Rájecká Lesná - lyžování - SNOW.cz

Rájecká Lesná

Foto

Slovensku můžeme určitě závidět vyšší a rozsáhlejší hory, do nichž se ukryje více lyžařských středisek. Přestože jsou na v konkurenci zastíněny většími a vybavenějšími centry, nemusí „vlastnit“ slušný kopec. Jednou z takových popelek, kde si můžete na skromnějším, ale prostorném svahu díky slabší návštěvnosti ujezdit nohy, je Rajecká Lesná.

Rájecká Lesná - sjezdovky

53%47%
3.8 celkem sjezdovek (km)
1.6 zasněžování (km)

Rájecká Lesná - lanovky a vleky

vlek
2
1550 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

595-875 m n.m.280 m

Mapa sjezdovek

Rájecká Lesná - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Rájecká Lesná - lyžování

Parkoviště a stanice vleku leží přímo u hlavní silnice, spojující Žilinu s Prievidzou, pod hřebenem Malé Fatry. Vlek vyšplhá po severovýchodním svahu o 300 metrů výše, a zpřístupní tak tři tratě – prostornou slalomovou červenou podél vleku, o něco užší červenou a modrou dále od vleku. V údolí jsou ještě dva kratší vleky – 350m a 150m se cvičnými loukami pro nejmenší. Hlavní tratě jsou již zasněžované, do hladka rolbované a slalomák je navíc osvětlen od pondělí do soboty pro večerní lyžování. Slalomák je pravidelně poctěn pořádáním závodů.

Samotná rázovitá lidová víska Rajecká Lesná se svými ubytovacími možnostmi leží 3 km od střediska, základní zázemí v podobě restaurace, lyžařské a snowboardové školy nebo půjčovny tu ale nechybí. Za slunečných dní potěší venkovní bufet, za mrazivých pak restaurace s teplem krbu a italská specialita – drink bombardino.

Okolí Rajecké Lesné přeje i toulkám na běžkách, při nichž můžete navštívit místní kuriozitu – vodní gejzír, v zimě tvořící velký ledový kráter.

Rájecká Lesná - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

410

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Malenovice

SNOW tipy