Černá hora - Janské Lázně - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Česko Krkonoše Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Foto

Janské Lázně jsou tradičním lázeňským letoviskem se sportovním i wellness vyžitím, nad nímž se zdvihá Černá hora – mírný až středně strmý kopec s více než 500m převýšením a se sněhově spolehlivou nadmořskou výškou 1 299 m. Historicky úzké tratě byly v posledních letech rozšířeny, přibyly i zcela nové a staré lanovky a vleky byly kompletně modernizovány na úroveň 21. století. Novinkou 2015/16 je červená sjezdovka Hofmanky s luxusní krytou 6sedačkou.

Černá hora - Janské Lázně - sjezdovky

32%61%7%
17.5 celkem sjezdovek (km)
12.5 zasněžování (km)

Černá hora - Janské Lázně - lanovky a vleky

vlek
9
sedačka
1
sedačka krytá
1
kabinka
1
12700 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

650-1260 m n.m.610 m

Mapa sjezdovek

Černá hora - Janské Lázně - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Černá hora - Janské Lázně - lyžování

Krkonošská Černá hora nad Janskými Lázněmi lyžaře láká čtyřmi dlouhými sjezdovkami s více než 500metrovým převýšením, jejichž náročnost se přelévá mezi lehkou až střední, a moderním přepravním parkem – páteřní 8místnou kabinkou, již doplňuje 4sedačka Protěž a od sezóny 2015/16 luxusní vyhřívaná 6sedačka Hoffmanky.

Celý jihovýchodní svah Černé hory je zalesněný, sjezdovky se tedy prosmýkají výseky, v posledních letech výrazně rozšířenými, doplněnými o propojky mezi tratěmi i zcela nové trasy. Historicky jsou zdejší tratě ovšem úzké – nejviditelnější je to v případě mírného Andělu, jen o málo širší je pak spodní část Černohorské, která na Anděl přímo navazuje.
O poznání prostornější je novější trať Pod kabinou. Po strmějším – spíše červeném než černém – začátku se trať postupně zvolňuje a nakonec mírným traverzem dojíždí na poněkud méně přehledné přemostění kousek před údolní stanicí kabinky.
Dostatečně široký pro vlastní oblouk je pohodově červený a jemně členitý sjezd kolem Zinneckerovy boudy. Velkorysejší, i když „jen“ standardně prostorná, je i následující novější trať Protěž, jejíž úvodní pohodově skloněnou červenou střídá plošší dojezd.
Velmi široká je nejnovější trať Hofmanky, která má vděčné parametry lehké lyžařské dálnice a kterou od sezóny 2015/16 obsluhuje nová 6sedačka.

Černá hora má zázemí hotelového lázeňského města, přičemž přímo k lyžařskému areálu přirostl luxusní designový hotel Omnia. Moderní samoobslužná restaurace a občerstvovací „hříbek“ je přímo ve stanici lanovky na Černé hoře, bar a restaurace pak ještě u nástupu na Protěž. Hlavní parkoviště u lanovky je asfaltové a zpoplatněné (cca 60 Kč/den). Na nástupiště lanovky je třeba při příchodu od parkoviště vystoupat do schodů, ze sjezdovky je pak vybudován bezbariérový příjezd přímo na úroveň nástupiště.

Černá hora - Janské Lázně - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

726

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhé, nově rozšířené sjezdovky s přívětivým sklonem
  • rychlá kabinková lanovka
  • cvičné terény v údolí i na vrcholu

Minus:

  • historicky užší sjezdovky
  • často vysoká návštěvnost

Černá hora - Janské Lázně - komerční prezentace

Ubytování Janské lázně

Černá hora - Janské Lázně - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Lungau