Tignes / Espace Killy - lyžování - SNOW.cz
Domů Střediska Francie Savojsko Tignes / Espace Killy

Tignes / Espace Killy

Foto

Nejspolehlivější sníh, velmi dobré a perfektně propojené sjezdovky a luxusní off-piste dosažitelný z lanovek jsou hlavními magnety Tignes, typického apartmánového resortu s výjezdem z lyžárny na sjezdovku. Daní za vysokohorský terén je absence zalesněných tratí, a tedy riziko při extrémním počasí. Přepravní park je v posledních letech intenzivně obnovován a všechna klíčová spojení jsou zajištěna expresními lanovkami.

Tignes / Espace Killy - sjezdovky

46%27%12%15%
300 celkem sjezdovek (km)
150 zasněžování (km)
5000 rozloha sjezdovek (ha)
44 běžecké tratě (km)

Tignes / Espace Killy - lanovky a vleky

pojízdný koberec
4
vlek
29
sedačka
16
sedačka expres
23
sedačka krytá
2
kabinka
6
funitel a 3-S
1
visutá kabina
2
zubačka / metro
2
147000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1550-3450 m n.m.1900 m

Mapa sjezdovek

Tignes / Espace Killy - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Tignes / Espace Killy - lyžování

V ubytovacích střediscích Le Lac a Val Claret, do nichž se „posunulo“ původní Tignes zatopené přehradou, vede typická francouzská betonová zástavba, ale na zútulňování se neustále pracuje – autoprovoz v Le Lac je zavrtán pod zem, vznikají i luxusní chalety. Navzdory sídlištnímu ubytování je nutno také říci, že ve zdejším horském amfiteátru mají věžáky i jisté kouzlo.

Lyžařský maxiareál Espace Killy se rozkládá na ploše o rozloze 10 tisíc hektarů. Tignes je středisko vhodné jak pro ty, kdo chtějí s batůžkem na zádech „turistikovat“ labyrintem sjezdovek, tak pro ty, kdo hodlají na vybraných pistách drancovat tělo agresivní jízdou. Rajské jsou freeridové možnosti – a to díky příhodnému terénu, šikovně projektovaných lanovkám i celosezónní sněhové jistotě. Nejsportovnější sjezdovkoví lyžaři mohou střídat závodní tratě nad Val d´Isere – La Face, OK a Orange. Dvě posledně jmenované paralelní červené sjezdovky poskytují ve své střední části pro razantní a rychlou jízdu ideálně prudkou a přes sto metrů širokou „střechu“. Ke carvingovému řádění jsou velmi příhodné červené ledovcové ranveje pod Grande Motte, z nichž roluje dlouhá proměnlivá červená až do Tignes Val Claret, ale velmi pěkné a prostorné tratě jsou i v periferních částech – pod Col du Palet (Grattalu) nebo v okolí skalního „okna“ Augille Percée. Od tohoto fotogenického vrcholu klesá po odvráceném svahu pustým romantickým údolím černá trať La Sache - s převýšením 1 200 m často v obřích boulích (přestože se trať občas upravuje). Nejobávanější boulová část přitom čeká až v její spodní polovině, ústící do Tignes Les Brevieres ležící až pod přehradou. Tato část lze ale v případě vyčerpání objet treverzovitou červenou sjezdovkou. Zpět z úplného okraje areálu stoupá moderní kabinková lanovka.

V rámci restrukturalizace celého areálu byla začátkem tisíciletí vyměněna většina páteřních lanovek za expresní nebo i kryté sedačky, vystavěna byla nová informační centra i krytá parkoviště a zaveden bezkontaktní skipas.

Tignes / Espace Killy - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

490

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 4 - 8 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • jedna z nejrozsáhlejších oblastí na světě s terény všech obtížností
  • špičkové a početné volné terény obsloužené lanovkami
  • rychlé, expresní lanovky
  • sněhová ultraspolehlivost po celou sezónu

Minus:

  • zcela bezlesé terény, ohrožené nepříznivým počasím
  • stále různorodá kvalita ubytování a sídlištní charakter středisek

Tignes / Espace Killy - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Obertauern

Obertauern

Obertauern

Obertauern

Obertauern

Obertauern

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 26
Otevřené sjezdovky 0 z 100 km