Orcieres 1850 - lyžování - SNOW.cz
Foto

Orcières 1850 bylo donedávna známo jako Orcières-Merlette a podobně jako jiná střediska si toto jihoalpské vzalo svůj název podle nadmořské výšky – ze stanice v 1 850 m n. m. se vyráží za lyžováním. Areál těsně přiléhá k národnímu parku Ecrins, a okolí je obdařeno nevšední přírodní krásou.

Orcieres 1850 - sjezdovky

39%41%5%15%
100 celkem sjezdovek (km)
71 zasněžování (km)

Orcieres 1850 - lanovky a vleky

vlek
19
sedačka
7
kabinka
3
16000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1850-2725 m n.m.875 m

Mapa sjezdovek

Orcieres 1850 - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Orcieres 1850 - lyžování

Orcieres 1850 pevně drží krok s rytmem doby. Původně více méně „panelákové sídliště“ se v posledních letech rozrostlo o novou čtvrť. Kolem náměstí Queuyrelet bylo zahájeno budování dalších rezidencí v tříhvězdičkovém provedení. Vzniklo tak i druhé nástupní místo do lyžařského areálu, postaveného na jižním úbočí Drouvet (2 655 m n. m.).

Místní pozoruhodností jsou moderní přepravní zařízení typu telemix, od roku 2007 jsou v provozu již dvě a tvoří dopravní páteř areálu. Jedná se o kombinovanou lanovku s vysokou přepravní kapacitou, na které se na jednom laně střídají 8místné kabinky se sedačkami pro šest osob. Po úspěšném experimentu s telemixem Rocherousse byl tento model lanovky instalován místo druhého úseku kabinky Drouvet. Telemix končí na stejnojmenném vrcholu celé oblasti. Do budoucna se ještě počítá s výstavbou lanovky na vrchol Roche Brune a výstavbou tří nových sjezdovek. Již dnes poměrně úctyhodný areál se 100 km sjezdovek tak získá další terény.

Co do počtu vedou modré a zelené sjezdovky, neboť zahrnují množství kratičkých cvičných louček za humny střediska, pocitově ale dominují dlouhé a velmi pěkné červené tratě. Orcières 1850 je od nás dost daleko, a to je asi hlavní důvod, proč jinak velmi kvalitní lyžařský areál nemá větší popularitu.

Co se týče vyžití po lyžování, Orcières 1850 má skvělý sportovní palác. Zařízení, které spolehlivě funguje již několik sezón bylo jedno z prvních svého druhu. Je tu všechno, co dnes nároční návštěvníci hor žádají: bazén s tobogánem, kluziště, sauny, kino, ale i bowling. Z dalších neobvyklých možností trávení času na zimní dovolené si mohou návštěvníci dopřát noc v iglú ve vesničce Kanata v nadmořské výšce 2 280 m nebo sjezdy na horských kolech na sněhu.

Orcieres 1850 - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

160

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 4 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 15