Hlinsko - lyžování - SNOW.cz
Foto

Ambiciózní příměstský areál v Hlinsku se může pochlubit sjezdovkami všech obtížností – od výukové zelené až po černý slalomák – a ojedinělým lyžařským přemostěním silnice, díky němuž nemá zdejší nejdelší, půlkilometrová červená sjezdovka na jih od Pardubic konkurenci. Všechny tratě jsou osvětleny pro večerní lyžování.

Hlinsko - sjezdovky

35%43%22%
1.15 celkem sjezdovek (km)
1.15 zasněžování (km)

Hlinsko - lanovky a vleky

vlek
3
2000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

560-650 m n.m.90 m

Mapa sjezdovek

Hlinsko - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Hlinsko - lyžování

Na svah se dostanete buď s pomocí dvou lyžařských vleků s tyčovými teleskopickými unášeči, které mají možnost plynulé regulace rychlosti pro snazší nástup dětí a začátečníků, anebo s pomocí klasické dvoukotvy. Podél těchto vleků se rozbíhají hned čtyři sjezdovky, a to překvapivě všech obtížností. Svůj terén si tu najdou jak začátečníci, tak náročnější – nejmenší se mohou cvičit na zelené sjezdovce (100 m) se dvěma lanovými vleky zdarma. Oblíbenou rodinnou tratí je modrá (300 m), sportovnější lyžaře uspokojí červená přes most (500 m) a nechybí dokonce ani černý svah (250 m). Dětský lanový vlek je k dispozici zcela zdarma. Všechny sjezdovky jsou kompletně zasněžovány a samozřejmě denně upravovány rolbami. Navíc jsou uměle osvětleny pro večerní lyžování.

V areálu je vše potřebné situováno na jednom místě. Přímo pod sjezdovkami se nachází i půjčovna lyží a snowboardů i příjemná restaurace. Lyžařská a snb škola je vyhlášená svými kurzy pro děti předškolního a školního věku. Příjezdová silnice je nově opravená, parkování až pro 300 vozidel je přímo u vleků a zdarma.

Lyžařský areál je v provozu od pondělí do soboty 8.30–20 hod. a v neděli 8.30–17 hod.

Hlinsko - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1740

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Passo San Pellegrino Falcade

Passo San Pellegrino Falcade

SNOW tipy