Les Orres - lyžování - SNOW.cz
Foto

Z bezlesých vrcholků nad Les Orres spadají převážně poctivě skloněné, červené sjezdovky, které se brzy noří do modřínových lesů a jež jsou z velké části pojištěné zasněžováním. Samotný resort je tvořen obloukem rezidencí, k nimž v poslední době přibývají i nové modernější.

Les Orres - sjezdovky

8%52%7%33%
88 celkem sjezdovek (km)
53 zasněžování (km)

Les Orres - lanovky a vleky

vlek
16
sedačka
8
22000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1550-2720 m n.m.1170 m

Mapa sjezdovek

Les Orres - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Les Orres - lyžování

Sjezdovky jsou vedeny z větrných vrcholků z velké části modřínovými lesy. K dispozici je solidních 88 km tratí, které obsluhuje 25 lanovek a vleků. Vedou z nejvyššího vrcholu až do střediska Les Orres ve výšce 1 550 m n. m. Sněhová děla pokrývají oblast do výšky 2 500 m n. m.

Co se týče lyžařských možností, jsou daleko lepší, než by se zdálo na první pohled podle uvedených čísel. Vrcholové partie patří především obtížnějším – červeným – sjezdovkám. V blízkosti střediska je naopak množství terénů vhodných pro děti. Nechybí ani něco extra: dlouhá vyhlídková trasa Grand Cabane, na které jde daleko více o výhledy do krajiny než o sportovní zážitek. Sjezdovky se vzájemně proplétají a vzniká tak množství dalších možností, kudy se dá sjíždět. Menší výpady za sjezdovkové tyče jsou ještě dalším způsobem, jak si lyžování či snowboarding zpestřit. Samozřejmostí je snowpark a specialitkou střediska je sáňkařská dráha, kam se mohou vypravit děti znuděné lyžováním.

Les Orres je vůbec dobře naladěné na rodiny s dětmi. Jako jedno z mála středisek má zdarma baby sitting v době od 17.30 h do 22.00 h. Předpokládá se, že v této době se rodiče vydají na večeři do některé z restaurací.

Co se týče vesnice neboli samotného střediska, je to v podstatě oblouk rezidencí, které obemykají jakési miniaturní náměstíčko. V minulých letech vzniklo druhé centrum v místě zvaném Champ Lacas. Původně zde bylo pouze parkoviště, ze kterého byl přístup do areálu stejnojmennou lanovkou, nyní je z něho nové předměstí.

Les Orres nenabízí nijak bujný společenský život, na druhou stranu si zde lyžaři mohou vychutnat třeba snídaně za rozbřesku. Jsou to výlety na skútrech před otevřením sjezdovek, při nichž se podávají croissnaty a káva. Okolí střediska je také ideální pro využití znovuobjevené disciplíny – pochodech na sněžnicích.

Les Orres - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

250

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 4 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 15