Benecko - lyžování - SNOW.cz
Foto

Benecko je malebnou krkonošskou vesničkou s rodinným lyžařským areálem, pravou horskou atmosférou a vynikajícími běžeckými tratěmi.

Benecko - sjezdovky

52%40%8%
5.3 celkem sjezdovek (km)
3 zasněžování (km)
42 běžecké tratě (km)

Benecko - lanovky a vleky

vlek
11
sedačka
1
10350 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

610-970 m n.m.360 m

Mapa sjezdovek

Benecko - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Benecko - lyžování

Benecko je nejvhodnější pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře, i když ani náročnější nepřijdou úplně zkrátka – najdou tu jednu krátkou černou trať a nově i dvě červené sjezdovky o délce jeden kilometr Nový Cinkáč, kde si můžete nechat změřit rychlost jízdy radarem. Freestylisté se mohou vyřádit ve snowparku.
V lyžařském areálu dominuje moderní 4sedačka s nástupním kobercem, již obtéká nenáročná červená trať Kejnos o délce 850 m. Okolní sjezdovky jsou až na jednu výjimku rovněž mírné a hlavně krátké. Zasněžovány jsou dvě třetiny tratí, nicméně díky mírnému sklonu, travnatému podkladu a relativně vysoké nadmořské výšce stačí k bezproblémovému lyžování i relativně slabá vrstva sněhu.
Novinkou je dětský park Havrland a hlídání dětí. Zábavu nejen dětem slibují tři snowtubingové dráhy, kterými se můžete pustit i velmi svižnou rychlostí. Od rozhledny na Žalém vede i sáňkařská dráha.

Ideálním nástupním místem je Benecko pro běžkaře – rozbíhá se odtud přes 40 kilometrů upravovaných a značených závodních i turistických tratí, návaznost na Horní Mísečky, Krkonošskou lyžařskou cestu a krásná příroda a scenérie uspokojí i ty nejnáročnější milovníky bílé stopy.

Parkování u hlavní sjezdovky je zdarma, jinde se platí.

Mnoha malým střediskům Krkonoš se Benecko vymyká horskou kulisou. Výhledy na jejich hřebeny i do podhůří jsou při vydařeném počasí opravdu kouzelné – panorama Kotle je i jedním z lákadel dvou tratí Nový Cinkáč (černá, červená), které v sezóně 2014/15 doplnila ještě třetí, modrá trať. Benecko má i velmi slavné rodáky – Bohumila Hanče, hlavního aktéra jedné z nejsmutnějších a zároveň nejdojemnějších lyžařských tragédií v českých zemích, a Šárku Záhrobskou, nejúspěšnější českou sjezdařku současnosti a mistryni světa ve slalomu.

Benecko - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1950

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • klidný rodinný areál s několika sjezdovkami
  • moderní 4sedačka
  • krásné výhledy na Krkonoše i podhůří
  • výborné běžecké trasy

Minus:

  • jen kratší a méně náročné svahy
  • zasněžování nepokrývá všechny sjezdovky

Benecko - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

Zillertal Arena

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 22
Otevřené sjezdovky 0 z 103 km