Janské Lázně - Černá hora - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Česko Krkonoše Janské Lázně - Černá hora

Janské Lázně - Černá hora

Foto

Janské Lázně jsou tradičním lázeňským letoviskem se sportovním i wellness vyžitím, nad nímž se zdvihá Černá hora – mírný až středně strmý kopec s více než 500m převýšením a se sněhově spolehlivou nadmořskou výškou 1 299 m. Historicky úzké tratě byly v posledních letech rozšířeny, přibyly i zcela nové a staré lanovky a vleky byly kompletně modernizovány na úroveň 21. století. Novinkou 2015/16 je červená sjezdovka Hofmanky s luxusní krytou 6sedačkou.

Janské Lázně - Černá hora - sjezdovky

32%61%7%
17.5 celkem sjezdovek (km)
12.5 zasněžování (km)

Janské Lázně - Černá hora - lanovky a vleky

vlek
9
sedačka
1
sedačka krytá
1
kabinka
1
12700 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

650-1260 m n.m.610 m

Mapa sjezdovek

Janské Lázně - Černá hora - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Janské Lázně - Černá hora - lyžování

Krkonošská Černá hora nad Janskými Lázněmi lyžaře láká čtyřmi dlouhými sjezdovkami s více než 500metrovým převýšením, jejichž náročnost se přelévá mezi lehkou až střední, a moderním přepravním parkem – páteřní 8místnou kabinkou, již doplňuje luxusní vyhřívaná 6sedačka Hoffmanky a 4sedačka Protěž. Skipas platí ve všech pěti areálech východokrkonošského SkiResortu, s nimiž je Černá hora propojena skibusem, v případě Pece pod Sněžkou pak také jednosměrnou lyžařskou cestou zvanou Skitour. Atraktivní lyžařská nabídka oblasti se samozřejmě projevuje zejména v hlavní sezóně i vyšší návštěvností.

Celý jihovýchodní svah Černé hory je zalesněný, sjezdovky se tedy prosmýkají výseky, v posledních letech výrazně rozšířenými, doplněnými o propojky mezi tratěmi i zcela nové trasy. Historicky jsou zdejší tratě užší – nejviditelnější je to v případě mírného Andělu, jen o málo širší je pak spodní část Černohorské, která na Anděl přímo navazuje. O poznání prostornější je novější trať Pod kabinou. Po strmějším – spíše červeném než černém – začátku se trať postupně zvolňuje a nakonec mírným traverzem dojíždí na přemostění kousek před údolní stanicí kabinky. Dostatečně široký pro vlastní oblouk je pohodově červený sjezd kolem Zinneckerovy boudy. Velkorysejší je pokračující trať Protěž, jejíž úvodní pohodově skloněnou červenou střídá plošší dojezd. Velmi široká je nejnovější trať Hofmanky, která má vděčné parametry lehké lyžařské dálnice a kterou obsluhuje luxusní krytá 6sedačka.

Moderní samoobslužná restaurace a občerstvovací „hříbek“ je přímo ve stanici lanovky na Černé hoře, bar a restaurace pak ještě u nástupu na Protěž.

Hlavní parkoviště u lanovky je asfaltové a zpoplatněné (cca 70 Kč/den). Na nástupiště lanovky je třeba při příchodu od parkoviště vystoupat do schodů, ze sjezdovky je pak vybudován bezbariérový příjezd přímo na úroveň nástupiště.

Janské Lázně poskytují Černé hoře zázemí lázeňského města s rozmanitou nabídkou ubytování.

Janské Lázně - Černá hora - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

730

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dlouhé sjezdovky s přívětivým sklonem
  • moderní páteřní lanovky
  • cvičné terény v údolí i na vrcholu
  • dlouhá sezóna

Minus:

  • historicky užší sjezdovky
  • vysoká návštěvnost

Janské Lázně - Černá hora - komerční prezentace

Ubytování Janské lázně

Janské Lázně - Černá hora - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

Riesneralm

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 32 km