Foto

Tradiční malá vesnička Aussois má na svém jižním svahu poměrně omezenou nabídku terénů, přičemž většina tratí se nachází ve „druhém“ patře areálu nad 2 150 m. Poměrně pestré jsou nelyžařské aktivity - běžky, sněžnice nebo národopisné muzeum.

Aussois - sjezdovky

17%35%9%39%
55 celkem sjezdovek (km)
20 zasněžování (km)

Aussois - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
4
sedačka expres
2
10260 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1500-2750 m n.m.1250 m

Mapa sjezdovek

Aussois - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Aussois - lyžování

Příjemně domácké, ale vzhledem ke vzdálenosti z Česka poměrně malé středisko může u méně náročných, ale přeci jen alpské rozměry vyžadujících lyžařů jistě zabodovat nízkou cenou. A nově i možností obrazit okolní centra díky společnému skipasu Eski-mo.

Vesnička má staré kamenné centrum s kašnou, muzejní skanzen s ukázkou zdejšího života před staletími a nedaleko stojí i pevnost Marie Christine s vyhlášenou restaurací.

První patro areálu skýtá strmější červenou pláň se širokou hlavní tratí a dvěma variantami, jež se postupně zanoří do lesa a buď jako užší, členitá červená nebo hlavní modrá doputují zpět do střediska. Zajímavější, druhé patro areálu, tvoří široká pláň s ultraširokou mírnou až středně strmou červeno-modrou tratí, jejíž dopravní páteří je expresní 6sedačka. Stranou odbíhá široký rychlý a terénně členitý slalomák s pomou a ještě stará dvousedačka se třemi pestrými variantami středně dlouhé červené trati. Jediná černá trať vede širokou středně strmou freeridovou plání s velmi strmým a boulovým, i když prostorným kuloárem.

V nabídce je šestidenní skipas Eski-mo, zahrnující i okolní Val Cenis, Valfrejus či La Normu. Na slunném svahu Aussois nechybí horské chaty s terasami servírujícími vydatné polední menu (plat du jour, dessert) okolo 13 EUR.

Aussois - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

190

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • kompaktní terén s příjemně červenými tratěmi
  • klidný tep střediska
  • slunečná poloha

Minus:

  • malý areál na francouzské poměry

Odkazy

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 44 km