Karolinka - lyžování - SNOW.cz

Karolinka

Česko Česko - Beskydy - Velké Karlovice

Foto

Karolinka, jeden rozmanitý lyžařský svah pro každého od začátečníků až po freestylisty, je nejsnáze dostupným areálem v údolí od Vsetína do Velkých Karlovic, a to jak autem, tak vlakem.

Karolinka - sjezdovky

63%37%
2.7 celkem sjezdovek (km)
2.1 zasněžování (km)

Karolinka - lanovky a vleky

vlek
1
1200 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

500-700 m n.m.200 m

Mapa sjezdovek

Karolinka - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Karolinka - lyžování

Lyžařský terén Karolinky tvoří jeden svah, jemuž dominuje terénně proměnlivá červená sjezdovka o délce 1 000 m, jedna z nejrozmanitějších v Beskydech, která potěší hlavně náročnější a sportovně založené lyžaře. Její nejprudší část se dá objet mírnějším „rukávem“, se kterým nemají potíže ani menší děti nebo lyžařské kurzy. Svah je po celé délce zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování, které se koná od středy do soboty od 17.30 do 20.30 h. Před večerním lyžováním se svah čerstvě upravuje.

Velkým lákadlem Karolinky je snowpark, nejdelší v Beskydech, v němž se vyřádí jak začátečníci, tak pokročilí rideři, neboť sestává ze dvou lajn – lehké a těžší. Podle sněhových podmínek vyrůstají skoky, kromě nichž v parku nechybí ani umělé překážky, bedny a raily.

V bezprostřední blízkosti areálu se nachází restaurace U Vleku. V nabídce jsou klasická česká jídla z čerstvých surovin a nechybí ani místní speciality nebo třeba pizza.

Šest lyžařských areálů s 20 km sjezdovek v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku včetně Karolinky můžete projet se společným vícedenním skipasem. Ten lze využít i mimo „valašská“ střediska – platí totiž také v Bílé a Mezivodí.

Sjezdovka v Karolince se nachází přímo u hlavní silnice, chemicky ošetřované, takže po celou zimu bezproblémově sjízdné. Přímo v areálu zaparkuje až 200 aut, ale přijet můžete za necelou hodinu ze Vsetína i vlakem.

Karolinka - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

440

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Serre Chevalier

Serre Chevalier

Serre Chevalier

Serre Chevalier

Serre Chevalier

Serre Chevalier

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 59
Otevřené sjezdovky 0 z 250 km