Žacléř - Prkenný Důl - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Česko Krkonoše Žacléř - Prkenný Důl

Žacléř - Prkenný Důl

Foto

Nejvýchodnější údolí Krkonoš je jednou z nejklidnějších částí celého pohoří. V Prkenném dole, nacházejícím se v těsné blízkosti městečka, se nacházejí hned dva lyžařské areály – oba s převážně nenáročnými svahy vhodnými pro děti i mírně pokročilé.

Žacléř - Prkenný Důl - sjezdovky

84%8%8%
5 celkem sjezdovek (km)
4 zasněžování (km)

Žacléř - Prkenný Důl - lanovky a vleky

vlek
7
3000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

580-830 m n.m.250 m

Mapa sjezdovek

Žacléř - Prkenný Důl - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Žacléř - Prkenný Důl - lyžování

Severovýchodní svah lyžařského areálu Arrakis jsou dobrou volbou pro rodinku s dětmi, ale i pro toho, kdo si chce užít prostorných svahů s klidnějším provozem. Široká stráň se upravuje po obou stranách vleků, které vyjíždějí od parkoviště až pod vrchol Kámen. Nahoře plochý terén se v poslední třetině své délky propadá strměji, díky čemuž areál nabízí i červenou a černou trať. O kus stranou se na tomtéž svahu točí ještě jeden dětský vlek s modrou sjezdovkou, za penzionem Zelený Mlýn je navíc ještě dětské hřiště s lanovým vlekem. Novější lyžařský areálek Bret je plně zaměřen na začátečníky – cvičný svah o délce 500 m je obsloužen sedačkovou lanovkou, pomou, v dětském parku je pak ještě lanový vlek a pojízdný koberec. Ubytovací i restaurační zázemí tvoří dřevěná horskách chata přímo na svahu. V areálu je k dispozici i snowtubing.

Ideálním místem je Žacléř i pro běžkaře, kteří se mohou od konečné stanice vleků vydat na hřeben Rýchor. Cestou k Rýchorské boudě se putuje chráněným územím se zbytky tzv. bukového lesa, zakrslými a bizarními stromky s větvemi porostlými mechem, a okolo se rýsují hřebeny východních Krkonoš, jimž dominuje Sněžka. Bílou stopou se dá pokračovat podél česko-polské hranice až do Malé Úpy.

Do Žacléře se lze dostat i skibusem z Trutnova, který je přistaven i jako přípoj pro vlak ČD Ski, jedoucí z Hradce Králové.

Za dob monarchie byl v Žacléři uhelný důl, fungovala tu textilka i pivovar. Typickou stavbou jsou roubenky, které se však ve své původní podobě už zachovaly jen zřídka.

Žacléř - Prkenný Důl - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

600

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • mírné a prostorné svahy pro začátečníky
  • dětské parky
  • běžecké stopy
  • možnost příjezdu vlakem a skibusem

Minus:

  • na nejdelší svah vyváží lyžaře jen vleky
  • kapacitně omezené parkoviště

Odkazy

Mikulčin vrch

Mikulčin vrch

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 0 km