Praloup / Espace Lumiere - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Francie Jižní Alpy Praloup / Espace Lumiere

Praloup / Espace Lumiere

Francie Francie - Jižní Alpy | Val d´Allos - Barcelonnette, Val d'Allos

Foto

Typická jihoalpská lyžařská oblast se zaoblenějšími vrcholky a modřínovými lesy je rozkročena mezi původní vesničkou Praloup 1500 a satelitem Praloup 1600 nad městem Barcelonette, ale pokračuje ještě dále do údolí Val d´Allos, takže vytváří jeden z největších francouzských lyžařských komplexů Espace Lumiere se 180 km sjezdovek.

Praloup / Espace Lumiere - sjezdovky

31%52%17%
180 celkem sjezdovek (km)
88 zasněžování (km)

Praloup / Espace Lumiere - lanovky a vleky

vlek
31
sedačka
14
sedačka expres
2
kabinka
4
49900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1500-2600 m n.m.1100 m

Mapa sjezdovek

Praloup / Espace Lumiere - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Praloup / Espace Lumiere - lyžování

Praloup 1600 je satelitní středisko vystavěné nad původní vesnicí Molanes alias Praloup 1500 a zároveň výchozí místo lyžařského areálu Espace Lumiere. Níže položená vesnice je určena spíš těm, kteří si přejí bydlení ve stylovém prostředí i za cenu horší dostupnosti na sjezdovky.

Lyžařský areál je velký a pestrý – 180 km tratí je rozděleno mezi 80 sjezdovek. Praloup je údajně na 12. místě francouzského žebříčku v počtu lyžařů, kteří oblast ročně navštíví. Z Praloup 1600 vedou dvě kabinové lanovky, které končí ve výšce 2 000 m n. m. Jejich konečné stanice jsou nejen východiskem do dalších údolí areálu, ale v jejich těsné blízkosti jsou i malé vleky pro začátečníky. Praloup je historicky velmi vstřícné k freestylistům. V pestrém terénu, který přímo vybízí k dovádění, byla už kdysi upravena a zabezpečena přírodní koryta, čímž se stala základem přírodních u-ramp.

Na společenský život a možnosti zábavy po lyžování je zato Praloup poměrně chudý. Je zde nákupní galerie, ale žádný bazén nebo kryté sportoviště. Doporučuje se naopak návštěva městečka Barcelonnette a některé jeho mexické hospody. Mexické restaurace zde byly založeny jako fetiš těch, kteří se sem vrátili z Mexika se spoustou peněz. Lyžování zde totiž bylo ve svých počátcích zainvestováno z peněz, které vydělali obyvatelé údolí v Mexiku podnikáním v textilním průmyslu.

Praloup / Espace Lumiere - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

280

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 3 - 6 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 19
Otevřené sjezdovky 0 z 140 km