Mölltaler Gletscher - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Rakousko Korutany Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Rakousko Rakousko - Korutany - Flattach

Foto

Mölltalský ledovec je malý, přehledný, přitom příjemně rozmanitý s rozličnými obtížnostmi tratí i off-piste terénem. Čím zaostává oproti tyrolským ledovcům ve velikosti a dopravní dostupnosti, tím tu bývá klidněji.

Mölltaler Gletscher - sjezdovky

16%71%13%
17 celkem sjezdovek (km)
15 zasněžování (km)
25 ski-route (km)
150 rozloha sjezdovek (ha)

Mölltaler Gletscher - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka
4
sedačka krytá
1
kabinka
1
zubačka / metro
1
15600 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

1200-3122 m n.m.1922 m

Nadmořská výška sjezdovek

2108-3122 m n.m.1014 m

Mapa sjezdovek

Mölltaler Gletscher - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Mölltaler Gletscher - lyžování

Široký a dálničně přehledný ledovec působí, jako by byl „střechou“ Vysokých Taur – lyžaře totiž omámí dalekým rozhledem jižním a západním směrem, kde panoramatu dominuje nepřehlédnutelná špice Grossglockneru, a po výšlapu na vrcholový hřebínek se můžete kochat i směrem na sever do údolí Gasteinaertal.

Po přehledné ledovcové pláni z třítisícového vrcholu Schareck (3 122 m) rolují typické široké červené a modré magistrály, které jak ve sportovnější, tak mírné variantě stékají až k přehradě Klühspies (2 417 m). Naproti hlavnímu ledovcovému svahu jezdí nová 4sedačka Alteck s 300m převýšením a příjemně strmou černou i červenou sjezdovkou. Hlavní, červeně značený sjezd ze stanice Eissee (2 800 m) k metru je kromě dojezdu poměrně mírný, jen v horním úseku má strmější a točivou černou variantu.

Rychlou a pohodlnou dopravní páteř ledovcového areálu tvoří 6místná kabinka a na ni navazující krytá 6sedačka, tratě mimo ledovec obsluhují pomalejší sedačky.

Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širokoúhlým panoramatem zahrnujícím Dolomity, Grossglockner i Dachstein. Na horní stanici přístupové kabinky je velká skleněná samoobslužná restaurace Eissee, útulnější je horská chata Duisburger Hütte v půli černé sjezdovky mířící do mezistanice – má příjemný dřevěný lokál i venkovní terasu a domácí kuchyni s rakouskými i korutanskými specialitami.

Jediným přístupovým bodem je podzemní lanovka s kapacitou 220 osob v každém vagónu, která se za 8 minut prokouše z údolního parkoviště až pod ledovec. K údolní stanici metra s velkokapacitním parkovištěm vede relativně užší horská silnice s několika serpentinami z údolního městečka Flattach.

Skipas Ski-Hit zahrnuje sousedící korutanská a východotyrolská střediska, patřící do portfolia rodiny Schultzových, superskipas Top Ski pak navíc i všechna korutanská střediska. Mölltal je kompletně rozložen v povětrnostně exponovaném terénu, náchylném na uzavření přinejmenším části lanovek, a tak možnost úniku do níže položených center je více než vítaná (ta nejbližší střediska jsou rovněž vysokohorská, situovaná do Vysokých Taur).

Lyžování na Mölltalu se zrodilo díky zdejším hydroelektrárnám - nejprve vznikly rozsáhlé přehradní nádrže, poté ledovcový lyžařský areál (od r. 1983 jen letní, od r. 1997 díky stavbě metra celoroční). Na dohled leží lyžařský areál Sportgastein v údolí Gasteinertal – projektu spojení obou areálu lanovkou ovšem stojí v cestě národní park.

Mölltaler Gletscher - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

920

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • široké ledovcové sjezdovky i volný terén
  • všechny sjezdovky dostupné lanovkami, z větší části krytými
  • vysokohorské výhledy

Minus:

  • relativně malý areál
  • výjezd na ledovec a sjezd do údolí jen metrem
  • při větrném počasí hrozí uzavření hlavní části areálu
  • užší příjezdová cesta z Flattachu

Mölltaler Gletscher - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

Latemar

SNOW tipy