabinky vede krátká traverzovitá spojka do hlavního kotle, který obhospodařuje 4sedačka s bublinou a prakticky souběžný kotvový vlek. Přímo podél sedačky v několika stupních padá středně široká černá sjezdovka, obloukem po dně kotliny se pak rozlévá velmi široká, lehce zvlněná modrá trať se strmější variantou v úvodu. Po odvrácené straně vleku ještě stéká červená trať se strmějším dojezdem. Z vrcholu přetéká z kotle ještě pohodová červená sjezdovka, která míří k horní stanici kabinky. Kromě ní se dá ke kabince z kotliny vrátit i dvěma přejezdovými cestami. V údolí je pak cvičná louka s vlekem.
Všechny sjezdovky nad Reinswaldem kromě přejezdových cest jsou široké, přehledné a jezdivé bez hluchých míst, což příjemně kompenzuje jejich omezený počet. Svah je orientován jihozápadně a kromě slušné nadmořské výšky nad 1 500 m zajišťuje dostatek sněhu zasněžování všech tratí.

Lyžařský areál je obklopen Sarntalskými Alpami, které sice nejsou krajinově tak impozantní jako Dolomity, na vytvoření lehce vysokohorské kulisy ale stačí. Na obzoru se pak rýsují právě Dolomity a dále Ortlerské a Ötztalské Alpy.

Podél hlavní kabinkové lanovky klesá v jemných zatáčkách do údolí i oblíbená sáňkařská dráha.

Přímo u horní stanice kabinky je moderní stylová horská restaurace Pichlberg, v kotlině pod Sattele pak tradiční horská chata.

Reinswald v údolí Sarntal je přístupný z Bolzana zhruba za půl hodiny – horská silnice si nejprve klestí cestu četnými tunely, později stoupá mírněji, serpentiny pak čekají až v závěru cesty.

Reinswald - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

390

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • široké sportovně i pohodové červené sjezdovky
  • dvě hlavní rychlé lanovky
  • velmi málo lyžařsky objevená oblast, a tedy slabá návštěvnost

Minus:

  • malý areál pro vícedenní pobyt a velká vzdálenost do sousedních středisek
  • žádná zábavná trať pro děti ani snowpark

Odkazy

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

SNOW tipy

Výška sněhu 65 cm
Otevřené lanovky a vleky 9 z 9
Otevřené sjezdovky 11 z 15