St. Johann in Tirol - lyžování - SNOW.cz
Foto

Tyrolské městečko St. Johann leží na severním úpatí Kitzbüheler Hornu, špičatého vrcholu, lyžařsky zpřístupněného odtud i z opačné strany z Kitzbühelu. St. Johann (670 m) je oproti slavnějšímu sousedovi klidnější a jeho sjezdovky rozsahem i náročností vhodné pro odpočinkovou lyžovačku. Velmi příhodně k tomu padne zdejší akvapark s bazénem, saunou, párou, vířivkou, 62m tobogánem a lázeňskými procedurami, sportovci možná nepohrdnou ani curlingem, sáňkováním nebo bruslením.

St. Johann in Tirol - sjezdovky

37%56%7%
43 celkem sjezdovek (km)
41 zasněžování (km)

St. Johann in Tirol - lanovky a vleky

pojízdný koberec
3
vlek
5
sedačka
3
sedačka expres
1
kabinka
4
21100 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

670-1700 m n.m.1030 m

Mapa sjezdovek

St. Johann in Tirol - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

St. Johann in Tirol - lyžování

Sjezdové terény spadají z Harschbichlu (1 700 m) v umírněném červeném sklonu a několika variacích zpět ke středisku, nebo po západním svahu do sousedního Oberndorfu jako černá, ale velmi nezáludná trať. Z obou údolních stanic šplhají k vrcholu kabinkové lanovky, které spolu s expresní 4sedačkou Penzing obsáhnou většinu hlavních tratí. Z Jodlalmu (1 500 m) se část sjezdovek odděluje a míří pohodovými lesními průseky k vesničce Eichenhof, nad níž jsou rozsáhlé cvičné terény s řadou vleků stranou lyžařského ruchu. Ostatně ten je i na hlavních sjezdovkách obvykle slabý, většina lyžařů se koncentruje do atraktivnějších houpaček v Kitzbühelu a Skiweltu. Lesní terén limituje možnosti jízdy mimo sjezdovky, snowpark je k dispozici v Eichenhofu.

Top skipas otevírá nevyčerpatelné možnosti návštěv všech středisek Kitzbühelských Alp – do samotného Kitzbühelu je to jen 10 km, mezi tajné tipy patří třeba Fieberbrunn se sněhovým kotlem s 35 km sjezdovek a řídce porostlé náhorní plató Waidring-Steinplatte s nenáročnými červenými tratěmi. Alternativně si lze lokální skipas rozšířit o volný vstup do akvaparku.

St. Johann in Tirol - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

490

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 23 km