Mariazell - lyžování - SNOW.cz
Foto

Starobylé idylické poutní městečko Mariazell pojí visutá kabinová lanovka s vrcholem Bürgeralpe, odkud se hvězdicovitě spouštějí lesními průseky tratě všch obtížností zpět do Mariazellu nebo do obce St. Sebastian v sousedství.

Mariazell - sjezdovky

68%21%11%
14 celkem sjezdovek (km)
13 zasněžování (km)

Mariazell - lanovky a vleky

vlek
2
sedačka
1
sedačka expres
1
kabinka
1
5600 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška lanovek a vleků

864-1267 m n.m.403 m

Nadmořská výška sjezdovek

864-1257 m n.m.393 m

Mapa sjezdovek

Mariazell - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Mariazell - lyžování

Mariazell je význačným střediskem křesťanského života – bazilika Narozenní Panny Marie z roku 1157 je nejznámějším poutním místem dunajského prostoru a lákadlem turistů z celé Evropy. Nechybí ovšem ani na lyžařské mapě.

Nad městem Mariazell (868 m) se vypíná vrcholek Bürgeralpe (1 267 m), kam vyjíždí moderní 8místná kabinková lanovka. Z pahorku spadají středně obtížné tratě podél lanovky a souběžné 4sedačky zpět k městu anebo po sousedním úbočí, a to ve sportovnějším sklonu, do vesničky St. Sebastian (851 m), které je s expresní 4sedačkou druhým nástupním místem areálu.

Nelyžařským hitem Bürgeralpe je 1,7 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha pod trasou kabiny.

Nižší nadmořská výška je pojištěna zasněžováním tratí, jejichž sezóna trvá obvykle od prosince do března. Za dobrých zim je ale i Mariazell zasypáván překvapivě tučnou vrstvou sněhu.

V rámci regionálního skipasu Voralpen lze lyžovat ještě v Mitterbergu, jehož vrchol Gemeindealpe přírodními parametry dokonce převyšuje Mariazell – lanovky vedou až do bezlesé výšky 1 626 m n. m. Z vrcholu je kruhový rozhled na Předalpy, kterému vévodí Ötscher.

V okolí Mariazellu se upravuje přes 70 km stop, křižujících malebnou krajinu štýrských Předalp.

Oblíbeným obdobím k návštěvě Mariazellu je advent – zvlášť pro ty, kteří si rádi odpočinou od velkoměstského předvánočního běsu. Zdejší atrakce zahrnují největší adventní věnec na světě, pět metrů vysokou perníkovou „chaloupku“ z tuny pravého perníku nebo adventní kalendář vysoký jako dům. K tomu koncerty, prohlídky voskových výtvorů nebo bylinkové likéry.

Mariazell - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

400

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Planneralm

Planneralm

Planneralm

Planneralm

Planneralm

SNOW tipy

Výška sněhu 90 cm
Otevřené lanovky a vleky 3 z 6
Otevřené sjezdovky 14 z 15 km